King’s Bounty Thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Nani, Sep 24, 2008.

  1. Nani

    Nani Komšija

  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    ako sta valja,odmah kazite,jer me HOMM5 razocarao,trica FTW :D
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Evo ucapio sam prvi primjerak igre, javim kakva je za koji sat :)
    Kompresija je najbolja od 1 Gige pravi 7!!! :D
     
  4. fipi

    fipi Aktivista

    mora da je dobra cim se ne javljas
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Jao, jao, jao :D

    Ne znam odakle da krenem, nemam rijeci, ukratko najbolja igra koju je ugledala svjetlo dana.

    HOMM 5 je prema Kings Bounty-u kao Doom prema Crysisu.
    Sve sto se u HOMM-u ponavljalo, bilo mracno i linearno ovde je razbijeno i dignuto na nivo kakav je rijetko ko ocekivao.

    Kings Bounty je mjesavina Diabla 2/3, HOMM 5 i WOW-a!

    Onaj ko bude igrao 10 sati i dodje do nekih djelova znat ce o cemu pricam.

    1. Na pocetku birate izmedju Warriora, Paladina i Mage-a. Kao kod Diabla.
    2. Heroj ima Might, Mind i Magic atribute koji se distributiraju i rasporedjeu na fazon napucavanja kao kod Diabla. Grananjem osobina od najlakse do najzahtjevnije.
    3. Heroj nema svoj dvorac vec se nalazi u kraljevstvu punom Dvoraca moze uzeti/kupiti bilo koju jedinicu koja je dostupna trenutno.
    4. Nema potezne strategije na adventure mapi kao kod heroja da odigrate potez koliko imate movementa sa konjem i to je to, ne, ovde se doslovno ne zaustavljate, slicno WOW-u.
    5. Sve je u interakciji, kripovi vas ganjaju po mapi, mozete im pobjeci, borite se non-stop, blaga, resourca i questova mali milion.
    6. Mapa (M) je odradjena na fazon LOTR ali jos bolje, dio koji niste otkrili je prekriven oblacima nesto kao "fog of war". Mape su uvezane, kako vidite na slikama, jednostavno mali carobni svijet.

    7. Paladin recimo u Mind sposobnostima iam mogucnost da upgreda svoje jedinice kada dodje do zadnjeg levela na Mind atributima. Mage-a u Inkvisitora.

    8. E sad dolazi poslastica igre "Pandorina kutija" kojom samo vas karakter upravlja, a u njoj se zarobbljene 4 sile u obliku karaktera. Pokrece se u borbi sa (R)

    1.(Leena) Ice carobnica (vrtsa koja je osvojila svemir) - kombinuje tehnologiju i magiju, elektricitet i vradjbine.
    2.Reaper - Guardian Vremena i Prostora (Ovo neka ostane iznenadjene za one sto definitivnio spavat nece)
    3.Lizard- Snake Princ (Sleem), posljednji od svoje vrste koja je izgubila rat protiv Titana,
    4. Zerock Stone Destroyer - oruzje napravljeno za unistavanje mage-ova-perverzija :)

    Ova 4 karaktera su zarobljena u kutiji tzv "Chest of Rage" koju vi kontrolisete, da bi Leena bila pod vasom komandom mora joj se naci izvor elektriciteta, pa da bi bili u stanju njene moci da koristite morate joj dovesti struju do generatora u Might and Magic doba :)

    Ono sto je jos zanimljivije je cinjenica da ako koristite ova 4 lika u borbi i oni napreduju sa levelima. Ludnica!

    HOMM 5 je jednostavno jednu svjetlosnu godinu iza ovog naslova, nelinearnost, izbor kuda, kako i sta zelite prepusten je vama.

    Znao sam staviti u HOMM-u difficulty na imposible i scorom postati Black Dragon, ovde to nije moguce, normal difficulty je za iskusne itekako potezak jer nema linearnosti i moze vas napasti od najjace do najslabije jedinice, samo vi ne znate kad ko i gdje.
    Neke jedinice doslovno trce za vama, AI je odlicno uradjen i treba se namucit dok pobjegnete nekoj mrcini sa konjem i 3 puta jacom vojskom.


    Uvodjenje novih likova poput vukova koji se u jeku borbe pretvaraju u vukodlake, prica usamljenih Plavih Zmajeva koji su u ratu sa Azuro dragonima i asembliranje artifakta samo predstavlja jos jedan dio cjelokupnog ugodjaja ove igre koja me zakucala 15 sati za stolicu iz prvog pokusaja :)

    Ovakav osjecaj i impresije sam imao prije 7 godina kad su izasli HOMM 3, dug je to period da se ceka na naslov poput ovoga, odigrana igra sa sva 3 karaktera u potpunosti moze trajati nekih 1000 sati :)
    Pa uzivajte!
     
  6. fipi

    fipi Aktivista

    Evo sad si me nalozio, zvao prodavnicu da je kupim al nema, gledo na internetu, 2,4gb al sa torentima se moras peglat, nema seedova. Sa nekog brzog servera da je skinem, moras platit ... imali kakav free server da je skinem . NIje mi zao limita, samo nemam odakle je skinut
     
  7. Loki

    Loki Komšija

    A ti bi da skineš. :D
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nema ovdje price o pirateriji i downloadu igrica sa torrenta. RTFM.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  9. fipi

    fipi Aktivista

    ups, ja zaboravio
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    dobro nani,homm5 je ionako kita sto se mene tice,nazalost :( ima li hot seat?(predpostavljam da nema,al eto :() kako je za igranje preko neta,lana?da odigramo koju ;) kad je nabavim naravno :)
     
  11. Nani

    Nani Komšija

    Javi kad budes ready, za dan lvl 10 :)
     
  12. fipi

    fipi Aktivista

    Nemere ovo preko interneta se igrat cini mi se
    btw: igro sam 7 sahata i 5 lvl, nekontam kako si uspio 10 za dan, sa magom igram, i nisam skonto ono spirits of rage, jel dobijem to kasnije ili ...
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Igra je nelinearna, mozes biti level 100 i ne dobit Chest of Rage, zavisi od questova koje radis, sve u svemu radi obavezno sve questove koji ti dolaze od kralja. Poslat cete on sam na Magic Academy po Chest of Rage. Tad ce se ona vezati za tebe i moci ces pricati sa duhovima iz nje, otvorit ce ti se Sprits of rage prozor u Hero panelu, tu ces vidjeti kako ces ovladati sa njima.
    Uglavnom od velike su pomoci, za brze napredovanje u lvl i cuvanje vojske. (manji gubici u borbama)

    Na pocetku mozes odma ovladati Sleemom i Zerockom. Sleemom ovladas tako sto kupis zmije u svoju armiju i nahranis ga njima, a Zerock ce ti odma iz dijaloga traziti dokaz da mrzis Mage-ove i bacit ce te u borbu protiv njih, kad ih pobjedis on ce ti sluziti.

    Meni su oba na lvl 8 sad i otvorio sam sva 4 njihova abilitia. Koristis ih tako sto na battlefieldu ubijas sto vise protivnika "Rage" ti raste i ne zaboravi da ih koristis naizmjenicno, dok se jedan puni drugi igra i sve tako.
    Linu i Reapera jos nisam otkljucao.
    I da kad obavis quest u swampu mozes uzeti za princezu za zenu. Automatski ti raste Inteligence za 3 i jos nekih beneficija dobijes sto imas zenu :D

    Ja evo se nalozio da roknem Krakena da bih naku piratkinju zbario :D
    Kreno sutat Crysis WarHead nisam ga dotakao vise!
    Ma ludnica :D
     
  14. fipi

    fipi Aktivista

    Imam zenu i troje djece, djeca su masina, sve primary skills ti povecavaju, samo sam slab sa kraljevim questovima, skoro pa na pocetku sam. Imam sad problem, igra mi se rusi, neznam kako ovo popravit, neznam jel ovo do viste ili do njih, jel se kod tebe rusi, evo skoro svaki fajt mi se srusi
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Ja je isto sutam na Visti i nemam nikakvih problema, da ti ne radi neki program u backgroundu koji ima compatibility issue sa igrom?

    Edit: Otklucao sam danas Linu i njen posljednji ability Sattelite Guard->Gizmo(Plavi nakav tanjir) :) Dok lijeci tvoje jedinice przi neprijateljske sa built in gamma destructor. Ma no comment :)
     
  16. fipi

    fipi Aktivista

    Evo sad sam se mlatio u onom swampu sa zombi efendijom jedno 10-15 minuta, nalomio ga, i 5 sekundi poslje borbe srusi mi se igra, sad moram ponovo. U swampu, desno od glavnog grada mi se rusi cesto,i uglavnom mi se tu i rusi
     
  17. Nani

    Nani Komšija

    Pa onda udaraj po F5 svakih 5 sekundi :)

    Edit;
    Evo Mirabelle za zenu, poslije mucenja sa nalazenjem fixa.
    [​IMG][​IMG]


    Otvorio sam i Reapera, pogledaj zadnji ability; Black Hole :)
    [​IMG][​IMG]

    Fix mod za Mirabellu gdje se rusi igra svima, lik ispravio gresku mimo developera :D

    fix-mod:
    http://www.kbmods.nm.ru/eng/mod_16_eng_ ... abella.zip

    install:
    Put a file "mod_16_eng_fix_mirabella.kfs" in a folder "gamedir"\data\
     
  18. fipi

    fipi Aktivista

    Spasio si me sa modom, evo dacu zombi zeni razvod, jes da imam 4 djece, al stas. Dobre bufove djeca daju, valjda ce bit bolji bufovi sa mirabelom
     
  19. Nani

    Nani Komšija

    Gdje ce ti dusa, ne ostavljaj zenu, odrat ce ti guzove na sudu :D

    Moras roknuti Krakena i Lucky-a da bi dobio Mirabellu.

    Imas jos jednu zenu a to ti je Princeza (zaba) u mocvari :)
     
  20. fipi

    fipi Aktivista

    Evo ozenio sam Mirabelu, jedva sam rokno hobotnicu, ostala mi samo 4 shamana od citave vojske.