King’s Bounty Thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Nani, Sep 24, 2008.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    meni je zena jos uvijek ona zaba,ostale mi nisu davale neke bonuse da bi mi se svidjele,a bilo mi mrsko pravit djecu da vidim =)

    za hobotnicu samo range jedinica i royal snake,i nema je nidje ;)

    EDIT:ma ja sam propo,golda nista nemam,19k lidershipa,vojske slabo,treba mi najmanje jos 200-300k da napunim do vrha xD ne vidim nacina da dodjem do golda.kad se jos sjetim artefakta koje su m ponudili,a koje ja ne mogu kupit :(
    da mi je nac onog Skulla da zavrsim quest(35kgolda)+da nadjem elfa Elrioa(+15kgolda).jbg kad se sjetim da sam imao viska golda i da sam mislio da mi gold nikad nece bit problem :lol:
     
  2. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ma ja za sada izbjegavam sve borbe koje bas ne moram raditi. Ustedio sam 200k zlatnika i imam solidnu armiju sa jos dosta back-up-a po castel-ovima. Samo mi polako nestaje opcija, moracu napadati ove velike :)
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Prodajte artifakte u dvorcu, nadalje desni klik na item i supres item (ko ne zna), experience i lovu dobivate.
    Imate kupiti u Dworf castle-u tzv Gremlin castle pa supres item, koji je pun zlata itd itd
    Upamtite da su vampiri najvrijednije jedinice u cijeloj igri, sve sto imate, ulozite u vampire i saljite ih sa haste-om u napad, kad ih neprijatelj uzme 30% cirka pretvorit ih u sismise da piju krv i da se rezurektiraju. Imate ih u nakoj kolibi kod glavnog Dworf dvorca i necro worldu.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    dobro supress znam,al gremlin nisam nikad kupovao,trebam to probat ;) samo meni bas treba golda,bas puno.
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Imas jako puno golda i u Necro woldu i u Demon landu.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    u necrou nista nije ostalo,sem vojske da regrutujem,a u demon su mi jaki puno,pa bi to bilo samo bacanje para :)

    de pogledaj par postova iznad,pa vidi znas li gdje bi mogao naci ona dva NPCa da zavrsim questove :)
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Taj ti je Elf na sjeveru negdje elf landa koliko se sjecam
     
  8. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Vampiri su i u HoMM bili glavna jedinica, s tim da su se tamo u normalnom (ne u bat modu) mogli resurect-irati i ne samo to vec i povecavati broj jedinica sa kojim su inicijalno usli u borbu. Nesto kao sadasnji ghost-ovi.

    Po meni je najbolja kombinacija Vampira, Black Dragon, jedna dobra ranged jedinica (archmage mozda), horseman zbog velike mobilnosti i Demoness. Od spell-ova definitivno "Phantom" spell za dupliranje jakih jedinica, i "Target" spell na neku izdrzljivu jedinicu koja moze bosanski da izdura batine :) i eto recepta za uspjeh.

    Naravno ovo u kasnijoj fazi igre, u startu se moras snalaziti sa svim sto naidje i sto je jeftino.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    pomogao mi je onaj gremlin castle,nakupio 250-300k golda :D u demon worldu se sasao momaci,oba castlea unistio,bez vecih gubitaka,sta se naslo na putu izbjegavao,tako da sam sad u plusu xD mozda uzmem demonku za ženu :) a nisam igrao odavno kings bounty,danas uletio i eto posrecilo mi se.hvala nani ;)

    a za jedinice su mi drazi archdemoni od black dragona :S target jedinicu mozes uzeti ancient ents.
     
  10. Archiebald

    Archiebald Novi član

    jao ja ne mogu hobotnicu da sredim....sad napucajem lvl da malo ojacam i povecavam leadership...doduse nisam neki igrac al naucit cu :D
    valja mi se vratit u ono svoje kraljevstvo po vampire...ne mogu nigdje drugo da ih nadjem...a sto se tice ovih archdemona i black dragona...vjerovatno nisam jos do njih doso
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    za hobotnicu uzmi royal snake,i nekih jedinica koje imaju No Retalion i ranged.ona te skoro nista ne tuce,nego baca one ribe.imas ti jos do black dragona i archdemona :)
     
  12. Nani

    Nani Komšija

    No problem Zoi ;) , igra je koncipirana tako da skoro svaki quest moras obaviti da bi imao love za kupovinu jedinica.
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Evo zavrsio sam i ja igru :twisted: zadnji boss i nije nesto tezak,teza je ona gorila :smt003 gledam sad nani ove tvoje statsove,i nekako mi ne stoji sve kako treba :S kao prvo,previse si vojske izgubio,65 hiljada jedinica(pogledaj koliko ja),a imao si 5k lidershipa vise od mene :S smatram da si slabe iteme i statse imao :p i ono sto nikako ne kontam imao si samo 2 questa vise od mene uradjena,a ja sam jos failovao 3 i imam ih 5 nezavrsenih :| sva sreca pa nisam sve pobio,ostalo jos par jedinica za ubit,tako da imam igrat jos,jer mi se ne prestaje sa king's bountyem :)

    evo i slikica:
    [​IMG]

    [​IMG]
     
  14. Nani

    Nani Komšija

    Sta ti nije jasno Zoi :D

    Jedinice koje sam gubio bili su lvl 1 (recimo 3000 spritesa ili 5000 moskitosa) koje sam slao direktno u napad da mi pucacima ne bi prilazili brze jedinice koje su se zabavljale sa velikim brojem lvl 1 jedinica. Taktika. Zato i nisam imao problema sa novcem i kupovinom high level jedinica jer su njihovi gubici iz bitke u bitku bili minimalni.

    Nadalje pogledaj da sam 8 dana prije zavrsio igru 53 dana ti si 61. I napucan je paladin na lvl 30 (60k vise experienca za manje vrijeme) Pogledaj i leadership 28431 na prema 21477. Jedno 300 komada ancient vampira vise ;)

    Sto se stasta tice, imao sam mac i stit koji povecavaju statse za jos +3, nisam stavio jer je zadnja bitka protiv Dragona koji bljuju vatru pa sam stavio one iteme iz Demoniasa koji stite od vatre a smanjuju attack i defense za 3.

    Koliko se sjecam reaper je uzimao 75 rage-a za black hole (na 29 lvl kod mene), pa sta ce ti onda 99 ragea? Napucas black hole na round time 1, i na 75 rage-a tako da je mozes bacati svaki turn i pravit svakoj jedinici 2000 dmg-a.

    Uglavnom cestitam imas popravni na expansiji :D
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    za rage sam se zeznuo,to sam te na kraju skontao,al jbg.inace BH je kod mene uzimao 80ragea :S
    a lvl si veci od mene jer je meni ostalo jos neprijatelja da pobijem,i par questova :) puno mi je vremena uzelo dok sam trazio gold,i NPCeve :x al kako god,sad mi neobicno da ne igram igru :D
     
  16. Nani

    Nani Komšija

    Ma dobar si, kazem ti, znas sad par caka, lakse ce ti biti u expanziji dosta. Znaj samo da ces na kraju imati vise poena ako obavis questova za sto krace vrijeme. Time is crucial ;)
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Igrao sam danas citav dan. Beton igra... :)
     
  18. Nani

    Nani Komšija

    Evo jos se jedan zarazio :D
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    pa vecinom ko je bio fan HoMM(ko je i sad :D) se navuce i na King's Bounty ;) gayu kojeg si lika odabrao?
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Mage, lvl 16 sam i trenutno sam u Kordaru. Krakena sam ubio tako sto sam poslao feniksa da bude tenk i prima dmg, i rokao ga archmageovima, priestovima i bowmenima :smt003

    Sluzil cemu ovoliki gold? Imam skoro 3 miliona.
    Kako rijesiti onaj quest sa onim mladim patuljkom sto mora onu enigmatsku igru da slozi? Nije mi jasno :?