King’s Bounty Thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Nani, Sep 24, 2008.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Statsi sa opreme heroja povecavaju statse svih trupa.
     
  2. fipi

    fipi Aktivista

    Taj konjanik sa kojim si se mlatio je knight, ko peasant, on ti je tvoja vojska, samo njega jos nemozes recruitat, tek kasnije ces moc, na pocetku ti daju 10 tih konjanika da mozes slomit zmaja, al onda ti ih uzmu, i moras sam gonit dalje sa tom slabom vojskom. A heroj ti ja najjaca karika, ako ti je heroj slab , i trupe su ti slabe. Npr. imas 20 defence 20 atack stats heroja, a peasant ima recimo 2 atack i 2 defence, kad je peasan u tvojoj armiji imace atack 22 i defence 22, i tako sa bilo kojom vojskom koju recruitas. Onda imas talente, i tamo napucajes isto heroja, i onda ti trupe dobivaju dodatne poteze ili veci napad ili defence. Ja sa magom, u talentima sam napuco da mogu castat 3 turna po 2 magije, i napuco sam da mogu ucit lvl 3 chaos magije. I ja prakticki sa herojem se samo borim, gotov da mi vojska nikako ne treba, u vecini borba. Dok oni dodju do mene , vec su slomljeni. Uglavnom sa jacim herojem jaca ti je vojska, i heroj moze samo castat magije i dobices sad nekad ko demone u final fantasy, i njih heroj casta. Al direktno da se heroj bori, toga nema. A ako igras sa magom, glavni atribut ti je intelect, sto ti je int veci magije jace udaraju, i onda naravno njemu neces napucavat atack i defence, nego intelect
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Aha, hvala ti na pojasnjenju, ja sam mislio da imam jednog lika na terenu kojeg cu da napucavam i sl. Thx
     
  4. Nani

    Nani Komšija

    Necro(necromancer) World ti je u zemlji elfova, kad udjes u onu knjigu.
     
  5. fipi

    fipi Aktivista

    Naso sam ga, samo mi se jos ne ulazi tamo, ko da su jaki, idem okolo lagano prvo rijesavam, malo se napucajem, pa cu onda tamo
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Igra je zavrsena :) 3 sam na listi sa 644 scorom. Knight status ispod Black Dragona. Da sam igrao na najtezem levelu status Black Dragona bi bio zagarantovan kao i u HOMM-u samo sto je u KB-u bilo sta iznad normal tezine mission imposible i za najiskusnije igrace.
    Vjerujem da ima freakova koji su igrali na najtezem levelu ali to nije igranje to je mucenje. Pobio sam sve sto je disalo i ne moze vise od Levela 30. Igra ima jedno 200-250 sati aktivnog igranja, zavisno od vase zelje za sto vecim levelom i ispunjavanjem svih questova.



    Evo fajla zavrsne bitke ko zeli da proba kako Paladin roka.
    http://rapidshare.com/files/156004269/N ... _.zip.html

    Evo i epilog animacija i kraj koji su super odradjeni.
    http://rapidshare.com/files/156004604/N ... g.zip.html

    Utisci su odlicni, ovo je remekdjelo, gdje ce HOMM 6 morati itekako da napravi mirakul da prestigne ovaj naslov.

    Haj javite kad dodjete sa Warriorom i Mage-om do finala pa upload save fajlova, da probam sa drugim herojima.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Utisci su odlicni, ovo je remekdjelo, gdje ce HOMM 6 morati itekako da napravi mirakul da prestigne ovaj naslov.[/quote]


    homm6 ce morati prvo da prestigne homm5,a ko ga razvija,sumnjam da ce biti ista od tog :|

    sta bi od browsed based homm igre?

    na moju stetu ja to remek djelo jos nisam odigrao :(
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    zoi moras :)
    edit;
    Pogledaj bullshita;

    Prvi na spisku Black Dragon je Mage sa 12 attackom i 7 defensom a 28 mu Intellect?????????

    Stavili da je igrao na hard i zavrsio igru za 30 smjena i noci, sa 85 obavljenih questova!!!!!! :))))) Nema sanse da je Black Dragone lupao sa tako malim attackom i defensom (magija na njih ne djeluje da mu je 100 intellect). I za duplo manje vremena zavrsio, ofirni su :)
    Obavim jedan quest vise od prvog->86, leadership mi veci od njegovog, broj ubijenih jedinica, spirits of rage njemu kod reapera 7 a ja ga napuco na 29 lol i on mi ovako zivce iscupase :D
    Ocu ovo online da se sutamo, da vidimo kako im prvi mage shuta tako dobro :D

    [​IMG][​IMG]

    [​IMG][​IMG]
     
  9. fipi

    fipi Aktivista

    Mage je beton. Kad bi imo beskonacno mane, mogo bi te mage ubit da nijednog vojnika ne izgubi, samo je mana problem.

    edit: povlacim ovo sto sam gore napiso, nisam ti pogledo slike prvo. 36 black dragona, pa ovo je bolesno, ja 27 lvl a imam samo 5. Neznam kako je pretkraj igre sa magom, tek moram sad u murdok. I otkud ti ovoliko runova, mora da kasnije u igri ima svega i svacega
     
  10. Nani

    Nani Komšija

    E kume to ti je prijasnje iskustvo sa svim nastavcima i expanzijama HOMM-a ;)

    Sto se runova tice paladin ima sposobnost (3 puta) da na svakih 10 mind runova akumulira po jos 10 rege i 10 magic runa.

    Jos sam obavio 86 questova, pa se i tu nabere :D

    Da vidis kombinacije Ancient vampiri, Obicni vampiri, Dark Knightovi, Red Dragoni i naravno Black Dragoni jaooooo :D
     
  11. fipi

    fipi Aktivista

    Izbalansirali su igru sa leadershipom, da nije toga opet be mage sve owno ko u homm-u. Iovako on owna, samo u multiplayeru ne vjerujem da se moze nosit sa onolikom armijom. 1000 horsemana je rili sik.
     
  12. Nani

    Nani Komšija

    Ma da a imas i jednu stvar a to su black dragoni kojih ima pofin broj na mapi a donose najvise experienca i artifacta a imuni su na magiju. Posljednja bitka je sa dragonima, pa... :)
    u HOMM-u je najjaci bio karakter iz Order magic-a, pogotovo Hypnotise magija, koja je cinila neprijateljske jedinice sopstvenim , pa mozes zamislit kad opalis hypnotise na lvl 5 magije na neke high level jedinice.
    Jos plus u trupama imas jedno 100 upgradedirnaih titana koji iz daljine pobise sve.
    Mogli su parirati Necromanceri ako se necromancy nabije visok na pocetku pa da dizes vampire poslije svake bitke ali Order magic je bio daleko najjaci i balans niej bio dobar kako u HOMM-u 4 tako i u 5-ici.
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Barbarian sa Immortality potionima u HoMM4 kolje Black Dragone samo tako.
     
  14. Nani

    Nani Komšija

    Istina a sta ce Barbarian protiv nekog Mage-a ili Necromancera.
    I 4 je najgori dio HOMM-a, nije mi se svidila cinjenica da heroj sudjeluje u direktnoj borbi kao jedinica, kao ni vecini raje pa su to izbacili u 5-ici.
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pfff, Barbarianu napucas Magic Immunity (tako nesto, Spell resistance) na Grandmaster i vozdra Mageovi, Pyromanceri, Necromanceri i ostali. Naravno, mislim da Barbarian nema sta traziti protiv uber velike vojske (opet, kad zagusti tu su behemoti iz dvorca :mrgreen: ), ali je najbolji za levelovanje u arenama (koje dolaze u nekoj od ekspanzija).
     
  16. Nani

    Nani Komšija

    Pa sta ce Barbarian sam kad ostane, kad mu hipnotiziras sve jedinice i koristis Teleport odbijajuci mu njegove jedinice da ne pricam da su jedino samo Titani i Black dragoni bili imuni na mind spels. Hypnotise nad njegovim jedinicama i nema on nikakve sanse.
    Sto se Necromancera tice, dodje sa 300 vampira upgrediranih i nemogu im 20 Black Dragona nista. Non stop rade drain blood i vracaju izgubljene jedinice.
    To je jos jedan minus bio i ne balans.
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Jest, al treba pravo dugo dok se 300 vampira nastanca. A sto se tice vampira, ja sam umjesto njih uvijek uzimao "S venom spava" olitiga Venom Spawn.
    Mogli bi mi do Bajrama filozofirati, zaspamali smo temu o Kings bountyu :D
     
  18. Nani

    Nani Komšija

    Jesmo kume, :) reci mi jesi li je odigrao?
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Jok, probat cu. :D Da ne odem u sivu zonu, reci cu da nemam prometa...
     
  20. Nani

    Nani Komšija

    Ne propustaj ovu igru, HOMM je mila maca za ovo :D