Koji AMD proc uzeti ??

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by mirnes, Jan 21, 2011.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema te Asrockice 880G Extreme3, tako da cu morat nesto drugo uzet. Vjerojatno Asus M4A88TD-V EVO/USB3 ili Gigabyte 870A-UD3. Gigabyteica ima bolju opremu, ali Asusica bolje hladjenje i integriranu grafiku. :)
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Onako na prvi pogled bez guglanja rekao bih da ni asusica nema integru,kod ove moje oznaka GTD je sa integrom a TD bez.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima, i to sa Sideport memorijom. :)

    Oznake su im do bola glupe. Recimo ima ista ovakva samo Asus M4A88T-V EVO/USB3, dakle bez onog "D", a SB joj je SB710, dok je ova sa SB850.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Super onda,bas je fino imati integru,dok se odradjuju neki dealovi oko grafa nije se bez kompa.Bas sam malo zagugulao ovu asusicu da je malo pogledam.....bas je ekstra ploca,cini mi se da je ona rijesenje.
     
  5. edgsi

    edgsi Aktivista

    I desavalo se dok ploca nije skroz otkazala. Neki dan mi javili sa servisa da je ploca kaput i da cu morati cekati zamjensku. Nadam se da tvoja nece dozivjeti istu sudbinu iako je krenula istim putem :(

    @Stevie_Ray
    Koliko ce te izaci ASUS-ica?
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Oko 900kn.
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    i ja imam slican problem sa svojom asusicom. Desava se, da kad npr dodjem s posla oko 16h, upalim comp, na CM690 se popale plava (power) i crvena (HDD) lampica, i samo tako stoji. power i reset prekidaci na kucistu izgube funkciju, tj. niti se comp moze ugasiti preko njih, niti restartovati. Jedino ga mogu iskljuciti preko prekidaca na napojnoj, ili cupanjem power kabla. ako vratim prekidac ili kabal odmah, onda ne mogu nikako upaliti comp, sve dok ga ne ostavim bez napajanja toliko dugo, dok se ne ugasi zelena lampica na ploci. i tako moram par puta dok comp startuje. nekad se zna desiti da comp startuje, ali nemam slike na monitoru. ondaa moram ili restart compa, ili prebacivanjem na drugi DVI port na grafi, pa ugasiti/upaliti monitor, da bi dobio sliku. Evo danas cu dobiti novo napajanje SilverStone SST-ST75F, cime cu iskljuciti mogucnost da je problem u silverstone 500W, mada ima garancije na njega jos godina dana. ovu asusicu sam ja novu kupio za 180KM, i to ljetos nekad, a vidim i idan danas je ona u nt-u oko 250KM. nisu valjda Mikrotehu podvalili falicnu plocu po nizoj cijeni :s :s :s
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Metnuo sam novi bios 1.5 za Asrock 880gmh usb 3.0 baš da vidim hoće li biti napretka. Pošto je ovo revizija 1.00 moguće je da je ovo dosta uobičajena greška iako na netu nema ništa konkretno. Ali ja nisam otpisao da je možda i do grafe iako se ne sječam da je na staroj ploči bilo ovakvih problema :|
     
  9. edgsi

    edgsi Aktivista

    I ja sam sumnjao na PSU i mjenjao je ali nije bilo do nje. Ako ti nije do PSU a vjerujem da ti je jos pod garancijom reklamiraj plocu jer je to previse zajebancije.

    Ja sam odmah flashovao na 1.4 ali nije bilo promjene i na kraju je zavrsilo kako sam naveo. Javi kako je kod tebe proslo iako sumnjam da ces rijesiti problem flashovanjem biosa...
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije ti to do napajanja, jedino ploca moze bit razlog. Je li zadnji bios na njoj, pretpostavljam da si vec probao "ocistit" cmos?
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisam ja dzaba uocio pad cijena Phenom II procesora (odnosi se na X4 i X6): :D
    http://techreport.com/discussions.x/20341

    Taman u pravo vrijeme kad je Sandy Bridge "propao".

    BTW u Genelecu je 1055T bio 460KM, sad je 420KM. Trebao bi jos pojeftiniti.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Eh kad bi ovakve cijene bile kod nas bilo bi ekstra... A ako u Genelecu platis kesom imas 5% popusta, znaci 1055T mozes uzeti za 400 KM.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Zar nije samo ako je racun preko 500KM popust 5%?
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa kupis i plocu. :D
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kupovao sam graficku karticu u Genelecu, oko 440 KM sa popustom, inace je bila oko 470 KM. A cini mi se da to vrijedi za racun preko 100KM, mozda grijesim, uglavnom ja sam imao popust ispod 500KM.

    EDIT: https://forum.hardwarebase.net/viewtopic.php?p=184181
    Znaci od 100-500 KM popust od 5%, a preko 500KM 7% na gotovinsko plaćanje.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  16. selvin

    selvin Moderator

    Mijenjan je taj popust poslije:
    viewtopic.php?f=10&t=17250&p=195105&hilit=popust#p195105
    Znaci preko 300 je 5% popusta. Ko zna, mozda su jos sta mijenali poslije, ipak je proslo gotovo 2 godine :)
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Najbolje dok se apdejt javi, on ce imat friske informacije. :)
     
  18. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Posto mi se ova tema ucinila potencijalno jako informativnom, da priupitam nesto i ja :)

    Trenutno stanje mi je Gigabyteova M61SME-S2L ploca (F3 je verzija biosa trenutno, vidio sam na stranici da postoje jos dva updatea koji omogucavaju i podrsku novije procesore, tj za AM2+ i AM3 sockete, http://www.gigabyte.com/support-downloa ... x?pid=2644), 3GB DDR2 rama te 8800GTS 320. Procesor je Athlon 64 LE-1620, znaci single core.

    Inace se slabo igram, skoro pa nikako (BF2 rijetko te Dota ponekad), ali osjetim ovako i u obicnoj svakodnevnoj upotrebi da mi ne bi skodilo malo kakvog poboljsanja. Monitor je 19'' i ove neke naslove iz proteklih par godina mogu solidno gurati.

    Pa je sad pitanje da li da eventualno zamijenim proc, ubacim nesto sa vise jezgri, ili da ne zurim i ne ulazem nista vise u ovu poprilicno staru i ogranicenu kombinaciju i da se nekad fino ponovim?
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Ako naletis na kakav jeftin dual core do 50KM, mislim da se isplati ulozit. Sto zbog sebe (dok ne kupis novu), sto zbog kasnije prodaje. Athlon 64 X2 se moze naci jeftino.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Najbolje bi ti sjeo tu kakav Athlon X3, obzirom da ih ploca podrzava.