Koji Quad Core?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by jessus, Feb 15, 2011.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    kakve veze rezolucija ima sa cpuom :). Za novi nfs neces biti rahat ni sa i3, cak i sa i5 na stock ljudi imaju ponizak fps, da ne pricamo o q6600. Osim ako ti je 30 fpsa ok za igrati igre.
     
  2. aeRo

    aeRo Komšija

    Generalno mislim da ce me procesor kociti u narednih pola godine koliko ga jos mislim koristiti, NFS sam samo naveo kao primjer.. Jer u HD6850 ima jos meda, a i mislim da je 4/6GB DDR2 dovoljno po danasnjim standardima da se igram na 1280x1024 na med detaljima. Vidim trenutno po Euro Truck Simulatoru 2 da mi je gpu usage normalan, dok npr u nekim predjelima pri padu fpsa cooler od cpu-a doslovno zaplace koliko ga vrti.. Kompletna konfiguracija je stara ko Grcka ali procesor ovdje definitivno najvise gusi..
     
  3. nVidia

    nVidia Aktivista

    Nije nešta novi nfs. Na medium postavkama mi baca 40-60 FPS sa athlon 640 @ 3,7 GHz i radeon 6750 na 1280x800.
    Muriji jedva bježiš a jedva možeš izbjeći auta u saobraćaju, češće ih udaraš, a i kad udariš u nešta ne resetuje auto.
    Driver san francisco je puno bolji što se svega tiče.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Naravno ja pricam za slucaj kada je grafika na najjacim postavkama, a meni novi nfs totalna kopija burnout paradise.
     
  5. aeRo

    aeRo Komšija

    Znaci da ne odemo sad na raspravu o NFS.. Moze li me Q6600 posluziti da preguram jos ovu zimu ili da trazim neki malo jaci quad core (ako se moze naci nesto sto se moze uklopiti u 200KM)?
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Treba ti Q9550, trebao bi se uklopiti u tih 200km.
     
  7. aeRo

    aeRo Komšija

    Jedan jedini na piku i to 250KM..
     
  8. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    dogovori se s likom da uračuna tvoj cpu?

    edit: kako bi se ponašao q9300? imaju za na piko po 220 i 230?
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To je pljacka, neznam kakav da je taj procesor, sigurno ne vrijedi pola cijene jednog 2600K. Vidi da se nagodis sa njim, nek ti spusti barem 30km.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Imas kod nas oglas, prodaje se kombo, pa ako bude prilike da se proda odvojeno pogledaj.
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Kontaktirao sam ga,ali ako sada prodam CPU tesko da cu prodati MB i RAM,znaci prodajem u kompletu ili odvojeno iskljucivo ako neko bude htio kupiti MB i RAM a CPU je koliko toliko lagano prodati..

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  12. veki81

    veki81 Aktivista

    Koliko bi ti bio ram?
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    70km jer je platinum verzija,jer se dobro kloka i ima nesto gare..

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  14. veki81

    veki81 Aktivista

    Nije to skupo javit cu jaranu on je zainteresovan
     
  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pitaj ga i za MB ,dam mu MB i RAM za 165km..

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  16. aeRo

    aeRo Komšija

    Ako ode i MB dogovoricemo se za procesor.. U suprotnom cu ganjati Q6600/Q8400 i to je to. Na mojoj maticnoj bi trebalo biti lagano clocknuti Q6600 sudeci po resultsima sa googlea..
     
  17. nVidia

    nVidia Aktivista

    ako ne uzmeš q9550 onda idi na q6600, teško da ćeš veliki klock postići sa q8400.