Koji Quad Core?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by jessus, Feb 15, 2011.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Poprilicno su 2500k i taj i3 jednaki po perfomansma, ali 2500k se moze zestoko da clocka, sto je ogromna prednost, ako te to zanima.
     
  2. aeRo

    aeRo Komšija

    Jeste da je offtopic ali u tom slucaju da li mi je bolje ako se odlucim na i3 varijantu ganjati P8Z68V-LX ili ovu H77 plocu? Znam da je H77 chipset noviji ali eto samo da provjerim.
     
  3. techton

    techton Aktivista

    Ja bih isao na z68 prije nego z77, pogotovo ako je velika razlika u cijeni. Jedino sto efektivno dobijas je nativne usb3 portove.
     
  4. aeRo

    aeRo Komšija

    Razlika u cijeni 20ak KM.
     
  5. techton

    techton Aktivista

    Onda opleti
     
  6. aeRo

    aeRo Komšija

    Moja greska, mislio sam na ovu H77 koju je KingT preporucio. P8Z68-V LX 190 KM, P8H77 200KM(vjerovatno bi prodavac bio raspolozen i da spusti bar na 190 jer bio uzeo i procesor kod njega), P8Z77 220-230KM. Nisu ogromne razlike u cijeni, ali ako je jedina prednost u portovima uzeo bi Z68 onda jer sad evo citam da je H77 los overclocker.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ako vec mozes, idi na Z77, ako ne onda Z68, H77 je bezze.
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ako ides na Ci3 2120 onda uzmi H77 plocu,jer i onako procesor ne mozes overklokati jer je zakljucan pa sto ce ti onda Z68 ili Z77 ploca..

    Takodjer H77 ne podrzava overkloking tako da je dobar par sa Ci3 3120 a i noviji je chipset.

    2500/2500K je dobro superiorniji u odnosu na Ci3 2120, jer ima 4 fizicke jezgre,vise L3 cache memorije (6MB vs 3MB) i Turbo klok na 3.7GHz, dok je 2120 3.3GHz procesor.

    Naravno zato je Ci5 2500 150KM skuplji.
     
  9. aeRo

    aeRo Komšija

    Ako je takva situacija onda bi vec sa H77 imao problem pri iducem upgradeu ako je los overclocker..
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ides na z77 pa kasnije si uzmes neki IB

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ode ti daleko. Q6600 ili Q9300/9400 je solidno za sada uz OC. Moras znati kako ti se te pare nikada nece vratiti :D

    Jedino sto mozes ocekivati da za malo para, dobijes malo poboljsanja. Ispod 100-150 KM nema price o naprijed, a opet ne dobijas mnogo.Meni se nije isplatilo za nekih 5-7% bolje ici na Quad, ali mislim da bi ti mogao imati oko 10 % bolje.

    Mozes li posuditi od koga neki Q6600 da probas, plati 10 na kafu i uz malo price :D, ja sam to uradio...nije mi niko nista trazio, ali sam dao na kafu...

    Nove konfiguracije su skupe za ono sto ocekujes, preko 300 KM u startu za novu konfiguraciju...Mnogi od nas jos uvijek cekaju "zgodnu" priliku. Razlika u onom ulozeno/kupljeno i prodano/izgubljeno je onaj cejf/vrijeme sto provedes na racunaru. I ja bi rado 2500K i neku Z77 zvjer, ali cijene su do neba i zivot ide dalje. Ja sam trazio 1156 plocu i procesor, pa nema ispod 450 KM samo to dvoje...
     
  12. aeRo

    aeRo Komšija

    Ma ja cu finalnu odluku donijeti kroz 2-3 dana, samo dok poslozim neke stvari. Planiram uzeti skuter koji ce mi izbiti preko 2 milje iz dzepa, tako da ako to prodje ici cu na i3 opciju. Ako ne uzmem skuter odvojicu milju za postenu konfiguraciju i gotovo. Ali prije svega hocu da prodam svoje komponente jer znam da ako uzmem novu konfiguraciju bice hajde nek stoje pa kad se proda-proda, i na kraju se nece ni prodati..
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hajde ovako. Koje igre su ti trenutno neigrive i ocekujes poboljsanje promjenom cpu-a?
     
  14. aeRo

    aeRo Komšija

    Od igara u posljednje vrijeme su me klali Witcher, BF3, NFS, bilo je tu naravno jos igara na kojim sam se morao zadovoljiti s low/mid postavkama ali ove navedene su mi jele racunar. U narednom periodu izlazi podosta naslova za koje mislim da ce me muciti tipa Hitman, Borderlands, GW2 isto mislim da cu se posebno morati pozabaviti detaljima da bi ga napravio igrivim. Dosta igara mislim da cu moci igrati tipa CoD, AC3 jer su na manje vise istom engineu ali hocu da iskoristim priliku dok imam pare i da zamjenim konfiguraciju. U Septembru me ocekuju Beograd, Novi Sad, Italija.. Docekam li Septembar s ovim parama sumnjam da cu nabaviti novu konfu. I monitor mi je star k'o Grcka i ne daj Boze da zamjenim ovaj sa nekom 19 tek bi onda imao probleme na visim rezolucijama..
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Bf3 ti najviše zavisi od grafe. Sve i da ubaciš i7 sa tom grafom možeš igrati fino ali na low detaljima.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    @aero
    A šta znaci klali, o kojem broju fpsa pričamo tj. Koji broj fpsa ti je prihvatljiv?
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa s obzirom da spominje NFS i da smatra da će ga Borderlands 2 i GW2 mučiti, rekao bih jedno 120 :D
     
  18. aeRo

    aeRo Komšija

    Pa vi meni prije par mjeseci govoriste uzmi 6850 i rahat si a sad ispade da mi je jos i graficka losa i da ce biti usko grlo na iducoj konfi. U BF3 mi je fps varirao, ne znam tacno jer me u biti boli q za fps sve dok igra klizi lagano, ali znam da je znao pasti dramaticno nisko na low/mid detaljima ako se dobro sjecam pri scenama explozija i destrukcije. Ici cu na i3 i z68/z77 ali ne zurim sad za sad, pa na kakav deal naletim. Za pocetak hocu da prodam svoje a onda ide potraga lagano.
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    Druze, pretjerujes s ljudima :D

    Vjeruj da si rahat s tom grafikom :D

    Znas i ti sam to :smt006

    U dosta FPS igara, FPS zna da skace i pada...

    To sto ti igra stopala, moze biti neki proces u "pozadini" tipa AV programa ili HDD, SATA kabal ...

    Dosta igara u startu jede puno na low/mid detaljima, pa ti ostavi mid, ali bar malo smanji rezoluciju, AA, AF i te cake malo cackaj...

    Ljudi govore da odustanes od razmisljanja cjelokupne promjene, jer to trazi skoro cijeli PC, pa i GPU (za ono sto ti zelis).

    Treba da shvatis kako nove igre, imaju drajvere za novije kartice - namjerno, a ni ne moze se sve stici vremenski...

    Kad se igra isfura, izaci ce drajver, koji ce dati malko bolje rezultate nego sad.

    Ne mozes ocekivati da imas stariju karticu i nove igre da pice ko lude :wink:
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    odakle ovo? :)