Koji wireless router/modem ?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by JaLa, Oct 9, 2011.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Eto 23. februara kupio router, i do sada je 3 ili 4 puta izgubio konekciju, mora se ugasiti i upaliti i onda radi bez problema. Signal odličan, stabilan, ali eto to se dešava.. Na D-linku se to nije nikada desilo za par godina rada 24/7... Ali nije ništa alarmantno, može se istrpiti to pucanje mjesečno..
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Provjerio sam kabl od 10m na i5 PCu i nema frke.

    Izgleda da je LAN crkao na maticnoj ploci od C2D masine, kada pokusam da instaliram driver za LAN prekine instalaciju i kaze da nema Atheros LAN-a u sistemu, sto znaci da je riknuo.

    Zato je pucao net i restartovao stalno modem.

    Planiram sutra da kupim LAN PCIe kartu TP LINK TG-3468, valja li sta ovo ako neko zna, treba mi na ovoj C2D masini koja je samo za net surf i skype.

    http://shop.imtec.ba/lan-mrezna-oprema/9192-tp-link-tg-3468-pci-ex-x1-gigabitna-mrezna-karta.html#
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    msm dati 20 kermica za 1Gbps NIC, koji ces koristiti za par Mbps interneta nema smisla :D kupi kakvu najobicniji PCI LAN na buvljaku :)
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Uzeo sam ovu TP Link TG-3468 kartu jer je morala biti PCIe 1x , PCI slotovi su mi blokirani grafickom kartom.

    Uglavnom izgleda da sad sve radi OK.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hajde neka si rijesio :) sad ces ti izrudariti 20 kermica :smt003 :p
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Preporuka za router do 100KM. Uslov je da ima usb, a samim tim i dlna/upnp/ftp protokole, pozeljno 1Gbit (ali nije obavezno) i podrska za dd-wrt firmware. Hvala.
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Imam taj router i ima neki bug. Svaka 2-3 dana PCevi mi izgube konekciju (wired), moram uci u postavke routera i uraditi restart. Radio i update firmwarea, opet ista stvar.
     
  9. nivla

    nivla Komšija

    imam 2 ova 1043nd, pa sve zavisi za sta ti treba, sa fabrickim firmverom i ne moze puno
    sa ddwrtom moze dosta vise, samo ne radi bas stabilno
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Trebam savjet kako da se routerom nakačim na postojeću wireless mrežu i pojačam signal i da se raširi po objektu (slastičarna) pošto je sad slab signal bilo za mobitel ili laptop? Imam pri ruci D-Link dir-600, dir 605L, DAP-1360, RT-N10, RT-N10U, RT-N10E. S kojim bi to bilo najlakše? Jednom sam pokušao to sa nekim asusovim routerom ali nisam uspio. Nađe wi fi nakačim se da ga pojača i razbaca ali nakon konfigurisanja ne bi se ništa desilo kao da ne bi spasio postavke.

    EDIT: u objektu nema računara pa ne bi bilo loše prijedlog za neki sličan uređaj da ne treba računar da se uštima to preko interfejsa od browsera ili eventualno da se ponese laptop pa da se iskonfiguriše jer bi ruter mogao samostalno raditi.
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Koji su sada aktuelni ?

    Treba mi za zicno+bezicno koristenje, ako je moguce?

    Ima li neka kombinacija da koristim wireless USB za LCD ?

    Staticka IP, intenet ce biti 10/1.

    Valja li ovaj ; TP-Link TL-WR841N Wireless N ili nesto jeftinije od 60 KM.
     
  12. heroic

    heroic Komšija

    Da dam jednu toplu preporuku...

    Asus RT-AC56U fenomenalan router. USB3 ima shielding tako da nema onih problema sa interferencijom, a sto se tice dizajna, najmanje smara od svih routera koje sam dosad vidio, pogotovo jer nema antena. Cijena 120EUR u Njemackoj.
     
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Covjek trazi jeftino a ti za 240 kermi hladno preporuku dajes.
     
  14. heroic

    heroic Komšija

    Nevezano za prethodni post, sinco mi je stigao doticni router pa reko da ga preporucim i ostalima ko hoce nesto takvo. Citao sam temu od pocetka, nisam ni skontao ovo zadnje pitanje.

    Kolegi odgovor na pitanje, ovisno o wireless dometu koji ti treba. Sto se zice tice, sve ti je to isto ako je nakaceno par uredjaja. Taj router ti je sasvim dovoljan za neki prosjecni prostor.
     
  15. bojler

    bojler Aktivista

  16. nivla

    nivla Komšija

    ovaj prvi dosta star, ovaj drugi imao problema kad se vise korisnika kaci na njeg, pa pogledaj hw reviziju ili idi na skuplji 84x model sa dvije antene(oko 50 km) koji je u prodavnici sa garancijom. gdje ces ovo kupovat na piku, jos cijene vece nego u prodavnici
     
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Imam 2rutera ova sa drugog linka sa dvije varijante fw-v2 i v4 i nikada problema nisam imao s njima.Topla preporuka.Koristim jedan preko 4 god i slicne probleme nisam imao(govorim o konektovanju vise korisnika).Ne moras na piku uzimati ima i u plusu ili u univerzalno na akciji bio je oko 39
     
  18. bojler

    bojler Aktivista

  19. ibran

    ibran Aktivista

    Dobro će obavljati svoj posao, samo traži sa oznakom TL-WR841ND zbog mogučnosti zamjene antena.
    Kod ovog sa linka je antena fiksna nemože se mijenjati.Jednostavni i brzi za konfiguraciju 5.minuta.
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pozdrav!

    Trenutno imam D-Link DIR 645 Router ali ko god je na WiFi-u se zali da prekida. Takodjer, njihov "Smart Share" crasha prilikom svakog koristenja pa sam primoran da trazim zamjenu.

    Trenutno imam dobru ponudu da za 30 eura dobijem:

    Netgear WNDR3400 N600 - da li bi ovo zadovoljilo potrebe u kuci gdje ima jedan Desktop PC, TV - skopcani kablom te 2mob+, Tablet I Laptop preko wifija?

    Ponuda mi vazi jos veceras pa ako neko ima iskustva bio bih zahvalan da znam da li da kupim.

    Hvala!