Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

  2. Venom

    Venom Aktivista

    Eh ovako,
    Trebala bi mi preporuka za laptop i citao sam malo stranica unazad, ali nisam nasao nista konkretno...

    Uglavnom budzet mi je do 1300KM. Prodavnica gdje se kupuje, nije bitna, samo je bitno da je u Sarajevu i naravno da je sto jeftinija :mrgreen:
    Gledao sam cjenovnike i nasao hejbet laptopa koji su onako na oko "zanimljivi". Ali fazon je sto ja svaki moram vidjeti licno da kazem jel "to - to". A zato nemam vremena nikako. Znaci licno trazim neki solidan laptop, marka mi i nije toliko bitna koliko mi je bitno da ima kvalitetan ekran,minimum c2d ili i3/i5 (ne dual core), minimalno 320GB HDD, jedno 3-4GB rama,wireless i naravno sve osim intelove grafike. Ostale mogucnosti (nema ih jos puno) me ne zamaraju mnogo. Mozda jedino keyboard da ima HR layout, to bi jedino bilo bitnije.
    Eto ako ima koji znalac da mi pomogne, bio bih zahvalan mnogo.

    Edit:
    Evo sta mi je zapalo za oko npr:
    TOSHIBA SAT L500-1XU i3-330M 2.13GHz, 3GB, 320GB, Intel HM55 HD, 15,6", CAM, HDMI
    (samo sto nema grafike)
    Cijena: 1251,78KM

    ili

    ASPIRE 5741G, Intel, Core i5, 430M, 2,26 GHz, 2x 2048 MB, 15,6'', 1366x768, SATA 320 GB, Linux, ATI Mobility Radeon HD 5470/512 MB, DVD±RW DL, 1x 10/100/1000 Ethernet,802.11b/g,Bluetooth, 1, USB 2.0 3, 2,6 kg
    Cijena: 1323,97KM
     
  3. tarankula

    tarankula Aktivista

    možete mi reći kakva je grafa ati mobility 3650 256mb

    znači kako neke igre idu,koliko frejmova se dobije itd.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Dobra je to grafa za laptop pravo,128 bitna je al nesto ne znam kakva joj je memorija,ako je ddr3 onda je stvarno OK.
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

  6. Venom

    Venom Aktivista

    Neko?
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja bih ti savjetovao da Acere svih oblika i boja zaobilazis u sirokom luku.
     
  8. Looney

    Looney Komšija

    Tuđa iskustva znamo, da čujemo tvoja?
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja sam svog Acera prodao kompletnog za dijelova jer mu je crkla integrisana grafika. Moj buduci laptop kojeg bih trebao kupiti za koji mjesec sigurno nece biti Aser, a gledacu da izbjegnem i GMA grafiku. Najveca glupost je ta da mi nije radio duze od 3-4 mjeseca, a crkao je iz cista mira, koristio sam ga samo za web i slusanje muzike. Ovdje je rijec o TM291, a trenutno imam u kuci jos jedan i to Sony Vaio PCG-K35 koji sam donio svom ocu iz USA, a ovaj sam htio za sebe, ali cim sam se vratio desilo se to sto se desilo. Sony je mnogo duze radio od Acera, dok Acer je jedva koristen.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Kolega, vise puta se na forumu raspravljalo o tome da nije "ok" vlastito iskustvo predstavljati kao "pravilo", vec da se mora naglasiti da se radi o vlastitom iskustvu. Acer je jedan od najveci proizvodjaca notebook racunara, prvi je u EMEA regiji. Uvijek postoji procenat bilo kojih komponenti koje otkazu, a osim ako taj RMA procenat ne iskace iz industrijskog standarda ili pak ne postoji dovoljan broj korisnika koji bi posvjedocili o postojanju problema vezanog za konkretan model, ne moze se ici sa stavom da je taj proizvod "los", osim navesti da je neko mogao imati negativno iskustvo sto je legitimno pravo.

    Takodjer, ja mogu navesti notebook racunare - modele od svakog proizvodjaca koje nikad ne bih preporucio za kupovinu zbog razlicitih razloga, da li to onda znaci da su svi "losi"?
     
  11. Looney

    Looney Komšija

    Upravo je stvar u tome da svaki proizvođač/brand ima svojih loših modela ali lična iskustva ne mogu biti generalno pravilo.
     
  12. Venom

    Venom Aktivista

    Sve je to ok, al ne pomaze mi bas nesto :D
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Nisi nam rekao za sta bi koristio laptop :), jel ti na prvom mjestu pouzdanost, trajanje baterije, izgled, odnos ulozenog/dobivenog... Cim to kazes bit ce lakse odmah :)

    http://www.plus.ba/proizvodi/opis/?id_pro=1587

    S obzirom da trazis neki fancy izgled, taj sigurno nije, ali je robustan, pouzdan i ima dobar odnos ulozenog/dobivenog. Na faxu je 20 takvih, i 20 HP-ovih. Vec imaju 1-2 HP-a kojima vjerovatno nema spasa, a laptopi nisu stari vise od godine.
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Od ovih u plusu CQ61-420EM
    http://www.plus.ba/proizvodi/opis/?id_pro=1326
    Takodjer pogledaj Dell Vostro 1015 i Inspiron 1545, a ni taj L500 sto si naveo nije los. Imao sam priliku koristiti jedan L500 i sto se tice normalnog rada pokazao mi se veoma ergonomican.
     
  15. Venom

    Venom Aktivista

    Samo da se ispravim, budzet je malo iznad 1300KM, jer bi se uzimalo preko firme tj bez pdv-a.
    A na prvom mjestu mi je izgled, pouzdanost, performase, mogucnosti. Ovim redom. Trajanje baterije me ne zanima toliko.

    @Samir, taj lenovo je sve ono sto ne trazim :D

    EDIT: http://www.plus.ba/proizvodi/opis?id_pro=917
    Ovako nesto bi bilo idealno
     
  16. shishmish

    shishmish Novi član

    Disti ti trenutno ima ponudu Dell laptopa pa pogledaj kod njih

    http://www.disti.ba

    mislim da bi ti ovaj Dell Studio 1558 odgovarao

    LP
     
  17. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Taj Dell je dobar, ali meni bi uzasno smetalo sto sve moram raditi preko Fn tipke, nema cak ni dugme za volume up/down, sto stalno zahtjeva akrobacije s prstima, a opet mozda i nisam dobro vidio pa je moguce da ima tu tipku.

    Ja bih ti toplo preporucio da se manis tih glossy laptopa, jer se brzo izgrebu i kad ocistis izgleda ruzno. Kod mene je jedino poklopac sjajan, i bas je ruzan za pogledati. Nije sada lose ni da ganjas neke matirane verzije, ali opet, ti biras :)
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Ne vidim nigdje cijene u ovoj prvoj vijesti za Dell Vostro V13 i Dell Studio 1558? Dostavljaju li oni?
     
  19. shishmish

    shishmish Novi član

    Što se tiče dostave mislim da dostavljaju a za cijenu moraš nazvati :(

    LP
     
  20. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ja sam za ovaj V13 (koji mi se jako svidja i begenisao sam ga) slao mail Kodeksu, i cijena je bila negdje oko 1100km za onaj najjeftiniji model, sa Celeron procesorom i gigom rama.

    A Distiju sam slao mail prije par mjeseci na nekoliko onih mailova iz "prodaje" na stranici, i nisu se udostojili odgovoriti. Isto tako sam i Ingelu slao, i oni isto niti su odgovarali na mail, niti na pitanje preko kontakt forme.