Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Sto se tice Ingela i ja sam im dva puta slao mail da pitam za neke komponente, nisam nijednom dobio odgovor. Mozda ne znaju otvorit mail ili ne znaju odgovorit.
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ko zna sta li rade tamo u onim foteljama citav dan. Ili se zabavljaju ili ne znaju ni mail otvoriti. Tamo sam bio kod njih da kupim kuciste i stoji lijep Chieftec Dragon i ja taman da potegnem novcanik kazu to im je samo onako u izlogu, nije za prodaju, a cak je i cijena naljepljena. Zelim im brz stecaj.
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    gdje se bodes ico ?
     
  4. Looney

    Looney Komšija

    Nemaš mjere Ico ali ćeš valjda nadoći sa godinama.
     
  5. hudi-Robin

    hudi-Robin Novi član

  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Stvar je u tome da su mene, kupca, istjerali iz radnje, toliko o ozbiljnosti.

    Sto se tice narucivanja iz USA, mislim da je to dobra opcija, jer mozes uraditi customize komponenti shodno zeljama i mogucnostima.
    Jedino garancija je problem...
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

    Najbitnija stavka.
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Da sam imao mogucnost uzeo bih svoj Lenovo iz USA, prvenstveno radi kostumizacije, a ne bih ga ni ovdje uzeo da nisam procitao brojne reviewe, do sada bez problema i nakon namjernog poljevanja tastature vodom, nosenja svaki dan medju teskim knjigama kao i ponekim udarcima... Jedino je baterija crkla, ali to je vise zamjerka sto je ja nisam pazio, i nakon 800 ciklusa to je i ocekivano, jer i jest potrosna roba :)
     
  9. hudi-Robin

    hudi-Robin Novi član

    Post Re: Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje
    Da sam imao mogucnost uzeo bih svoj Lenovo iz USA, prvenstveno radi kostumizacije, a ne bih ga ni ovdje uzeo da nisam procitao brojne reviewe, do sada bez problema i nakon namjernog poljevanja tastature vodom, nosenja svaki dan medju teskim knjigama kao i ponekim udarcima... Jedino je baterija crkla, ali to je vise zamjerka sto je ja nisam pazio, i nakon 800 ciklusa to je i ocekivano, jer i jest potrosna roba :)
    ----------------------------------------------------------------------------------

    znaci lenovo je dobar, koji nam ti model preporucujes vec ako imas dobro iskustvo sa lenovo nb-s.

    molim samo bez lobiranja raznih prodavaca ili suvisnih komentara.

    samo me interesuje tacna oznaka i koliiko je KM. ono da ima sve, sa odvojenom VGA (4GB rama, 500 GB HDD, CPU INTEL, WEB CAM, HDMI,.... )
     
  10. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Kakvo iskustvo sam stekao sa razlicitim laptopima, takvim ga i prenesem, bez lobiranja ili nekog hvalisanja. Sve zavisi za sta ti laptop treba, tj. kakav si korisnik. Uzimao sam laptop samo s namjerom da na faxu imam sve na jednom mjestu, i da mogu uraditi sve ono sto je meni potrebno, znaci nikakav 3D niti igranje. Kod nas ces tesko naci kongu od Lenova da je po tvojoj zelji. Ja bih volio imati ne integrisanu graficku na svom SL500, ali i ova integrisana je dovoljna za moje potrebe. Ako ti igranje nije bitno, onda bih toplo preporucio SL510. To je poboljsana verzija, i nikako ne moze biti gora od SL500. SL serija je srednja klasa iz Lenova, a naravno ti mozes kupiti i T ili W seriju koje stvarno odskacu od ovog. Mogao bih ti ovako pisati dan i noc, ali evo konkretno za ovaj sto ja imam review, sa kojim se slazem skoro u potpunosti, a ovaj conclusion i nedostaci na kraju zavise od korisnika do korisnika, meni je tastatura taman, istina da se display malo uvija, sto je i ocekivano od srednje klase, ali nikada nisam imao problema s time.

    Pogledaj konkretno

    http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=4592

    SL510

    http://www.notebookreview.com/default.a ... kpad+sl510

    Cijene su tu negdje sa ostalim, iako ostali nude malo vise, ali opet kazem, svako bira ono sto mu je bitno da laptop ima.

    Pogledaj http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?it ... 5&catid=16

    2GB rama uvijek mozes dodati, kao sto sam ja sebio dodao 1GB na licu mjesta ;)

    edit : sad vidjoh da mozes prosiriti i do 8GB ako su ti 4GB malo :smt003

    Evo jedan video sto se tice izdrzljivosti, i onoga sto sam pricao (meni je smijesan kako debilno skoci na njeg :lol: , ali sluzi svrsi)

    http://www.youtube.com/watch?v=osU2dZqk ... re=related

    Stariji je model, ali serije od T pa navise imaju citavo tijelo od magnezija ispod plastika, iza poklopca LCD-a je magnezijska ploca koja prekriva citav LCD sa zadnnje strane.

    http://gizmodo.com/photogallery/thinkpadt61/

    (Komparacije radi, nadjoh bezze)

    http://www.youtube.com/watch?v=Q7_-kQIB-MA

    Ima i dosta testova od strane samih korisnika, koji ne vjeruju videima kompanije (jedan sam od njih)

    Meni se svidjaju njihovi proizvodi, ne zato sto koristim laptop od njih, nego sto imaju i dosta inovativnih opcija, koje nisu stavljene bezveze.

    Opet kazem, nekom je vazniji izgled, nekome samo performanse, a danas sve vise cijena diktira kupovinu. Nemamo svi para da uzmemo neki laptop od 2500 KM, iako bi volili da imamo :smt003
     
  11. hudi-Robin

    hudi-Robin Novi član

    e super, bas ti hvala. bas si se potrudio, pravo jaranski .

    hvala
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    t60/61 i r/t400/500 nemaju veze sa završnom obradom... r500 je plastični drek deluxe, da ne spominjem standard ekran na kojem se jasno matrica vidi, uvijanje gotovo svake plastike pod pritiskom... tastatura još ajde-de.
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Mozes li pojasniti taj odgovor malo :)
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    pa napisao sam sve... kvaliteta plastike je lošija, laptop se cijeli uvija (ne zbog barebone-a, nego plastike), podnožje tastature na r/t400 ispod nema solid lim, nego rupičasti, r500 nema onaj gumeni premaz sa vanjske strane poklopca ekrana, bla-bla... t500 je možda nešto čvršći, ali i dalje je to slabo naspram prijašnjih serija.

    po kompaktnosti i kvaliteti ide t43, pa t60/61 i onda sve ostalo... jedino w nisam imao u rukama, tako da ne znam za to, ali ako je sudeći po aktualnoj t seriji nekako mislim da nije raj.
     
  15. hudi-Robin

    hudi-Robin Novi član

    o kojem lap topu govoris? da ne kupujem taj, ako ti kazes da ne valja i da nije dobar.
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    generalno pričam... daleko od toga da on nije dobro skoro sve od lenovo-a.
     
  17. apdejt

    apdejt Overclocker

    U svakom slucaju sta god se odlucio da kupis kopaj za garancijom i rukama i nogama, jer to je stavka No.3 pri kupovini laptopa.
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    gore je bila najbitnija, sad je već pala na 3. mjesto :D
     
  19. apdejt

    apdejt Overclocker

    Pa prva tri kriterija u zavisnosti od osobe do osobe mogu biti na razlicitim mjestima i moze se protumaciti od osobe do osobe drugacije. U svakom slucaju nije dio koji treba zanemariti, a svi komentari koji vode tome da je manje bitna od k-ka ili cijene, u principu nemaju smisla i to znas, nemoj pls. da ponavljamo poznate price ....
     
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    kakav je laptop polovnjak sam planirao uzet tj imam ponudu:

    HP dv2000 14.1 incha 1 GB ram nvidia graficka

    ono ne treba mi da igram igre, nego internet, seminare i tak te stvari..

    tj zanima me da li su HP laptopi dobri ili ipak neka druga marka ?