Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. c1600

    c1600 Novi član

    Trazio sam po internetu razliku i stvarno je ocigledna,od kopiranja podataka do otvaranja aplikacija.Medutim kako je budžet ogranicen na nekih 1100KM tesko da cu naci disk sa 7200rpm
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    HP ima Probook modela sa 7200rpm diskovima, cak i oni jeftiniji ih imaju.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    velim ti ja iz prve ruke... testirano na wd blue i wd black.

    kupi 5400 i 7200 sa strane, kloniraj ako uzimaš sa predinstaliranim sistemom i baci 5400 u oglas... provjeri sa dobavljačem da li ćeš sa tom akcijom voidat garanciju.
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Zavisi opet i od ostalih stvari, cache-a, broja ploca, i eventualno kapaciteta. 5400rpm obicno imaju vecu gustocu podataka, tako da pri uzastopnom pristupu podacima i ne zaostaju toliko.

    7200 se i teoretski vise griju, pa i to treba uzeti u obzir.

    Btw, syss je ziv :)
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    oživio je! :D

    hd tach wd black random 90mb/s, blue 55mb/s... pa ti računaj :)
     
  6. Riddick

    Riddick Aktivista

    Rodjak mi trazi savjet za laptop al nisam u toku, a ponajvise sa procesorima za iste.

    Namjena: surfanje, gledanje HD filmova, slusanje muzike, osnovne stvari.
    Cijena: do 900KM a ako je opravdano max. 1000KM. BTW placa gotovinom.
    Specifikacije: Display 17" LED, RAM 4GB il 2GB (sa mogucnoscu prosirenja), HDD bar 300GB, bar DVD-ROM, LAN, WiFi, WebCam, HDMI, sto veca autonomija, pozeljna garancija od 2 god. Ne znam jesam li sta zaboravio, a sto se tice procesora nemam ideje koji :| Bitno je da dobro obavlja posao za koji je namjenjen i da sto manje trosi :D

    Za displej od 17" koja bi bila idealna rezolucija s obzirom da ce najvise surfati odnosno citati? Laptop ce kupiti u Sarajevu tako ako znate neki konkretan model (koji zadovoljava specifikacije) i firmu gdje se moze kupiti bilo bi extra :D BTW nadam se da ne trazim previse :mrgreen: ;)
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kamo srece da je to random, to su prosjecne sekvencijalne performanse.
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    ma to mislim... znaš i sam čim sam spomenuo hdtach, ali ipak nekog vraga znači tolika razlika ;)
     
  9. Riddick

    Riddick Aktivista

    'bemu miša, pa ovo postaje prostor za čatanje a ne za pomoč :?
     
  10. Riddick

    Riddick Aktivista

    Kod nas je dosta manji izbor laptopa sa 17,3" u odnosu na 15,6" i preporucio sam mu TOSHIBA C670-108 Intel i3-380M, RAM 3GB, HDD 320GB, Display 17,3" za 1050KM, nek se malo protegne :mrgreen:
     
  11. c1600

    c1600 Novi član

    Kako sam ovih dana pretrazivao radnje u Sarajevu vidio sam da vecina laptopa sa core i3 procesorima dolazi ili sa core i3 380M 2,53GGHz,ili sa core i3 2310M 2,10GHz
    Zamolio bih vas da mi iz prve ruke kazete kolika je razlika medu procesorima,koliko gubim ili dobivam kupovinom jaceg odnosno slabijeg.Napominjem da laptop kupujem samo za multimediju ,internet i autocad 2D
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Model i3-380M je baziran na prethodnoj arhitekturi procesora, dok je i3-2310M baziran na aktuelnoj, Sandy Bridge arhitekturi. Po pitanju procesorskih performansi, i3-380M je vjerovatno nesto brzi, dok i3-2310M nudi bolje GPU performanse...
     
  13. c1600

    c1600 Novi član

    Hvala lijepo
     
  14. c1600

    c1600 Novi član

    Rezervisao sam laptop HP 4530s Probook.Cijena 1115KM.Zanimaju me vasa misljenja o HP-u i konkretnom modelu.Privukla me zavrsna obrada kao i mat displej.Posto je samo rezervacija nemoram isti i kupiti ako se odlucim za nesto drugo,odnosno ako dobijen savjet da ne uzimam ovaj laptop.Specifikacija:

    http://www.plus.ba/proizvodi/opis/?id_pro=1745
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja planiram uzeti ovo cudo za 90 eura umjesto sadasnjeg 5400rpm:

    http://www.seagate.com/www/en-us/produc ... aptop-hdd/

    500GB SATA II
    7200rpm
    32MB Cache
    4GB SSD-Cache

    Po review-ima own-a sve zivo :D
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    eto možeš i tako ;)
     
  17. Nucky

    Nucky Novi član

    Kupovina laptopa

    Nakon duzeg perioda paznju mi je privukao ovaj laptop

    DELL Inspirion N5110 Intel Core i5-2410M
    DISPLAY 15.6''
    RAM 4GB
    HDD 640GB,
    VGA nVidia GT 525M/1GB
    ...
    http://www.sendmepc.com/297-dell-inspiron-n5110-i5.html
    Kakvo je vase misljenje o navedenom laptopu!?
    Hvala :D
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Re: Kupovina laptopa

    Vjerovatno si gledao u genelecu, on je oko 1500KM sa pdv-om bez popusta ako se ne varam. Ne znam ima li jos onaj popust 10% na laptope za kesh ili je klasicni 5%. U svakom slucaju mislim da se isplati i da je dobar deal. Pogotovo sto ima i garanciju 3 godine.
     
  19. wragg

    wragg Aktivista

    HP Pavilion g7-1226em

    CPU: Intel Core i5-2430M (2,4 GHz)
    DISPLAY: 17.3." HD LED
    VGA: AMD Radeon HD 6470M (1 GB DDR3 )
    RAM: 6 GB DDR3
    HDD: 750 GB SATA (5400 rpm)
    ODD: DVD+/-RW
    WLAN: 802.11a/b/g
    OSTALO: Bluetooth Card Reader webcam
    OS: NO OS
    GARANCIJA:1g

    ili

    HP ProBook 4730s

    CPU: Intel Core i5-2430M (2.40 GHz)
    DISPLAY: 17.3 HD+
    VGA: AMD Radeon HD 6490M (1 GB)
    RAM: 4 GB (1x4GB)
    HDD: 640 GB
    ODD: DVD+/-RW
    WLAN: 802.11a/b/g
    OSTALO: Bluetooth Card Reader Camera USB 3.0
    OSTALO2:Torba gratis HDMI 720p HD webcam
    OS: Windows® 7 Home Premium 64
    TASTATURA: BIH
    GARANCIJA: 1g

    Vec sam narucio ovaj prvi, pa samo zelim misljenje jesam li pogrijesio. Cijena je u 100KM (Probook je skuplji) ali sam uzeo jos i torbu, pa je to tu negdje. Kakva je inace ova G7 serija? Totalno sam ispao iz ove notebook scene... :D
     
  20. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Nijedan od 3-4 ProBookova kod poznanika se nije pokazao kao dobar, doduse nisu neki skupi modeli (4520, 4720 i sl), ali treba da nisi pogrijesio sto se tice te dileme :) Eh sad kakvi su Pavilioni, ne bih znao :)