Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zasto se nisu pokazali dobro?
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    S tim da ovaj drugi ima i OS licenciran i gratis torbu. Ali posto si vec narucio... Za te pare si u svakom slucaju mogao ganjati nesto sa vise garancije.
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Tastatura na prvu izgleda fina, ali definitivno nije uzitak kucati na njoj, Poprilicno se griju, a naravno i vecina povrsina, ukljucujuci ekran, su glossy, te se i brzo prlja i lahko para/ostecuje. Nijednom ne valja baterija, na dva ne drzi ni pet minuta (nakon godinu, tamna poslije garancije se pokvarila), a prijateljice bas nisu ni gameri nit ista, nit na faks nosaju cesto, i ako je ko pazljivo koristio, one su. Bez punjaca nigdje znaci. Kod jednog je i maticna otisla (popravak procijenjen na 400km). A i ovom zadnjem je sistem padao bez ikakvih opravdanih razloga vise puta. Kad se sve sabere, meni dosta da me odvrati od tih modela.

    I, kao sto Selvin spomenu, godina garancije ja poprilicno mala. Da sam HP misli da valjaju dao bi barem dvije :)
     
  4. wragg

    wragg Aktivista

    Godina dana garancije je sasvim ok. Sluzbeni je pa mi je to manje vazno. :D
    Sto se tice OS-a, home verzija mi nije bila opcija, pa bi ultimate isao naknadno i na Probooka.

    Sent from my HTC Vision using Tapatalk
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Ako ti garancija i os nista ne znace, onda si dobro izabrao :D
     
  6. wragg

    wragg Aktivista

    Hvala, to me zanimalo! :)
     
  7. Phobius

    Phobius Novi član

    imam dilemu izmedju ova dva modela:

    DELL Inspirion N5110, CPU Intel Core i5-2410M, Blue, DISPLAY 15.6, RAM 4GB, HDD 640GB, GRAFIKA nVidiaGT525M/1GB, BT NoOs G3g

    i

    ASUS K53SV-SX517 i5-2410M, 4GB, 640GB, GT540M-1, 15.6"

    Asus nudi 2 godine garancije, dok Dell nudi 3. Medjutim, cini mi se da je ovaj Asusov kvalitetnije izradjen (koristeno je i nesto aluminijuma). Mozda mi ne bi smetala plastika kod Inspirona, ali sam na dosta mijesta procitao da se previse zagrijavaju, da temp. procesora i graficke ide i do 95 C, pri opterecenju.

    I jos nesto, pronasao sam u nekoj prodavnici u Bijeljini (Techno Vision se zove), ovu konfiguraciju:

    Asus K53SV-SX770 :

    CPU: Intel® Core i7-2670QM 2.2GHz Turbo 3.1GHz
    RAM: 4GB DDR3 (1333MHz)
    VGA: nVidia® GeForce GT 540M 2GB DDR3
    HDD: 640GB (5400rpm) SATA II
    ODD: DVD+/-RW SuperMulti DL
    DISPLAY: 15.6″ HD LED (1366×768)
    OSTALO: LAN, WLAN, Webcam 0.3 Mpix, CardReader
    3 x USB 2.0, HDMI, Bluetooth, Altec Lansing Speakers
    BATERIJA: Li-ion (6 ćelija)
    TEŽINA: 2.60 kg

    GARANCIJA: 24 mjeseca

    i cijena mu je 1499 KM za gotovinu. Mislim da je ovo definitivno best buy??
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Taj zadnji svakako, ako je to konacna cijena. A izmedju prva dva (ako se ovaj treci otpise), posto su konfiguracije gotov iste, uzmi obzir garanciju i kako ti koji "lezi" :)
     
  9. AnotherOne

    AnotherOne Novi član

    Ja se dvoumim izmedju tog modela i ovog...

    ASUS X53SV-SX452V braun

    CPU: Core i5-2410M 2x 2.30GHz
    RAM: 8192MB (2x 4096MB)
    HDD:750GB
    Optika: Blu-ray (BD-ROM) und DVD+/-RW DL
    GPU: NVIDIA GeForce GT540M 1024MB
    Ostalo: 3x USB 2.0/Gb LAN/WLAN 802.11bgn • HDMI • 4in1 Card Reader • Webcam • Multi-Touch Trackpad • 15.6" WXGA glare LED TFT (1366x768) • Windows 7 Home Premium (64-bit) • Li-Ionen-Akku • 2.60kg • 24 Monate Herstellergarantie

    Iskreno ovaj drugi mi malo fali da narucim, ali posto je i Bijeljina blizu ne znam sta vi mislite ?
     
  10. Phobius

    Phobius Novi član

    gdje se ima kupiti verzija sa tom konfiguracijom i kolika joj je cijena?
     
  11. nenadjebivi

    nenadjebivi Aktivista

    Re: Kupovina laptopa


    evo i ja bas hocu da uzmem taj isti laptop pa me zanima kakvo je misljenje treba mi neki laptop da mogu fino igrat FM,LOL,WOW i ovako poneku igru na medium detaljima pa me zanima jel bolji ovaj DELL ili
    MSI FX603-047XEU, Intel Core i5 480M (2.66GHz), 15.6" Display, GT425M 1GB DDR3, 4 GB RAM, 640 GB HDD, DVD+/-RW, LAN, WLAN, Camera, garancija 2 godine

    koja je graficka jaca,kako sam gledo ovaj dell ima jacu graficku ali slabiji proc pa sta je sad bolje da se uzme od ova 2 laptopa ?
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Dell je bolji izbor sto se svega tice. CPU ima manju frekvenciju, ali mislim da performanse nisu nista manje od 480M (barem nista znacajno). A osim slabije frekvencije, novija je arhitektura, ima bolji GPU, manje zagrijavanje i potrosnju. Uostalom za te igre i normalan rad na laptopu ti je dovoljan i CPU tipa i3 2310M.
    Takodje, Dell daje vise garancije, a i sigurniji je kao brand. Tako da mislim da je ovdje izbor sasvim jasan.
     
  13. nenadjebivi

    nenadjebivi Aktivista

    aha zvahljvajujem se tako sam nekako i ja razmisljo al opet treba uvijek pitat,sto se grafike tice hocel ovo bit dovoljno za normalno igranje FMa,LOLa i WOWa ?
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Ma hoce, nisu to neke zahtjevne igre.
     
  15. dzenson

    dzenson Novi član

    pozdrav momci,

    moj drug trenutno kupuje laptop pa se dvoumi izmedju ova dva modela:

    1. HP Probook 4530s (LH306EA)
    CPU: Intel Core i5-2410M (2,30 GHz, 3MB L3 cache)
    DISPLAY: 15.6"
    VGA: AMD Radeon HD 6490M (1GB DDR5)
    RAM: 4 GB 1333MHz DDR3
    HDD: 640 GB
    ODD: DVD+/-RW
    WLAN: 802.11 b/g/n
    OSTALO: 4x USB 2.0, 1x VGA, 1xHDMI, stereo audio I/O, 1x ExpressCard/34, 10/100/1000 Ethernet, SDHC reader, Webcam 720p HD, Bluetooth
    Garancija: 12 mjeseci

    2. ASUS K53SV-SX517
    Intel Core i5 2410M 2.3GHz (2.9GHz Turbo Mode, 3MB L3 Cache)
    4GB DDR3 (4GB DDR3 1333MHz x 1)
    640GB SATA 5400rpm
    15.6" LED HD (1366 x 768), nVidia GT540M 1GB DDR3 (DirectX 11)
    Garancija: 24 mjeseca

    Cijene su im tu negdje.

    Eto ako bi neko mogao da kaze par rijeci za i protiv izmedju ova dva modela bilo bi super. drug vuce na ovaj HP ali se u utrku umijesao asus pa ga zanima kakvi su uopste asusovi laptopi i kakvi su odnosu na HPove.

    hvala
     
  16. Looney

    Looney Komšija

    @dzenson
    HP je fina mašina i "pod rukom" je pravo dobar ali ta cijena mi se čini malo čudna - neka provjeri da nije bez PDV-a?
    ASUS nisam imao priliku da probam.
     
  17. Esh

    Esh HWB

    U sustini neces pogrijesiti sa izborom bilo kojeg od navedenih. Asus ima nesto bolju graficku i duzu garanciju.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

  19. dzenson

    dzenson Novi član


    ovaj ASUS je u IMTECu 1269 Km cini mi se, nema ga u Plusu vise a HP je nasao na jednom mjestu cini mi se za 1118 KM. znam da zvuci jeftino al tak je :D. a sto se tice DELLa ne moze se toliko protegnuti :D.

    hvala momci
     
  20. Looney

    Looney Komšija

    @selvin
    Edit-ovao je post i izbrisao cijenu :)

    HP Probook i ASUS build quality se ne može mjeriti sa ovim DELL Inspironima koji se vrte po tržištu.