Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bilo kako bilo gledaj nesto sto ima pravi GPU a i jaci procesor,ja imam jednog sa intelovom 4500 grafikom i dualcore procesorom na 2,1ghz i kad spojim fullHD tv na HDMI lose mi idu filmovi totalno.Procesor u 100% non stop i pomalo zapinje.Na windows media playeru ide nekako a na ostalim samo bez prevoda,cim ubacim i prevod odmah pocne zapinjat.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Uz taj budzet, znaci da bi na 17" mozda imao malu rezoluciju, 13x7. Po mom misljenju, bolje bi prosao uz 15,6".
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Enise bolan 13x7 na 17" sumnjam da ima vise od 1 u 100 modela :D
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Par modela sto sam gledao, a da su u budzetu, imali su ekran sa malom rezolucijom. Cini mi se da sa aktuelnom generacijom procesora i rezolucijom 1600x900, ispod 1200-1300 nema dostupnih 17" modela.
     
  5. vedadb

    vedadb Novi član

    to sam nažalost i pretpostavio... :(

    može li onda preporuka za konkretan model sa 15", uz što jači CPU, RAM i HDD,bez zasebne grafičke?


    hvala momci! :wink:
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Od onih koji su blize cijene:

    HP ProBook 4720s i3-380M/3GB/320GB/HD6370/17.3" + ~ 1200 KM
    NOT ACER Aspire 5755 i3-2310M/4GB/500GB/15.6" Blue + ~ 1000
    NOT TOSHIBA SAT L750-1PT i3-2330M 4GB/640GB/ 15,6" ~ 1050
    Lenovo IdeaPad Z570 (core i3-2310M, 4 GB RAM, 750 GB, 15,6") ~ 1000

    pa nek slobodno neko predlozi ako naidje na jos neke modele. Zaobisao sam stare C2D i Pentium modele.
     
  7. Almir

    Almir Komšija

    Koji laptop iz geneleka za 900 kešom bi platio nesmije više ni peninga, planirano je od 800 a nesmije preći 900. :)
     
  8. vedadb

    vedadb Novi član

    hvala na savjetima, na kraju sam se oldučio za Acerov 5750 model. U Mercatoru cijena 960 KM. Jako solidna mašina :wink:
     
  9. JackRaven

    JackRaven Novi član

    Dobri ljudi, dobre volje :)
    Molim za pomoc pri odluci:

    1. Toshiba Satellite L750-1NK
    CPU: Intel Pentium procesor B950 (2.10GHz), DISPLAY: 15.6" High-Definition LED, VGA:NVIDIA® GeForce® GT 525M 1GB, CUDA, RAM: 4GB DDR3, HDD: 640 GB 5400rpm, WLAN: 802.11b/g/n, Bluetooth®, OSTALO: Card Reader, webcam, HDMI, USB 3.0, GARANCIJA: 2g
    ili
    2. Toshiba Satellite L755-121
    CPU:Intel® Core™ i3-2310M (2,1GHz), DISPLAY: 15.6" High-Definition LED, VGA:NVIDIA® GeForce® 315M 512Mb, RAM: 4 GB 1333DDR3, HDD: 500 GB, WLAN: 802.11b/g/n, Bluetooth®, OSTALO: Card Reader, webcam, HDMI, GARANCIJA: 2g

    Razlika u cijeni je 50 KM, tako da nije neka razlika. Laptop se kupuje sa namjenom dugorocnoj koristenja, prvenstveno u obrazovne i radne svrhe. Volio bih upaliti nekad i koju igricu (PES 2012, Assasin's Creed, GTA IV i slicno). Da li obje grafike omogucuju glatko koristenje ovih video igara? Poredio sam procesore i nisam vidio neku vecu razliku, a ako postoji molim da mi neko ukaze na nju :)

    Hvala puno.

    Pozz
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ti laptopi nisu dovoljni za te igre nazalost.
     
  11. JackRaven

    JackRaven Novi član

    Sigurno? Cak ni ovaj L750-1NK? Jel do graficke ili? Koji bi inace preporucio laptop od ova (ili neki slican)?

    Pozz
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Drugi ima nesto bolji procesor ali dosta losiju graficku.

    Na prvom bi se mogao poigrati solidno, ta tri naslova bi isla na njemu pristojno, pogotovo PES, ali dugorocno ti i nije neko rjesenje.

    Za duze staze bi ti trebao i5-2410M i GeForce 555M ili Radeon 6770/6850.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Imas u oglasima kod nas, solidan laptop za igranje.
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @selvin: potpis, vrlo dobra masina, jos je GDDR5 graficka memorija sto znaci dosta.
     
  15. JackRaven

    JackRaven Novi član

    Hvala na odgovorima..
    Rado bih ja nesto sa i5 i jacom nVidiom ili Radeonom al nema se para :) Ovo me izadje poprilicno povoljno (oba modela) a preferiram Toshibu, zbog garancije, dizajna i izrade racunara. Znaci, bolja opcija je onaj prvi, razlika u procesorima i nije tolika?

    Moze li link za taj laptop u oglasima, ja sam ovdje zelen :)

    Hvala
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  17. JackRaven

    JackRaven Novi član

    Uh, ovom je bas jaka konfiguracija, za mene prejaka :) Cuo sam da pavilioncima brzo odu maticne, a i godina garancije je ipak malo..
    Hvala na sugestiji, al mi je puno ovo ipak.. (Oni moji gore su ispod 1100KM)

    hvala u svakom slucaju :)
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Godina ti je za HP i u radnji, a to da idu maticne "pavilioncima" je bezveze prica. Pogotovo sto je ovo "najnoviji" model. Posalji Venomu PM da vidis za cijenu, neces nista izgubit. U svakom slucaju ne ocekuj da se na gore navedenim naigras.
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Onda gledaj taj prvi ili nesto slicno, eventualno i3-2310M, 7200rpm hard disk i GF 525M ako naletis na dobar deal ali tesko za 1100.
     
  20. JackRaven

    JackRaven Novi član

    Znam da je i radnjama godina garancije, mislio sam generalno da mi je to malo :) Pregledo sam model, stvarno je odlican, nema sta, al sumnjam da si ga mogu priusiti..
    Ovaj prvi je cak i jeftiniji, a izgleda da je i bolji..

    i3 sa 7200rpm i solidnom grafickom ispod 1100 mislim da cu moci jedino direktno od dobavljaca izvana naci, ovdje prakticno je nemoguce :) I ovo sam jedva uspio..

    Nista, hvala na pomoci momci