Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

    Blag ili blazen dan Bajram nails :)

    Bajramski popust pravi PLUS computers sa oko 15% popusta, mozda i Genelec ili drugi...ima sada i CT u Zenici tamo gdje je bio Imtec :wink:

    Bas sada gledam GT840M ili HD 8670M laptopi prelaze cijenu, ali ako bude popust... :)
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Treba mi preporuka za servis u Sarajevu da se laptop očisti i zamijeni termalna pasta da ne oderu i da urade kako valja.
     
  3. pac

    pac Komšija

    Trazi ovlasteni servis ako je pod garancijom, a ako ne to ces opet nabolje i najjeftinije sam uraditi.

    Zna li neko dobro rijesenje za pregrijavanje laptopa u pitanju je toshiba p75-a7200. Pregrijava se kad koristim ps2 emulator i rendering pa bi mi trebalo neko dobro riješenje. Ima li neko pozitivnog iskustva sa podlogama sa ventilatorom?
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ne znam za podloge, ali ja kad kompajliram neki veliki source, aktivnost CPU je 100% na sve 4 jezgre i temperatura bude preko 90C, nakon cega bi se ugasio, medjutim ja sam sebi napravio odvod vruceg zraka tako sto sam stavio ispod laptopa neke predmete (sveske, digitrone, sta mi dodje pod ruku). Takodjer probaj i staviti na nozice one cepove od coca cole. Ne ohladi puno, ali se ne gasi vise.
     
  5. pac

    pac Komšija

    Probao sam par kombinacija sa nekim predmetima ali opet nije dovoljno. Kad koristim ps2 emu ili rendering proc dodje i do 99C ali se sam downclock-a, jedino što sam dosad mogao uraditi a da nemam downclock jeste da podesim proc na max 3ghz (default 3,4ghz) u pitanju je i7 4700MQ. Jedino što mi je dosad najviše pomoglo jeste da stavim dodatni vent na izlazu toplog zraka. Uglavnom dok je laptop hladan zaista ps2 emulacija extra ide bas sam se iznenenadio kako je snažniji i7 naspram FX 6300 (clockan) kojeg sam ranije imao.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nije pod garancijom. To mi je od jarana živi u Sa a on to ne zna zato i tražim kakav servis.
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    znas li slucajno koja je pasta na procesoru,i koja ti je voltaza procesora ?
     
  8. rama

    rama Aktivista

    Uzmi onu metalnu podlogu, dođe s dva kulera koja nisu fiksna i kojima možeš podešavati lokaciju.
    Meni i sama metalna podloga pomogne jer baš vuče toplotu, a kad dodaš kulere smanji temperaturu drastično. :wink:
     
  9. pac

    pac Komšija

    Kolika ti je razlika u temperaturi?
     
  10. rama

    rama Aktivista

    Da budem iskren nisam mjerio.
    Ali kad šta igram, ako trza zbog toplote (a dešavalo mi se), prestajalo je s kulerom. Ljeti pogotovo, kad su ionako temperature visoke.
    Sve u svemu, meni je baš bio osjetan pad temperature. :wink:
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

     
  12. pac

    pac Komšija

    Zena nekad davno odnijela u printex za 20KM ocistili i stavili novu pastu. Uglavnom bolje je radio.
     
  13. Tesla

    Tesla Aktivista

    Drugovi, trazi zena sebi neki netbook prek PIK-a.

    Ja nemam pojma, ni kakvo je sada stanje sa njima, ni sta se uzima itd. Moze li kakva preporuka do 200 KM sta je najbolje uzeti, sto jeftinije to bolje :)

    Hvala unaprijed
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Za te pare imho možeš uzeti samo neko djubre kao podmetac.

    Ako pricamo o novim pod garom. 800+ KM su laptopi da pokriju normalno koristenje bez da je neki bijedni celron i ako imas i po 900+ KM da dodje neki 1.9 celeron itd.

    Sada skontaj pomocu kojih filmskih trikova ce neko prodati taj laptop za 200KM malo korišten.

    Sa druge strane tesko je naci stari model sa dobrim procesorom i vecim diskom od 80GB a da nije izdrndano. O bateriji da i ne pricam. A i ako iole valja, takvi nisu ni blizu 200KM.

    Trenutno sam bacio pretragu i sve su to laptpi sa 40+80GB diskom sa xp ili win7 sistemima tako da ti je sve jasno koliko je on star.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Netbook covjek trazi, ne kontam cemu takav odgovor.

    Tesla, mozes naci Intel atom dual core 1.6, 2GB ram, 160 disk, 10.1", acer aspire one oko 200KM. Na mobu sam sad ali imam link na komp za barem jedan ovakav, juce trazio rodici. Sasvim dovoljno za surfanje, ionako netbook nije ni za kakvog ozbiljnog rada.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam kako sam procitao laptop.. halali..
     
  17. Tesla

    Tesla Aktivista

    Selvine, hvala ti, i ja koliko sam vidio Acer Aspire One i jos jedan HP-ov su najbolji izbor.

    @nails - ma ko jos danas tazi netbook :), nije tesko pogrijesiti i dati pogresan odgovor.

    Hvala obojici, dilema rijeena, ganjam neki aspire one onda.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imao sam tri Aspire One netbooka: jako, jako su nekvalitetni. Na jednom je bukvalno pukao mehanizam za otvaranje (baglama po naški) odmah nakon što sam ga izvadio iz kutije, touchpad radi-ne radi, tastatura se uvija i sl. Još ako je na defaultnih 1GB memorije, to je patnja prava čak i sa WinXP-om.
    Radije uzmi neku Toshibu ili HP za malo više para.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Ja sam imao onu stariju i manju verziju (8.9"), 5-6 godina star i kad ga ocistis ko nov nit se gdje uvija :D Drug ima ovu verziju sto sam njemu gore spominjao D255 ili tako nekako, zaboravio sam tacan model, i nikad nista mu nije bilo. Naravno, za vise para mozes naci i bolje naravno, ali do 200KM tesko da mozes naci nesto slicno.

    Imas i ovako nesto, mada mislim da je to sve u 5 deka sto bi rekli:
    http://v2.pik.ba/artikal/13383704/asus- ... h-kao-nov/
     
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja sam testirao podosta ovih malih Netbook-ova, jednostavno naspram android tableta nemaju šanse.
    Browsanje sporo, youtube hd ne može niti na jednom kako treba, dizanje sistema sporo, generalno spori uređaji.

    Probao sam na staviti ssd u Aspire One sa D255 i 3gb rama, onda radi normalno al to ti je onda netbook od 500km a za te pare 10.1" tablet kakav hoćeš.