Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Tablet za te novce je najbolje, steta sto nema sa Win OS za male novce.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima Win 8.1 tableta za male pare, ali u normalnim zemljama.
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja sam dugo u potrazi za laptopom, sad sam ostavio neki novac na stranu.
    Loša je ponuda kod nas barem one modele koje mene privlace je teško naci.

    Zanima me jel ko kad preko ebay-a kupovao laptop?
    ako je free dostava koliko me opali carina i ostalo :)
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Pa otprilike trecina od njegove vrijednosti te izadje dodatno.
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    onda je haman ipak bolja opcija ovdje pogledati i kupiti..
    jel ko uzimao kakav laptop u zadnjih mjeseci :)

    trazim nesto solidno da je jako ali ne za igre to me ne zanima..

    samo ozbiljan rad office, mail, net..

    znam da mogu uzeti za ove potrebe obicni laptop ali ipak hocu brzinu :)

    i5-i7, ssd.. gledam po netu testove ali mi treba iz prve ruke info :)
     
  6. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Uzeo sam prije mjesec i5 za 700KM , nov,neotpakovano ,sa orig Win8.1 , prezadovoljan sam! lik je više nego regularan: http://v2.pik.ba/artikal/13547634/acer- ... 0-6gb-1tb/

    sad čini mi se samo AMD u ponudi a i oni su ispod cijene u poređenju sa radnjama.
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    @joyjoy

    hvala ti na infromaciji još piše Tuzla što mi odgovara :)
    vidim da ima i macbook pa vagam opasno, teško mi je dati za polovnjaka macbook 1000km..možda je pametnije uzeti nov laptop sa garancijom za 1000km.

    edit:

    kakva su iskustva sa Acer laptoptima?

    Dopada mi se model Acer Aspire V5-552 Aluminijum

    Procesor AMD A8 Oznaka procesora Quad-Core A8-5557M
    Radni takt procesora 3.10 GHz RAM
    Memorija 8 GB DDR3
    Hard disk1 TB
    Grafička karticaAMD Radeon HD 8550G

    1000km ultrabook verzija nema DVD-a :)
     
  8. rama

    rama Aktivista

    Šta god budeš ganjao, gledaj da ima SSD. :D
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Trebo bi ja prijatelju naći neki laptop samo za office mu treba budžet nije čemu 600KM otprilike. Ne znam šta bi izabrao slabo to pratim. Malo mi crnjak preko pika jer ne uzimam sebi ako šta bude da se ne zakomplikuje a u radnji se za te pare može max celerno neki izvući. Ako ko ima kakvu ideju bujrum.
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da li neko zna ima li se gdje kod nas uzeti kakav netbook. Može i bez garancije, ako je nov. Konkretno bih volio da to bude Asus eeePC. Tražio sam po internetu ali po shopovima nisam ništa našao (winwin, genelec, plus, imtec, comtrade itd.)
    Veličina ekrana je poželjno da bude 10.1" i ne tražim sad najbolji netbook, biće za neke projekte samo je bitna prenosivost.
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

    Ja sam uzeo od "wrag-a" sa foruma :D
    HP EliteBook 2530p laptop, bez obzira sto ima "slab" cpu tj najslabiju verziju su9400 1.4ghz x2 laptop radi extra... jos kad mu uzmem 1.8" ssd od 64gb ima da leti. Ima 4 gige rama. Platio sam ga 280KM. E sad poredjenja radi kupio sam mami tablet asus vivotab smart 10.1". Realno jedina prednost tableta je to je laksi i vise je bajagi portable a performanse su tu negdje mada realno laptop je brzi 25%. Jes tablet ima i windows 8.1 ima dobru kameru itd i full hd snimanje itd al ko ce ti realno snimat sa ciglom od 10" :D :D :D
    Na laptop sam instalirao linux mint imao sam ukupno 4-5 klikova u instalaciji sve radi out of box cak i sensor za light jedino fingerprint senzor nije radio al to sam rijesio u 3 komande :D
    Uglavnom evo mogu upredit ovaj laptop sa sony vaio nekim rodica kupila prije 2 mjeseca 4 gige rama ima mislim da je i3 procesor al eto realno nije nista brzi njezin laptop kojeg je platila 5 puta vise.
    BTW razr imal kakavih tutoriala da jos ubrzam linux :D jedino sto sam dirao je swapines ja mislim da sam na 10 stavio posto imam 4gige rama tj da ne swapa puno.
     
  12. wragg

    wragg Aktivista

    Oprosti molim te, to nije najslabija verzija su procesora. Imas i onaj na 1.2ghz :)
     
  13. comrade

    comrade Aktivista

    moze prijedlog za laptop...negdje oko 500 km
    sluzit ce za net, office , film , zika i tako to :smt006
     
  14. wragg

    wragg Aktivista

    Novo ili polovno?
     
  15. comrade

    comrade Aktivista

    Nov
    edit : moze i polovan :D
     
  16. Looney

    Looney Komšija

    Asus X551MA-SX035D je oko 500KM
     
  17. Almir

    Almir Komšija

    ppl trebam savjet jel ok kupovina lenovo z50-70 i7 4510u 1tb disk 4gb ram i nv 840m, mislim kako se pokazo....ono što mene interesuje rama je malo ? i jel moguće dodati ssd pa tako da ostane i ovaj 1tb disk...nisam u toku jel u lap ide isti ssd drive kao i za pc...veličina standard i to...

    to sam gledao u genelecu... i shoping mora biti u radnji....znam da se može naći jeftinije u pik verziji ali mi se neda sa garancijom natezati poslije ako bude trebalo...
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker

    Akcija sa 600 na 460 KM, facebook citala kolegica i ne moze naci objavu, zna li neko?
     
  19. senad_986

    senad_986 Komšija

    Razmisljam o kupovini laptopa za nekih 700-900 km. Net, office, muzika, ponekad film i ove indie igre tipa Project Eternity, Torment Numenera, Telltaleove avanture i sl. Moze li preporuka?

    Naisao sam na Lenovo IdeaPad G50-70 (i3-4005U, RAM 4GB, HDD 500GB, IntelHD4400, 15,6", DVD, NoOS, 3 godine garancije) - 795 KM. Sta mislite o ovome ili ima nesto bolje za ove pare?
     
  20. Mujka

    Mujka Komšija

    dobar jedino jos da ssd ubacis umjesto hdd :D