Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Moncho

    Moncho Komšija

    Djesi kupio i za koliko love taj monitor. Ovih dana bas gledam sta da kupim ali da ne prodam lijevi bubreg, pa mi za oko zapeo bas taj model. Je li slusa dobro?
     
  2. DSA

    DSA Aktivista

    Pa nije neophodan, jer kako kazem monitor nije iskljucivo sa gejming, mozda tu i tamo ponekad odigrati. Sto se tice novo ili polovno, hocu novo jer su mi ostale komponente nove pa hocu i monitor da bude nov. Svidjaju mi se monitori sa sto manjim ramom(frameless). Ok ako je bih isao na 144, kakav bi bio izbor recimo AOC 24V2Q? Vidim kod piku cca 250 KM..ili 24B1H? Koji je bolja kupovina?
     
    Last edited: Nov 30, 2020
  3. Esh

    Esh HWB

  4. Filozof

    Filozof Aktivista

    bolje za 300 kupit polovan 144hz pa kakav god da je vjeruj mi...

    Edit: Ako ti ne znaci 144hz, tj. nece puno igrat na njemu i nemas zelju za tom "fluidnoscu" onda jednostavno kupi sebi sta ti je lijepo na oko i sta ti nije puno para i cao
     
    DSA likes this.
  5. selvin

    selvin Moderator

    Pa ovaj aoc 24g2u je 144Hz a 347KM nov. Sto ce uzimati polovan za 300? Jedino sto ja ne bih isao na 24" dijagonalu. Barem 27, a radije vise.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. Filozof

    Filozof Aktivista

    stavio je onaj 75hz od 250KM, zato sam reko bolje je dat 50KM vise za 144hz pa nek je i polovan, ako covjek moze dat stoju vise jos bolje, vise para - vise muzike vazda bilo :D
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Kako ja vidim napisao je da mu je puno 590KM i onda stavio dva linka sa monitorima od 350 i 450KM pa pretpostavljam da je budzet tu negdje oko 400. Nema potrebe ici za polovnim za te pare.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  8. DSA

    DSA Aktivista

    Da tako je, oko 400. Svidjaju mi se ova dva AOC - 24G2U i 24V2Q. Vidim prvi je 144 hz, ima zvicnike ako je to uopste upotrebljivo na monitoru. Gdje ima 24g2u za 347?
     
    Last edited: Nov 30, 2020
  9. selvin

    selvin Moderator

    Bilo 2-3 dana u imelu, kad si ti stavio link i ja otvorio bilo 347, pisalo 16% snizenje, sad je 10%. I juce je bilo 347KM, bas sam otvorio ponovo. Neko izgleda procitao sta pisemo pa podigao na 400 :D

    EDIT: Ali zato su dodali ovo za mastercard za 382, to nije bilo juce.
     
    DSA likes this.
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Bilo i u doppertechu za 350.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li se iko zezao sa tim gamerskim monitorima i spuštanjem frekvencije? Recimo sa 144 na 90 itd.

    Znam da vecina tjera gsync/freesync ali taj djavo dodaje input lag i mouse speed nije konzistentan za competitive FPS. Dobar je jedino za gamepada. A treba bas jaka karta za 144 ili 120 FPS lock. 72 FPS lock opet nije rjesenje ako se prepolovi. Mala razlika u odnosu na 60.
     
  12. Filozof

    Filozof Aktivista

    mozes staviti sta hoces od 60 do 144hz, u drajverima svoje karte imas custom resolutiom, napravis i koristis.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne kontam kako mislis da gsync dodaje lag i mouse speed nije isti? Ja imam gsync monitor i koristim ga normalno i na 60 Hz tj kad igra ne moze raditi vise od 60 fpsa ili cak i manje.
     
  14. Filozof

    Filozof Aktivista

    takodje :D
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Filozof
    Ja, dobro si. Nece raditi overclocking kako treba a downclocking nece praviti probleme. Skroz zaboravio. Thx.

    dmr
    Jel pricamo o istoj stvari? Kada FPS šeta i nije zakljucan tako na 60, osjeti se u FPS igrama. Nije lag kao vsync ali nije daleko. Probao na par monitora i meni ne lezi.
     
  16. Filozof

    Filozof Aktivista

    ja licno koristim gsync monitor i postavljen je na 144hz, bez problema igram igre i koje ne mogu lockati na 144, raspon od 100-130fps otprilike i sve radi normalno. Takodje sam freesync koristio dok sam imao slabiju kartu i recimo igram warzone na 80-90fpsa bez problema... Tome valjda i sluzi gsync/freesync ? :D Nisam te ni ja bas najbolje skontao sto se tice tog laga i mouse speed-a
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    A nema laga do onog koji se prirodno poveca zbog manjeg refreash ratea. Znaci ili ti zakljuco fpse na 60 Hz ili spustio monitor na 60 Hz lag je isti. Druga je prica sto je velika razlika u lagu ako fps u igri seta od 60-144fpsa.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Vjerovatno je to. Inconsistency. Kao da ima neka akceleracija. Doduse i monitori su bili stariji, stariji modul. Mozda je to danas druga prica.

    Kod mene je p2414h klokan na 74Hz i nekad' kada spustim na 60 i igra locka na 60, osjetim da niej to to u ondnosu na 74FPS lock i 74Hz.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sam isto kao prelazno rjesenje imao 75Hz monitor sa freesyncom i osjetio sam itekako tih 75 Hz u odnosu na 60 :D Sada sa 144Hz sve preko 70 fpsa meni izgleda odlicno, a tek od 90 Hz pa gore ide ko mlijeko :D
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator