Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma ne moze ispod 60FPS biti glatko hehehe :) :) sala naravno, samo neka je iznad 25 :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Stevie evo monitor za tebe 27 cola, ips i 2k.

    https://www.otto.de/p/acer-vg271up-...nszeit-144-hz-850055044#variationId=850055046

    Nemoj se puno zamarati ovako nesto ti je overkill i ako ne igras online kakav fps ko sto ne igras haman bi ti i 60Hz bio ok.
    Meni recimo single player bitniji su detalji pa recimo gta 5 zakucam sve na max i uzivam na 55 fps nije fluidno al lijepo izgleda a kad igram nesto online logicno spustim detalje jer mi je bitniji fps.
     
    Stevie_Ray likes this.
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma dobro, takvo nesto ce i bit, s tim da cu gledat da i AMD i Nvidia podrzavaju (ipak cu dofurat stari PC iz potpisa ovdje).

    Samo mi nije jasno tih 55fps sto kazes da nije glatko, nije li bolje nego 55fps na obicnom 60Hz ekranu? Jer moralo bi bit bolje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma sve ispod 60fps meni smeta bez obzira na frekvenciju monitora.
    Iskreno osim što nema tearinga na ovom monitoru ne vidim nikakve druge razlike u odnosu na stari 4k monitor 60Hz na kojem sam igrao u wqhd.

    edit mislim na gaming
     
    Last edited: Sep 4, 2020
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni je u igrama 60 fps OK, al mene 60 Hz ubi na desktopu :) kad vidim da miš štopa ili da stopa kad vuces prozor po desktopu hoće mi nesto biti :) prošli monitor mi je bio 144 Hz, sad ovaj je 120 Hz i osjeti se mala razlika. Al nema šanse vratiti se nazad na 60 Hz. Ako ikako možeš uzmi bar 120 Hz VA/IPS panel, 1440p.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bolje izgleda 55 fpsa na freesync monitoru u smislu pokreta, animacije, ali meni ljepse izgleda sve na monitoru sa fixnih 60 Hz jer su tajminzi odziva pixela na takvom monitoru uvijek isti i dotegnuti za tih 60 fpsa. Bar je tako bilo na mom starom hp lp2475w. Kod jeftinijih monitora sa varijabilnim refreash rateom je to posebno izrazeno, mozes dobiti ili razljeveniju sliku na nizim Hz ili inverse ghosting. I na 144Hz monitoru sve najljepse izgleda na 144Hz jer su tajminzi tada optimalni, recimo iskljucim gsync i stavim fixnih 144Hz a igra radi na 60fpsa i ljepse mi sve izgleda nego kada ukljucim gsync pa monitor spusti na 60Hz. Samo je fluidnost dosta bolja ako monitor prati fpse.
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

  8. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Taj AOC je VA curved i treba ga izbjegavati zbog cloudinga .. VA panel samo flat.Ovako bi izgledao taj monitor u mraku.

    Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
    [​IMG]
     
    Last edited: Sep 4, 2020
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Aoc flat dobar?

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  10. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    U većini su svi VA flat dobri mada uzmi u obzir i panel lutriju.Moj VA flat ni najmanjeg backlight bleeda nema .. Zero BLB.

    Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
     
  11. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Sep 5, 2020
    bhd likes this.
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Picoooka likes this.
  13. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    ima onaj neki aoc da je dobar, spram ulozene love, precesljaj temu na
    Pa ovo moze biti od primjerka do primjerka, a nejveci nedostatak va je los odziv pixela. Najbolje ganjati ovog jeftinijeg brata od lg850, 83a

     
    Last edited: Sep 5, 2020
    Esh likes this.
  15. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Nazalost,ali nije od primjerka do primjerka jer svi VA curved monitori pate od istog problema znam vrlo dobro ovu tematiku samo je pitanje da li ima veci ili manji clouding, dok i taj manji izgleda grozno.

    Ko ne koristi monitor u totalno zamracenoj prostoriji nece mu predstavljati veci problem jer uz malo ambijentalnog osvjetljenja nije vidljivo.

    IPS monitori nazalost imaju najgori black uniformity kao i TN paneli dok su izuzetak ovi noviji Nano IPS paneli.LG 27GL850 i 27GL83A su vrhunski monitori,ali im je cijena znatno veca od AOC Q27G2U i sl. budget monitora.

    Sto se tice VA panela i odziva pixela tu igra ulogu da li je budget ili premium panel u pitanju.Moj npr. LG 32GK850G ima fantastican odziv pixela .. input lag i response time kao i black uniformity koji je bolji nego na rtings recenziji.

    Asus ima najgore VA curved panele i ovako izgleda TUF VG32VQ

    [​IMG]

    A evo mog koji je zavrsio na reklamaciji Asus Strix XG27VQ

    [​IMG]
     
    Last edited: Sep 5, 2020
  16. Irfan Kahvedzic

    Irfan Kahvedzic Novi član

    Pozdrav :)

    Zna li neko gdje bi se u BiH mogao kupiti LG 38WN95C?

    Danke
     
  17. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Mogao bi da provjeris kod Stanica u technoshop da li je dobavljiv jer oni su generalni zastupnik za LG ili preko pik preprodvaca iz Madjarske gdje kosta oko 2850km sto znaci da bi bio po narudjbi oko 3000km.
     
  18. Irfan Kahvedzic

    Irfan Kahvedzic Novi član

  19. Vedo

    Vedo Moderator

  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Treba mi što manji i što jeftiniji monitor da podrzava HDMI ili DP. Ttreba mi samo da bacim na njega mape za MS Flight Simulator. Znaci nesto velicine tableta bi bilo idealno.

    Imam laptop koji bi bio idealan, ili stari samsung tablet, ali nema nacina da ih pretvorim u monitore.