Kupovina playera (DVD/Blu-ray) po cjenovnim kategorijama

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Nov 15, 2008.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Znas da se moram zezacit i bilo je od srca :D Bas me nasmija :D
    Znam da imas iskustva, ti si nas audiofil!
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Imam a sto je najgore sticao sam ga preko svog novcanika, ranije nije bilo neta, recenzija ili raje koja su to imala pa lijepo kupis uvalis se gutu love i onda skontas da si popusio, ali to je tako u ovom hobiju.
    Sada sam se smirio, kompletirao sistemcic koji me zadovoljava i nista vise samo povremeno osvjezim neku komponentu mada su razlike puno manje u kvaliteti nego u cijeni.
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Blu ray playeri 2.0 profile sa (BD LIVE) mogucnostima mogu direktno preuzeti subtitle koji vam odgovara iz baze podataka, naravno ako subtitle postoji i uklopiti(ne snimiti) ga sa filmom na blu-ray disku na koji nije snimljen konkretan prevod tako da nema potrebe da cekate blu-ray naslove sa "domacim" prevodom.
    Multiformat playeri poput Panasonic BD35/BD55 i Sony s550 citaju Blu Ray i DVD(svih 6 zona) diskove iz zone A (Amerika i Japan) kao i iz zone B(Europa).
    Juris na amazon i ebay!
     
  4. sikiras

    sikiras Novi član

    pozz...ajmo raja pomoc :

    imam namjeru kupit kucno kino..ali koje??

    imam panasonic plazmu.....kino bi trebalo da ima visoke zvucnike, da nije visoki sjaj (matirana boja mi treba),1000 w - ne manje, da ima kvalitetan surround do nekih 500km....
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    evo pa odaberi...

    [​IMG]
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    syss sto mu nisi postavio slike Nautilusa :D Tih 1000w je smijurija sto pise na kucnim kinima, to nije vidjelo 100w. Od kucnih kina najbolji zvuk daju Panasonic i Pioneer, u tvom cjenovnom rangu je Panasonic SC-PT465E za 530km http://vtc.ba/index.php?page=shop.produ ... &Itemid=26
    A kad spremis par hiljada maraka preporucit cemo ti kucni surround koji nece biti ispod 1000w :D
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    kakvih crnih 100w ako to ima i 20 dobro je, neki dan sam otvarao neko lg starije kucno kino koje pise da ima 500w a unutra kola od 5w po kanalu.
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    Imaju Panasonic 5.1 kina oko 20w po kanalu, o LG smetlju necu ni da raspravljam.
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Nebih ni ja ali nisu ni samsung bolja, samo panasonic i pioneer na nesto lice doduse kazu da ova nova philips nisu losa.
     
  10. sikiras

    sikiras Novi član

    pa jbg. na onih 500km ev jos 100 :lol: samo dajte da ima tih wati da mogu i ziku navit
     
  11. Nani

    Nani Komšija

    Pa rekao sam ti sta ces kupiti, tih 20w prave snage po kanalu je odlicno za sobe.
     
  12. mardi

    mardi Novi član

    pozz Nani...
    imam neka pitanja za tebe pošto više pratiš digitalnu tehnologiju i imao si prilike vidjeti uživo mnoge te novotarije.
    Naime,
    1. ... ovaj BD od Panasonic-a DB-35 - reci mi kolika je sad cijena i gdje ga ima kupiti???
    2. ... na mom LCD-u Samsung LE40A756R1 je sistem podrške ozvučenja 5.1
    (zvučnici plus Woofer - tako piše u specifikaciji ) - te pitanje je jesu li oni ok za
    ovaj BD uređaj ( tj. hoću li izvući još kvalitetniji zvuk i da li je ovaj BD
    kompatabilan u pogledu video prikaza s mojim TV-om u smislu FullHD reze?
    Kod sebe imam HDMI koji je običan - plaćen oko 20 KM - valja li ičem?
    3. ... I treba li na mom TV-u da radim upgrade softwera iako mi TV radi ok.
    Je li to bez obzira na sve neophodno tj. preporučljivo obzirom na odrđene
    ispravke u samom softweru i poboljšanju hardwerskih mogućnosti?

    E da ti još javim oko one tematike IPTV - malo sam stao jer su u toku testovi IPTV-a pa će sve to malo sačekati te se budemo čuli kad budem imao više detalja a oni tekstovi što sam poslao - još čekam tvoje mišljenje i sugestiju.

    Pozz...
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    1. Imam sad namjeru popisati listu firmu i njihovih proizvoda u BIH. Imas ga ovde http://www.ronis.hr/?panasonic/341/blu- ... 5/DMP-BD35 za 2200kn ili ti 585km.

    Imas i jeftiniji Sony S350 ako ti ne treba hardwerski DTS HD dekoder http://www.ronis.hr/?sony/414/blu-ray-d ... 0/BDP-S350 za 1780kn - 475km.

    2.Sto se tice zvuka on ce se sa oba playera putem HDMI-a prenositi na zvucnike tvog tv-a. Kvalitet zvuka ce naravno biti slabiji i od kucnog kina a da ne govorim o nekom setupu sa av receiverom i nekim kvalitetnijim zvucnicima.
    Mada se to uvjek kasnije moze nadokupiti.

    - Sto se tice Hull HD reze, bd35 podrzava 1080/24p kao i tvoj televizor, posto ces koristiti HDMI konekciju automatski ce se postavit Full HD reza. Za prikaz 24p sadrzaja u playeru ukljuci 24p support dok ces na TV-u postaviti Cinema mod.

    -HDMI kabal je digitalan u potpunosti, to znaci da mu je uloga sa jendog na drugi kraj prenijeti nule i jedinice a ne valove kao kod analognih kablova.
    Nikakve razliku u kvaliteti ti nece pruziti skuplji kablovi.

    3.Nemas potrebe raditi firmware upgrade, on se obicno radi ako EDID TV nije u redu, ili ako DVB-T tuner ima problema sa prikazom signala. Posto to niej slucaj kod a786 niti imamo DVB-T signal, nemas potrebe vrsiti upgrade software-a.

    Sto se tekstova tice, ja se izvinjavam zaista, imao sam jako puno obaveza ovih dana, potrudit cu se sto prije da ti odgovorim.
     
  14. mardi

    mardi Novi član

    Pozz...

    Hvala Nani na pojašnjenju a što se tiče cijene imam još jedno pitanje:
    - Da li radiš samo sa Ronis-om ili ima još koje firme zastupaš?
    - Pošto ne znam gdje si lociran tj. koji grad/ kanton zastupaš - ima li ikoja firma s kojom radiš a da je iz Bihaća ako eventualno budem štogod naručivao.

    I da... kod sebe imam kućno kino LG staro nekih 6 god. koje na žalost nema niti Scart-a, Y/Yp/Yr/ izlaz već samo činčeve ( crveno/žuto i bijeli )
    kojeg spajam na TV s premosnikom koji ima s jedne strane ulaz za cinceheve a s druge strane scart. Moje pitanje je:
    - Da li je bolje koristiti taj chinc/scart premosnik kad spajam na Scart od LCD Tv-a ili da koristim direktan način spajanja uz pomoć chinceva u TV-a tj. njegov chincni izlaz: S-Video, L Video i R Audio?
    - Postoji li igdje konverter Chinc/ HDMI ili Scart/HDMI?
    - Moze li se također iskoristiti izlaz iz LG kućnog kina s cinchevima da se direktno ušteka u Y/Yp/Yr/ na LCD TV-u?
    - Da li je bolje kupiti A/V resiver i da li će mi ista to pomoći u pogledu ovog kućnog kina jer šteta da ga bacam a nemam kome da ga prodam a služi me onako OK.


    Ako moze pomoć - HVALA!!!

    Pozz...
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Prikaz slike preko chinca i scarta je toliko los da nema veze kako da li ces koristiti premosnik.
    Scart/HDMI postoji ali kazem ti nista dobiti neces.
    Kupio si trenutno najbolji LCD koji mora imati HDMI konekciju u svakom slucaju.

    AV receiver ti nista nece znaciti sa tim kinom jer su ti zvucnici preslabi za bilo kakvu ozbiljnu upotrebu.
    Dakle ili ces kupiti novo kucno kino, ili ces uloziti novce u DVD/Blu-ray player i/ili skuplji audio sistem.
    Odluka je na tebi.

    Uskoro cu kontaktirati neke firme iz Bihaca pa ti javim da li sam uspio sta. Sto se drugih firmi tice, u BIH sam u kontaktu sa MobilMediom, Europatrade-om, Tehnomarketom i nadam se da ce se uspijeti finalizirati saradnja u potpunosti.
    Usmjerena nam je paznja prema digitalversus-om, cim se to zavrsi, javim sta je sa drugim firmama.
     
  16. mardi

    mardi Novi član

    Pozz i hvala na informaciji - stoga da rezimiram - najbolje mi je uloziti novac u Panasonic BD-35. No isplati li se iako je skuplji kupiti zbog audio/video dojmova PS3 jer ima stalnu softwersku nadogradnju.
    Em ću dobiti sistem za igranje, em će u to ulaziti jako dobra audio/video obrada filmova u DVD, BlyeRay, DivX itd... formatu.
    Već danas ga se može kupiti po cjeni oko 750 KM što je neznatno skuplje od BD playera o kojem sam pisao.
    Molim tvoje mišljenje...

    Pozz...
     
  17. Nani

    Nani Komšija

    PS3 nije multiregion uredjaj za filmove, dakle ne moze citati sve Bluray i DVD diskove u slucaju da zelis da kupis film neki iz americke ili neke druge regije, preko amazona isl.

    Samo ti mozes prevagnuti sta ti se vise isplati.
    Ako mozes naci PS3 za 750km definitvno se isplati nadoplatit jos 170kmna cijenu bd35 i uzeti konsolu.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Vecina novih BR izdanja nije regionalno kodirana. Uzimao sam podosta filmova u videotekama i samo sam naisao na jedan koji nije htio da radi na NTSC konzoli. Enivej, evo i solidne liste sa naslovima region-free filmova:
    http://bluray.liesinc.net/
    http://www.thedvdforums.com/blu-ray/Reg ... r_2008.htm
    Za PS3 mozes biti siguran da ce podrzavati svaki slijedeci profil/codec u narednih nekoliko godina. Najisplativija kombinacija je da ga dovuces iz Kanade ako si u mogucnosti.
    Mada, kada su neki PAL modeli (navodno) u pitanju, zastita se moze zaobici tako sto se u pravom trenutku kada se pojavi poruka "region incompatibility" pritisne trokut i izabere "top menu". Ovo sam naknadno saznao, pa cu isprobati i javiti da li je eventualno ovaj exploit "zacepljen" u nekom od novijih firmwarea.
     
  19. River

    River Novi član

    Drustvo,

    Cini se da ste vi upravo ono sto mi trenutno treba, a to je kvalitetan savjet.
    Naime, htio bi kupiti nesto sto ce mi omoguciti kvaliteno uzivanje u filmovima i slusanju muzike, ali se u sirokoj ponudi i mogucnostima pojedinih komponenti pocinjem gubiti jer nisam bas tehnicki potkovan.
    Temeljna dilema je da li kupiti uredjaj all-in-one tipa Denon S-302 (bez Blu-Ray-a) ili slicno ili ici posebno sa A/V-om, zvucnicima, Blu-Ray playerom, itd? Po mogucnosti, ako ima takvih opcija, bilo bi idealno da su zvucnici (ili dio njih) Wireless kako ne bi morao motati zice po stanu. 7+1 zvucnika mi je previse (ne znam kud bih s njima) tako da bi maksimum bio 5+1. Boja black piano (zbog WAF - wife acceptance efekta :) ). Cijena oko 3.000 KM, a ako je preporuka "extra" mozda i nesto vise. Kako sam cesto u Zagrebu mogao bi i tamo kupiti ako nama u Sarajevu.

    Trenutno nemam nista osim obicnog DVD-a spojenog direktno na TV (Sony Bravia LCD Full HD).

    Cijenim svaku preporuku, samo da nakon preporuka ne budem jos manje pametan nego sad. :)

    Unaprijed hvala
     
  20. Nani

    Nani Komšija

    Play station 3 oko 400e.
    Denon 1909 500e
    Jamo 606 HCS3 450e

    PS3 mozes kod nas uzeti a sve ostalo ako ides do Zagreba u http://www.ronis.hr

    Ako se odlucis za kupovinu gore reci da sam te ja poslao i vidjet cemo za popust, plus na granici prijavi svu robu i imas povrat pdv-a od 5%.