Kupovina playera (DVD/Blu-ray) po cjenovnim kategorijama

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Nov 15, 2008.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Moze se za 200KM uzeti polovan WD TV.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, zato i kazem da je onda WD bolja solucija (meni licno). Vecinom je nov 250KM, a valdja ce brzo opast cijena.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Ja sam svoj prodao za 180KM. i to jedva a imao je garanciju. :D
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Eno kaga zanima u MobilMediji rasprodaja Sony Blu Ray palyera S-300 po 199KM.
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    To opet pred bankrotom...
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Ocito ide po nabavnoj cijeni :)
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Stara zaliha koju niko pametan nije htio kupiti po cijeni koja je do neki dan bila 525KM. pa se valja rijesiti zaliha, ali i ako vrti samo blu ray i dvd vrijedi kao solidan univerzalni player za te formate toliko kosta bolji dvd.
     
  8. mardi

    mardi Novi član

    Best of BD/DVD playeri su i to po redu po sistemu uloženo/dobiveno:

    1. LG BD 390------------------- oko 525 KM
    2. Panasonic BDP 60EG-K------- oko 480 KM
    3. Samsung BD-P3600---------- oko 560 KM
    4. LG BD 370 ------------------ oko 420 KM
    5. Sony 360 ------------------- oko 520 KM

    U utrci su i nova linija Pioner i Philips playera
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Kolega, ne bi bilo lose da nabacite po par recenica o svakom od spomenutih uredjaja u smislu sta su pozitivne osobine, sta eventualno nedostaje itd.
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Ja vec par mjeseci koristim BD390 i nisam se sekunde zeznuo sto sam ga kupio, cita sve sto sam probao, ima nasa slova, bilo sa dvd-a, bilo sa USB-a ili mreze.
    Kupio sam i dva blu ray filma ono cisto da probam dekodere jer je jedan DTS HD MA, adrugi Dolbu TrueHD i sve radi odlicno malo je tisi nivo kad koristim njegov dekoder u odnosu na onaj u reciveru ali to se barem da pojacati.
     
  11. Nani

    Nani Komšija

    Recenzija BD60-ke iza Nove godine.
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Nani, sto neuradite recenziju LG 370/390 posto vlada dosta veliko interesovanje za nih.
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Uradio je MytByte na hdtehnika portalu. Ako je mi budmeo radili odradit ce je Darko.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Realno, za 300KM nema boljeg playera od BD370.
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Malo sam gledao, nije se bas pretrgao da to odradi kako treba, ili kao ti pojedine recenzije na HD Televiziji.
     
  16. Nani

    Nani Komšija

    Imamo drukciji pristup, oni recenziraju za "raju", mi prilazimo recenzijama profesionalnije. Samo taj covjek je "ober" strucnjak.
    Vidjet cu da odradimo recenziju tog playera uskoro.
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Neznam kakav je strucnjak, ali nemoj misliti da ti nesto povladjujem samo mi se daleko vise svidjaju tvoje recenzije od ove koja je prepuna nebitnih stvari.
     
  18. Nani

    Nani Komšija

    Hvala JVC. Da je imao stil kojim pise po forumima, puno bi bolje to izgledalo. Ne znam da li je to neki njihov interni dogovor da se pise casual stilom, kao sto pisu PR i Retail Menageri za lance prodavnice u svojim newsletterima.
     
  19. mardi

    mardi Novi član

    Pozdrav!

    Uspio sam kupiti BlueRay LG BD 390 player pa imam pitanje:

    Molim za pomoć oko spajanja zvučnika na LG BD390 Blue Ray. Kupio sam zvučni 5.1 sistem ( Genius SW-5.1 3000) i spojio ga sa BD uređajem. No nisam siguran koje opcije u Audio postavkama BD uređaja da odaberem.
    Naime riječ je o ovim opcijama:
    HDMI:
    - PCM stereo
    - DTS Re-Encode
    - Primary Pass-Thu.
    - Multi-chanel...

    SPDIF:
    - PCM stereo
    - DTS RE-Encode
    - Primary Pass-Thu.

    Sample frenquencu:
    - 48 KHz
    - 96 KHz
    - 192 KHz

    DRC ( kontrola dinamičkog raspona): ON ili OFF

    Speaker Setup: postavljen na 7.1 jer od zvučnika dobivam 5.1 a od TV koji sam spojio preko HDMI-a 2.1 ( Samsung LE40A756R1 koji ima dodatno Surround bass ).
    Kad odem na tes speakers, sve i jedan se javlja tj. BD ga prepoznaje kao 7.1.

    Molim pomoć oko istoga da bi dobio čist i najbolji zvuk bilo u obliku: HD, DTS, Master HD i slične kvalitete zvuka o kojima piše da on podržava sve to kao BD uređaj.
    Stavljao sam neke 1080p materijale na stick i čita mi sve uključujući h264., mp4 itd... Ali kad slušam daje mi na zvučnike samo zvuk na prednja dva zvučnika.
    Ostali ne šalju ikakav signal.


    Hvala i pozdrav...
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Nema ti zvuk na HDMI veze sa analognim izlazima na br playery, stavi 5.1, SPDIF ti netreba jer nisi spojio digitalno na reciver pa ga ostavi na pass-thu, ili nesto drugo ako mijenja druge parametre, a za hdmi ti je najbolje posto kacis na tv koji je stereo da stavis PCM streo tako da ti sve signale dekodira u stereo, zvucnike stavi na smal, DRC na off.
    Sve kvalitete koje podrzava mozes dobiti samo ako spojis reciver na njega bilo da koristis njegov dekoder tj. spojis izlaze br playera na 5.1 ili 7.1 ch input recivera, ili HDMI ako je neki novi reciver sa propadajucim dekoderima, ili sa optikom/koaksialom na digitalni ulaz recivera ako je stariji i nema ulaze za vanjski dekoder.
    Na zvucnicima koje si spojio imat ces 5.1 a sve vrste signala (DTS, DD, i sl.) dekodirat ce playerov dekoder i slati na pojacala u zvucnicima.