Kupovina playera (DVD/Blu-ray) po cjenovnim kategorijama

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Nov 15, 2008.

  1. h2o

    h2o Aktivista

    Pa oni su njihovi zastupnici i distributeri, sigurno ga mogu nabaviti.
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Probat cu, bas me zanima koju ce cijenu da lupe.
     
  3. Nani

    Nani Komšija

  4. JVC

    JVC Overclocker

    Danas sam bio kod Stanica i prijatno sam se iznenadio cijenom LG390 kosta 520 KM. sto je povoljno u odnosu na sony i pogtovo panasonic koji su dosta skuplji a necitaju ni pola sto ovaj cita, cak su recenzije jako dobre, ima dekodere. bas dobra sprava.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Samsung 1600 je oko 460KM koga interesuje a dobiva uskoro .mkv podrsku (ako vec nije u medjuvremenu).
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Neznam za samsunga, ali imao nekad 1400 smetlje nevidjeno, a ruzan do bola.
    LG izgleda lijepo, ima lan prikljucak, ugradjenu bezicnu mrezu kome treba,sve najnovije dekoder tako da nediram reciver sto mi je vazno, i cita sve zivo i mrtvo.
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Evo prije pola sata legao br390 prvi utisci su odlicni, sve sto sam probao vrti bez greske, naravno prvo mi je palo napamet da probam mkv sa dvd-a radi normalno i prikazuje nasa slova, sada mi je wd player viska pa ide u oglase, kad stigem sve da probam javim rezultate.
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    Odlican i sigurno najpotpuniji Blu-ray player trenutno na trzistu. Gdje si ga nabavio?
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Tehno shop stanic, 525KM. gledao sam sony s350 kosta 599KM. a nema nista zivo osim cistog playera dok ovaj kao sto kazes ima sve sto treba.
    Evo dva dana vrtim mkv hd filmove i svaki radi odlicno probao sam ih dvadesetak, valja sad pregledati sve ponovo a imam ih 160 Kom. tako da ce to potrajati.
     
  10. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    E sorry sto ovako upadam ali mozes li mi reci koliko ti zauzima u prosjeku mb jedan mkv hd film?
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    oko 4-6 GB su 720p, 8 - 12 GB su 1080p. To je neki, hajmo reci, standard.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Zna li neko u kojem formatu su snimani orginal BR HD filmovi.Znaci ne ripovi mkv. nego orginal BR film.Trebam da dobijem jedan HD film al na HDD-u pa me bas zanima u kojem je to formatu i kojim playerom se to moze gledati na kompu.
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    H-264 i VC1 - > BDMV

    Na disk se spasavaju kao m2ts, mada to zauzima enormne kolicine prostora jer je m2ts ustvari sirovi AVCHD, kao LPCM kod zvuka.

    Power DVD 9 pokrece ovaj tip fajlova (Nero novi takodjer).

    Ripaju se u mkv kontejner.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Od ovih jeftinijih dvd playera sa usb ulazom. Dal i jedan ima koji cita mkv ? Odnosno, koliko treba najmanje keša za takav player, sa usb ulazom i podrškom za mkv ?
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    LG ima BD307, 309 blu-ray playere i MS450H snimac. Pored njih naravno tu su MKV playeri bez mogucnosti citanja DVD_ova osim ako im se ne doda externa optika prkeo usb-a.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako sma dobro skontao, dvd playeri nemaju podršku za mkv formate ? Odnosno, trebam kupit blu ray player da bih mogao gledat mkv ?

    A ti MKV playeri, to jedan vid WD media playera ?

    Gledam ove dvd playere, pale im cijene. Pa ovi sa usb ulazom ima i po 50KM. Kontam cital od njih i jedan MKV da kosta nesto malo vise od 100KM posto mi optika ne treba, imam vec dvd player a kontam da reprodukcija ide preko USB-a ..onda sve preko tih stotinjak maraka, isplatnije/korisnije uzet WD media player.
     
  17. Nani

    Nani Komšija

    Nemaju DVD playeri obicno jake cipove da bi citali formate sa Varijabilnim bit rateom (VBR), kao sto je to slucaj sa Blu-ray i MKV playerima.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Znaci za to treba izdvojit više keša. Ok. Hvala.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Barem 300KM ako hoces mkv i optiku u jednom.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne ..ne treba mi optika nego kontao dal' slucajno ovi DVD playeri podržavaju i MKV. Sve preko 200KM mi ne odgovara jer bi tada prije uzeo WD media player ili nesto slicno.

    Ma nista, ici ce onda sa računara.