Kupovina playera (DVD/Blu-ray) po cjenovnim kategorijama

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Nov 15, 2008.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Blu-ray Playeri

    Kupovina BR playera do 1000km

    Sony PlayStation 3
    Pioneer BDP-LX50A
    Sony S350
    Panasonic DMP-BD35 2.0 Profile; A+B multiformat (Blu-ray/DVD)
    Panasonic DMP-BD55 2.0 Profile; A+B multiformat (Blu-ray/DVD)


    Kupovina BR playera do 1500km

    Pioneer BDP-LX71A
    Sony S550 2.0 Profile; A+B multiformat (Blu-ray/DVD)
    Samsung BD-P1500


    Kupovina BR playera do 2000km

    Pioneer Pioneer BDP-LX70A
    Yamaha BD-S2900



    Kupovina DVD playera do 200km

    Pioneer DV410
    Sony DVP-NS708
    Panasonic S511
    Philips 5960
    Phlips 5990

    Kupovina DVD playera do 300km

    Pioneer DV610
    Panasonic DVD-S54E
    Denon DVD-1730
    Onkyo DV-SP405

    NAPOMENA:
    Blu ray playeri 2.0 profile sa (BD LIVE) mogucnostima mogu direktno preuzeti subtitle koji vam odgovara iz baze podataka, naravno ako subtitle postoji i uklopiti(ne snimiti) ga sa filmom na blu-ray disku na koji nije snimljen konkretan prevod tako da nema potrebe da cekate blu-ray naslove sa "domacim" prevodom.
    Multiformat playeri poput Panasonic BD35/BD55 i Sony s550 citaju Blu Ray i DVD diskove iz zone A (Amerika i Japan) kao i iz zone B(Europa).
     
  2. sumeir

    sumeir Komšija

    Samo da pohvalim trud ne samo za ovaj topic iz TV & Hi-Fi domena gdje si se baš zadao,svaka ti čast što bi jedan kazao Nani je "sila" :mrgreen:
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    sila kaze thx ;)
     
  4. Rodjo

    Rodjo Aktivista

    gdje se moze naci u Sarajevu ovaj Phlips 5990 i koliko love?
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Tecnomarket pogledaj, cijena je do 200km :)
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Sony s350 je pao na 470km, dok je najbolji linijski blu ray player Panasonic BD35 545km. Konacno cjenovna distanca od PS3!

    Kvalitetom prikaza BD35 je rame uz rame sa PS3 + sto ima ugradjen hardwerski dekoder za HD master audio (DTS i DD), i ono sto je izuzetno vazno odlican 1080p upscaler za DVD-ove!!!
    Nema 7.1 izlaz kao BD55. Kupcima koji posjeduju av receiver se preporucuje kupovina BD35 jer HD zvuk bi prenijeli preko HDMI kabla na av receiver. BD35 i BD55 su isti playeri s tim da zbog 7.1 analognih izlaza cijena BD55-ice je oko 750km (200km skuplji od BD35).

    Sa druge strane fenomenalne cijene takodjer Sony-evih modela S350 i S550.
    S350 je dakle 470km dok je S550 590km.
    S350 za razliku od BD35 nema ugradjeni HD audio dekoder, sto je veliki minus i ne moze se preporuciti bez obzira na cijenu.
    S550 sa druge strane je bolja kupovina od BD55 samo za one kojima treba 7.1 izlaz. Za sve ostale BD35 je must have uredjaj.
    Svi playeri su 2.0 profile.

    Recenzije najboljih blu-ray playera izmedju kojih je i najpopularniji BD35 mozete naci na slijedecem linku;
    http://reviews.cnet.com/best-blu-ray-pl ... =ltcol;nav
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  8. Nani

    Nani Komšija

    Da, al cijenom je vec duplo skuplji od nekih blu-ray playera koji su profile 2.0, imaju 7.1 izlaze i HD zvucne dekodere i daju istu sliku kao PS3.
    Load time i ostale brojke se ne poklapaju sa ostalim recenzijama, uvjek rekla kazala, recimo disc eject time za bd35 je ispod 7 sec oni stavili 17, jel stamparska greska il nesto trece ne znam. Nadalje nevjerovatno je i skoro nemoguce da LG ima brzi load time od PS3-ice za cijelih 13 sec;
    "The LG BD300 even beats PS3 for basic movie loading time.

    PS3: 30 seconds
    LG: 17 seconds"
    Tako da mi je cijeli test nevjerovatan.

    Pioneer je podbacio sa svojim LX71 modelom, kako u ovom tako i u drugim recenzijama+nema DD hardwerski HD dekoder. Cijena 1500km, koliko se ime branda placa!

    Najbolja kombinacija uzeti bd35 za blu-ray filmove(koji je ujedno i najbolji linijski 1080p DVD upscaler) za PAL a PS3 za NTCS->narucit ga preko bare ko moze plus sto je jeftiniji..
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Sta od ovoga ima u sarajevu i po kojim cijenama, batali ti ameriku i sl.
     
  10. Nani

    Nani Komšija

    Imas i bd35 i bd55 vtc.ba, takodjer pored panasonic modela mozes naruciti iz Zagreba sony s350 i s550 po cijenama koje sam postavio.
    Amerika je spomenuta u kontekstu kupovine PS3 kao blu-ray playera koji ce pustati NTCS diskove, recimo za Planet Earth za koji ti ne treba prevod i koji bi kostao kod nas 3 puta skuplje.
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    OK tako je vec bolje cisto da znam kada budem uzimao, imao sam par dana samsung 1400 ali nikako mi se nije svidio pa je otisao dalje sad nesto razmisljam o panasonic bd55 ili sony s550 jer mi treba 7.1 izlaz da nebih mjenjao reciver jer mi se neisplati a vala mi je dodijalo stalno ih mjenjati radi par gluposti ovako imam sve dekodere osim ovih par najnovijih sa br filmova i to bih rijesio sa playerom koji ima 7.1 izlaz jer mi reciver ima ulaze bas radi tih nadogradnji.
     
  12. zootv

    zootv Novi član

    Malo si falio poredak .

    Mislim da je debelo Philips 5990 model ispred ovih svih modela.
    Ulozeno / dobiveno , mogucnosti , video prikaz i procesuranje slike.
    Cita externi hard od 500 giga !
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Malo si zaboravio citat, gdje vidis da pored imena stoje redni brojevi????
    Pogledaj poredak blu-ray playera; ne moze BD55 biti iza BD35 i Sony-a S350, pa da si procitao kako treba shvatio bi da nisu redani po nikakvom kriteriju (namjerno)!
    Mogu dati svoje misljenje o nekom modelu, nemam obicaj da rangiram produkte rednim brojevima isto vazi i za HDTV.
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    Kad si se vec uhvatio tog eksternog diska, i pioneer dv-600av cita normalno sa wd my book diska od 500gb.
     
  15. zootv

    zootv Novi član

    vob , mpg , packetbitstreem ?
     
  16. Nani

    Nani Komšija

    zootv, nema potrebe spominjati dvd playere pored bd35 koji je multi-region dvd 1080p upscaler, multi-region blu-ray player, takodjer cita vob, mpg i sve ostalo feedovan sa diska za 1700kn ili ti oko 450km.
     
  17. zootv

    zootv Novi član

    A jesi ga sad odvalio.
    Ja quotan dvd do 200 km i govorim da Philips nudi duplo vise od svih dvd playera zajedno u ovom trenu na trzistu a kosta 150 km.
    Na to je JVC odgovorio sa hard diskom a ja sam mu odgovorio sa mpg, vob, packetbeatstreemom kojeg znam da Pioneer ne cita a kosta 3 puta vise.

    Nitko ne spominje bp od 450 km. Niti blue rey playere.
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Zivo mi se j... za divix, vob, mpg (mada mi mpg radi drito na lcd-u jer ima usb i vrti mpg i jpeg) jer jako rijetko koristim te inferiorne formate, sva muzika mi je na cd-u a filmovi na dvd-u i to jako velike kolicine pa se nezezam sa mp3 fuj kvalitetom eventualno kada mi se nezeza sa cd-ovima onda lijepo pustim internet radio i neka gusla do bogojavljenja, a kad si navalio na to sta pioneer necita de mi reci dali taj tvoj philips cita SACD ili DVD-A i ima li dekodere kao pioneer kad si vec zapeo da nabrajas.
    Nani ti je lijepo rekao sta sve moze br player, tacno je da je skuplji ali nemozes porediti dvd player i br player bas nikako dobro je da nisi rekao ima Bira sa USB-om sve cita za 49KM.
     
  19. Nani

    Nani Komšija

    Nasmija me ovaj momak iz Zanzibara ;) :D

    zootv govorim ti o isplativosti samog uredjaja, jer razlika od 200km zaista nije velika za uredjaj kojemu je jos ostalo samo da cita mkv filmove.
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Hvala ti na tome momak, imam dugogodisnje audio/video iskustvo (jos od betamaxa). :D