Kupovina playera (DVD/Blu-ray) po cjenovnim kategorijama

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Nov 15, 2008.

  1. mardi

    mardi Novi član


    Čuj, hvala na ovim podsjetnicima. Ipak ako sam skontao, ako želim da slušam ThruHD ili Master HD, nije pod permus da moram imati dodatni Audio resiver, već će to i sam BD player dekodirati putem svom dekodera i to slati lijepo na moje 5.1 zvučnike.
    U sPDIF sam stavio kako si rekao, samo ne znam zašto da isključin opciju DRC na OFF? I koju vrijednost kvalitete zvuka da stavim: 48 KHZ, 96 ili 192 KHz?

    Još jednom hvala na postu!!!
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    SPDIF ne salje lossless zvuk, to se samo moze putem HDMI kabla (prica oko AV receivera)
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Pa s obzirom na rasprostranjenost novih formata dobri stari opticki kabl je jos uvijek u modi, a u svakoj varijanti posto LG ima dekodere moze se koristiti u kombinaciji sa starijim reciverom kao sto sam ja spojio izlaze iz playera na 7.1ch in recivera tako da film sa novim zvukom gledam uz koristenje dekodera u playeru a za sve ostalo u reciveru.
     
  4. osko

    osko Novi član

    Pozdrav,

    Postoji li neka znacajna razlika izmedju panasonic-bd35 i panasonic-bd55?

    Hvala
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    To su 2008 modeli, iza njih imaju 2009 modeli u vidu BD60 i BD80 modela, te ovogodisnji BD65 i BD85 te 3D BDT300.

    U smislu reprodukcije i kvalitete slike nema znacajnijih razlika.
     
  6. osko

    osko Novi član

    Hvala Nani kralju na ovaku ekspresno brzom odgovoru. Nego, postoji li neki post za recenziju nekih od ovih novijih playera? Kontam da uzmem za x10-ku, pa ako ima i neka preporuka za navedeni model tv-a dobro bi mi došla.

    Hvala još jednom
     
  7. Nani

    Nani Komšija

  8. osko

    osko Novi član

    Veliki pozdrav i velika hvala.
     
  9. DSA

    DSA Aktivista

    jel neko zadnjih dana viđao po shopovima LG BD 390 i koja mu je sad cijena?
     
  10. Nani

    Nani Komšija

    Strpi se malo, recenzija BD570-ke je u tijeku i cijena joj je 437km mp.
     
  11. DSA

    DSA Aktivista

    A on je nasljednik 390-ke ili?
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    I nema dekodere kome je to vazno (svakome ko nezeli mijenjati reciver radi mode ili par formata koje ce cuti tek jako rijetko).
     
  13. osko

    osko Novi član

    Pozdrav,

    Kakve su mogućnosti pomicanja titlova gore-dolje kod BD60? Jer fakat ne mogu podnijet gledat 21:9 sa onim debelim crnim barovima.

    Hvala
     
  14. DzigiBau

    DzigiBau Novi član

    Moze li neko kazat gdje se moze pogledati u Sarajevu LG BD390, cujem ima sve te formate. :D
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

  16. DzigiBau

    DzigiBau Novi član

    Hvala drug, odlican clanak, nema sta.

    Samo sto sam zainteresiran za BD390 jer ima analgone audio izlaze, nemam gdje prikljuciti optiku za 5.1 sistem. Zato sam pitao bas za taj model, odem ovih dana da pogledam. Dok sam ovdje, jedno pitanjce, kako BD390, ako je neko probao radi prikazivanje recimo divx filmova kodiranih za 23.976 NTSC fazon, ima li trzanja. Vidio sam kako blue ray 1080 24p radi dobro, odnosno citao, pa me intesira »trzaju« li drugi formati.
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Imam ga ja vec godinu, slabo gledam divx vecinom mkv, ali ono stosam probao rado odlicno.
    Ako ga nadjes kod stanica slobodno kupi odlicna sprava.
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Da ne otvaram novu temu trebao bih jedan savjet. Naime prijatelju sam preko neta naručio Blue-Ray burner Panasonic UJ-230 4X Blu-Ray External Writer Burner od nekog kineza sa ebaya:
    http://www.ebay.com/itm/New-Panasonic-U ... 574wt_1164
    Stigao danas burner ali problem. Čita cd i poneki dvd dok blue ray diskove neće ni pod razno da očita kamoli da prži. Koštao je 80$ je li moguće da nas je izradio i poslao fejk? Inače uredno ga prijavu u device manageru kao blue ray drive.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako ce poslat lazni? Reci mu sta se desava i da ti posalje drugi.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Poslao sam mu PM i evo odgovora:

    Sutra ću probati na svom računaru za svaki slučaj i ako ne radi vraćam nazad u Kinu.