Kvalitetan zrak

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Stihoklepac, Feb 21, 2019.

?

Da li mislite da će se u vašoj sredini popraviti kvaliteta vazduha u narednih 24 mjeseca?

  1. Da

    3 vote(s)
    7.3%
  2. Ne

    36 vote(s)
    87.8%
  3. Nisam siguran

    2 vote(s)
    4.9%
  1. selvin

    selvin Moderator

    85KM je kod nas, moze se to i naruciti za 40-50 sigurno. Sumnjam da se moze prati, na 0.3 mikrona je malo vjerovatno da se moze ocistiti tako :) Ali eto barem traje 4-6 mjeseci, kod mene pise estimated 146 days. Taman jedna zimska sezona.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kad sam tek upalio 154 I kad sam upalio električni roštilj pržio neko meso za ručak :) [​IMG][​IMG]

    Sent from my Huawei P30
     
    EL NINO CFC and Vedo like this.
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    [​IMG]

    Morao navigaciju paliti
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Sarajevo?Katastrofa!Ja moram rano za Zenicu i kod nas u Bugojnu se evo jedva ista vidi vani

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  5. Decerto

    Decerto Komšija

    [​IMG]
     
    edgsi and Lamagician like this.
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Hahaha "Alone in the dark"

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Silent Hill, nema dalje :D
     
    SpookyMoO likes this.
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne daj boze da se ovo nastavi ovako.. doslovno se gradom voziti ne moze.. ne vidi se nista.
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nastavit ce se sve dok se ljudima ne zabrani da loze svasta i inspekcije pocnu ici od kuce do kuce.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  10. selvin

    selvin Moderator

    A inspekcija ce odradit sta? Dati opomenu, napisati kaznu? A ti ljudi ce se grijati na zrak nakon toga? Ako neko kupuje jeftiniji, losiji ugalj, ne mozes mu zabranit da to lozi. Ima pravo da ugrije sebi i svojoj djeci. Drugo je lozenje gume, plastike i slicno, a drugo los ugalj, lozenje iverice i slicnih "drvenih" materijala. Nema sanse da neko moze zabraniti lozenje toga niti ima nacina da insepkcija ni izmjeri ni dokaze da je to gorivo lose. Jedno je realnost, a drugo puste želje i imaginarne preporuke kako poboljsati zrak...
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ako cemo vec biti grubo realni, ne, nema pravo sve dok to njegovo pravo steti drugima. Ja ne mogu normalno da funkcionisem i pitanje je hocu li dobiti rak pluca radi njega i njegovog prava.
    Rekao sam da zabrane da loze svasta, ne mislim tu na "normalne" ogrijevne materijale.
    Naravno da su puste zelje, jer kod nas nista ne funkcionise pa ne ocekujem ni ovo.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Mozda u becu ili munchenu. U BiH je sve dozvoljeno.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pitanje je vremena kada cemo i mi doci pameti.
     
    bhd likes this.
  14. selvin

    selvin Moderator

    Pa i los ugalj sa jalovinom koji se nelegalno kupuje je zagadjivac. To je otpad koji ljudi ukradu i prodaju. Posebno je to izrazeno na TK. Drugo je lozenje gume, plastike itd, ali nije valjda da neko ima toga da cijelu zimu to lozi, ne moze to ni pec izdrzat.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Nije stvar toga nego sto je zatucan i siromasan narod = trenutna situacija. drzava mora da koristi instrumente koji su vec dokazani u dosta vec gradovima. Drzava da krene od sebe pa od naroda... Za 5-10godina mozda bude bolje. Do tad cekamo vjetar i prirodu da nas pripazi.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    @selvin @Qler Jeste li zadovoljni sa ovim 3H?Ne mogu se odluciti da li da uzmem 3H ili pro ako ga svakako mislim premjestati iz sobe u sobu?Je li se isplati dati jos 70KM za pro verziju?U ponedeljak dolazi na stanje pa se moram odluciti :D
    Nadam se da su mu bar senzori tacni jer gledam review ovih ranijih verzija kod kojih bas i nisu bili tacni.
    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    najjace kad neko kaze
    ma nisu oni gore plaho pametniji od nas.....
    a situacija je jasna mada vidljivost nije baš najbolja :D :D :D
     
    adsubzero likes this.
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    I to bi TREBALO nekako kontrolisati, sad druga stvar je sto je trenutno to nemoguce ovdje.
    Kako god, da je u pitanju nesto gdje se vide posljedice momentalno, totalno bi drugacija prica bila.
    Ali, s obzirom na to da je u pitanju samo zdravlje koje ce biti naruseno nekad u buducnosti, onda nije problem.
     
  19. kio

    kio Komšija

    Kod mene je Xiaomi 2s, radi 24/7, odrzava izmedju 15 i 40 u toku dana. Sto se tice maski ja sam kupio Cambridge Masks za cijelu porodicu i to me je kostalo 170 KM, ali ne zalim ne sekunde. Jedina maska koja stiti i od virusa i bakterija. Sinoc kada nisam ispizdio, sa Alipasinog do Dobrinje gdje mi je vrtic otisao po malu, ljudi stali ne mogu da voze, haos. Jebem ti ovaj mentalitet i da je ovo svima normalno.
     
    DSA likes this.
  20. selvin

    selvin Moderator

    Pa sta da ti kazem, zadovoljan sam, pokazuje da cisti, reaguje odmah kad se otvori prozor, znaci da senzor radi :) Ne znam za pro nisam ga razmatrao, svakako sad drzim vecinom u hodniku izmedju dnevne i spavace. Koji je kod pro filter?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk