Litecoin (virtualna valuta)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Sena, Apr 3, 2013.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma ja sam to sve batalio, samo gledam hoce li LTC skocit da dignem ovo sto imam i gotovo. :)
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    (2014-04-19 11:30:39 UTC) High Speed Scrypt ASIC Server Available
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav raja. Ima li iko da rudari? Vidim da je X11 dosta brzi od scrypt-a, ali ja ne mogu nikako podesiti sgminer+X11. Zna li neko u cemu je kvaka?
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Sta se radi ? :)

    Gledam sada dif za Litecoin = 22.724 :smt005 , to je sa normalnom GPU oko 5 LTC / Year :roll:

    1 LTC = 7.565 USD
     
  6. goldi

    goldi Aktivista

    Graficke Karte

    Zelim prvo da vas pozdravim!
    Ako se jos neko bavi Miningom sa grafickim kartama bilo AMD-e ILi Nvidia postoji mjesto gdje se moze dnevno zaraditi 1.5€ po kartici, zarada nije losa ako je nko zainteresivan nek proba nista ga ne kosta.
    Otovrio sam slicnu temu na drugim forumina gdje se vec preko 100 ljudi registrovalo i mnogi su mi zahvalni jer onaj ko kopa danas sa grafikama zna kako je tesko bilo sta zaradit.
    Pa da pocnemo radi se o sljedecem:
    -Prvo treba se registrovati na cointelect - prvo procitajte faq -https://cointellect.com/faq/ ako ste zainteresovani onda se registrujte
    -Registracija, da bi se registrovali to morate uciniti prvi put na neciji kod mozete kod naci na internetu
    -Kada se registrujete odete u sekciju download i kliknete na asic gui setup tu cete pronaci svoja podesavanja za graficku kartu bilo da se radi o AMD ili Nv kartama zarada je ista. Podesavanja unesite u bat.file snimite i pokrenite svoj miner, OVDE ima NAPOMENA: nemojte skidati njihov miner koji oni preporucuju meni je nafato neki virus pa mi je malo sistem poblentavio koristite svoj cgminer.
    -Prva isplata se vrsi navecer u 23h Zaradjiva se u eurima - € a novac se povlaci preko Dogecoina jednostavno je skroz - Isplata radi garantovano i bez ikakvi problema.
    Ja sam registrovan vec 7 dana i sve radi bez ikakvi problema.
    -Zarada ovo vjerovatno mnoge interesuje : svaka karta koja na scryptu daje preko 250kh/s zaradi oko 1.5€ na 24h ( ako imate slabije karte koje daju ispod 250kh/s zarada ce biti manja od 1.5€, manje-vise svaka karta zaradi od 1-1.5€ na dan primjer HD7750 kao jedna od slabiji kartica zaradi 1€ na dan, a recimo R9 280X 1.5€ na dan) znaci ako imate karte recimo 4 koje daju preko 250kh/s zaradicete 6 eura na dan.
    Najvise 4 karte mogu raditi sa jednog ip-a.
    Da bi vam radile 4 karte morate registrovati 4 naloga i svaku kartu konektovati na poseban nalog. Mozete vi pustiti odma 4 karte na jedan nalog, ali ce vam opet zarada biti 1.5€ imali 1 ili 4 karte po nalogu zarada je 1.5€ tako da je najbolje za svaku kartu poseban nalog (opet napominjem maximalno je 4 naloga po ip-e adresi)

    Ako ste zainteresovani pitajte ima jos neki stvari koji bih napisao, ali i ovo je za pocetak dovoljno ko krene da kopa i bude mu nejasno nesto nek slobodno pita tu sam da pomognem.
    Nemojte kreairati vise od 4 naloga sa jedne ip adrese jer je zabranjeno!
    Za karte recimo HD7850 HD7870 HD7950 HD7970 ili recimo karte iz R9 serije zarada je oko 1.5€ tako ako se bavite jos miningom ovde se trenutno moze najvise zaraditi pa isprobajte nista vas ne kosta. Nadam se da cete biti zadovoljni ;)
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Graficke Karte

    Drug, hvala na lijepim zeljama :) :)
    tema za mining vec odavno postoji na forumu

    viewtopic.php?f=6&t=30446&hilit=LTC

    također postoji i tutorijal koji sam ja uradio

    viewtopic.php?f=6&t=30737

    i na kraju, tema je mrtva jer smo zakljucili da jednostavno nije isplativo rudariti. ti ces zaraditi 1,5E dnevno, ali ces potrositi struje 2KM dnevno (ako ne racunamo "trosenje" graficke kartice), tako da to jednostavno vise nema smisla. stoga, i preporuka za tebe, da se povuces na vrijeme dok nisi ispusio neke pare :D
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  8. goldi

    goldi Aktivista

    Re: Graficke Karte

    Moram te demantovati ;)
    Ovde karte rade sa pola snage jer recimo na skriptu R9 280X daje preko 600kh/s ovde je dovoljno da daje 250kh/s znaci smanjis joj taktove i napon karta hladna i tiha potrosnja mizerna a zaradi 1.5€na dan pa ti racunaj 4 karte zarade 6€ to ti je nesto manje od 12km.
    Ne mozes nikako potrosit struje vise od 2km za dan cista zarada 10km po danu.
    Znam da je bila tema nisam je mogao naci mislio sam da je pobrisana, ali ovo po meni nije losa zarada trenutno.
    Recimo za mjesec dana se na ovaj nacin zaradi 300km nacisto pa ti vidi to je jedna penzija ;)

    Sto je jos jako bitno moze se i sa 2 karte ostvariti ovakva zarada, samo ko je zainteresovan da se karte podese kako treba jednom nastimas i gledas kako evrici kucaju ;)
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Graficke Karte

    Premala je to zarada da bi se covjek peglao, a gdje su silne provizije dok povuces novac na bih racun.
     
  10. goldi

    goldi Aktivista

    Re: Graficke Karte


    Sve se isplati vjeruj mi Bitstamp radi bez problema.
    Ono se ne isplati da se sad ulaze u karte, ali ko vec ima karte od miniga ovo je trenutno dobra zarada.
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Graficke Karte

    drug ja sam rudario vise godinu dana, i zaradio mnogo para i otplatio kartice u vrijednosti 1700KM (rudario sa 2x7950+1x7870+1x7850)... tacno znam kakva je potrosnja kartica, pod kakvim opterecenjem rade i sl. stoga nema potrebe da me demantujes. cinjenica je da jedna R9 280X vuce oko 250W, pomnozi to sa 4 kartice, i to ti je 1kWh po satu, odnosno 24kWh dnevno. pomnozi to sa 15 pfeninga koliko je 1kWh, i dobijes cifru 3,6KM dnevno. stoga racunica je da nema racunice... Bistamp sam korstio, i on ti uzme minimalno 15$ za transkaciju. onda dolaze provizije banke za priliv inostranih sredstava, provizija za konverziju iz $ u KM... stoga drug batali to odmah!
     
  12. goldi

    goldi Aktivista

    Re: Graficke Karte

    Nisi u pravu nemoj da pises gluposti neces da citas ovde karta ne vuce vise od 120w jer radi sa pola snage!
    Jedna R9 280X vuce toliko kad rudari punom snagom, ali ovde nema potrebe da radi punom snagom kad je zarada ista rudarila punom snagom ili sa pola snage, moras to ukapirati da nije ista potrosnja kad gpu radi punim opterecenjem i sa visokim naponom i taktovima nekim suludim i ovde gdje gpu radi sa smanjenim naponom i taktovima.
    Naravno treba znati kartu podesiti. Nije rudarenje za svakoga ;)

    Da dodam jos koristio sam i ja Bitstamp i to prosle sedmice lova legla. Za 3 radna dana novac na mom racunu.Od poslati 300Km kad se pretvori znaci u nase pare govorim o KM doslo je 264,33.
    Nije to bas tako crno kao sto se misli, logicno da se ne isplati slati po 50 ili 100km ali kad imas oko 200$ na bitstampu nije tacno da se ne isplati ;)
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Graficke Karte

    Ja se bas ne bi hvalio pamecu kako znam zaradit 3 KM na dan :smt003
     
  14. goldi

    goldi Aktivista

    Re: Graficke Karte

    Ti druze kad znas svakom loncu biti poklopac zaradi 300km za dan sto se tice mene ja ti ne branim :D
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Graficke Karte

    drug opet kazem, ja sam rudario vise od godinu dana, a ti 7 dana, stoga nemoj meni govoriti da pricam gluposti. U tih godinu dana sam JA placao struju, NE TI! Ja kacio PC na wattmetar i mjerio potrosnju (gledaj potrosnju cijelog PC-a, ne samo kartice), NE ti. Cuj nema potrebe da rudari punom snagom :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 pa onda nemoj kupiti R9 280 od 450KM, kupi neku upola slabiju karticu i upola jeftiniju karticu i rudari punom snagom i imat' ces isto. Ako 280X rudari s pola snage, onda nema 600kH, nego 300kH. Tacno je da rudarenje nije za svakog :lol: :lol: :lol:
    evo sta sam ja nekad radio, da vidimo tebe

    https://www.dropbox.com/s/yqam1uk8bv7xk ... 9.png?dl=0

    EDIT: evo ti josh...

    https://www.dropbox.com/s/xgcg3u1lxlt05 ... 5.png?dl=0
     
  16. goldi

    goldi Aktivista

    Re: Graficke Karte

    Tacno moze se uzeti i slabija karta i pustit da radi punom snagom, moze i ta opcija znam da si rudario, ali ne rudarim ni ja 7 dana druze ucestovao sam u onoj temi kad ima i godinu dana kad sam trazio nacin kako povuc novac zaradjen od rudarenja, pa mi je jedan od kolega odavde sa foruma dao upute kako povuc novac sa bitstamp, i zahvalan sam mu na pomoci.
    Povlacenje novca sa bitstampa radi kako je bas on meni opisao tj. bez problema.
    Znam da imas iskustva, ali nemoj druge pocjenjivati ;) ko hoce nek oproba ko nece nemojte ljude odvracati kako se to ne isplati nek svako oproba pa nek odluci niko nikoga ne goni.
    Otvorio sam temu za one koji hoce, a oni koji nece da rudare i koji misle da nije isplativo ja postujem!


    Vidim i na piku dosta ljudi prodaje karte - mining rigove ovo sam i otvorio radi takvi ljudi dok ne prodaju rasprodaju karte nek puste nek rade bolje je da bilo sta zarade nego da im karte stoje u podrumu.
    Normalno ko ima jednu kartu da je 3km na dan malo, ali ko ima vise karti tu se prica mjenja.
     
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: Graficke Karte

    [​IMG]

    Idemo pecati u mutnom :D
     
  18. goldi

    goldi Aktivista

    Re: Graficke Karte

    Haj mi objasni imas kod na internetu ako neces da trazis registruj se na moj niko ti ne brani. Svakako prvi nalog moras na nekog otvorit jer ti trazi kod prilikom registracije znaci prvi nalog ne mozes izbjec da ne registrujes na nekoga nece se sam registrovati, ostale naloge logicno registrujes na svoj kod.
    Znam ja da su kod nas ljudi takvog razmisljanja kao ti i da misle neko ce ih prevariti, ali ako tako razmisljas u startu odlucis necu ovo mi se ne svidja i prepustis druge ljude da sami odluce a ne pisati kako se napisao
    "Idemo pecat u mutnom"
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Graficke Karte

    Sve OK ;) predlazem moderima da obrisu ovaj thread, i postove kolege goldi (a i postove nas ostalih ako smatraju da je offtopic) prebace u temu vezanu za rudarenje. Nema potrebe za novim threadom.
     
  20. goldi

    goldi Aktivista

    Re: Graficke Karte

    Moze ako ima neki mod da spoji s onom temom starom samo ja je nisam mogao naci mozda je izbrisana?
    Ko hoce nek oproba ko vec ima masine za rudarenje, ne svidu mu se niko nikoga ne goni.
    Istina niko se nece obogatiti, ali ako neko jos ima volje i rudari nek oproba, opet kazem moze se odustati, a ne mora se uopste ni cimati ako mu se ne svidja stvar izbora ;)