Litecoin (virtualna valuta)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Sena, Apr 3, 2013.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Gdje ste žohari, kada budete imali farmu, javite se... hahahahhaahahha:

    https://www.youtube.com/watch?v=5CjldZLXiAU#t=190

    Od samog pocetka se pitam sta spjecava nekoga sa investicijama da eksploatuje sistem. Koje je ovo pranje novca i ko se sam oovga dosjetio, cccc...
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    Za takvo nesto prije svega treba imati "mu*a do poda" I biti pomalo lud da investiras, a tek onda novac za investiciju.

    Neka on otplati sta je ulozio I neka jednom dobro zaradi sto se njega tice moze bitcoin I propasti, neka je on izvukao dobru paru :D (tako bi ja razmisljao)
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    8 mil mjesecno.. sića. Sto se tice rizika, svako ulaganje je kocka, rizik, u svemu pa tako i u ovome.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Naravno da radi na maximumu, ali je isto tako i pod garancijom ;) tako da je to sve OK. ako ti jedna 290 daje 200KM, neka 50KM platis struje, ti ces je otplatiti za 5 mjeseci. Valuta ima mnogo, nekima ce cijena padati, nekima ce rasti, a ti si tu da to pratis i pronalazis sta ti je najisplativije. Ako si mislio naviti cgminer i staviti prst u uho, a ocito je da jesi, onda se slazem sa svime sto si rekao :)

    Evo moje price.
    Ja sam krenuo rudariti u 4. mjesecu 2013. Krenuo sam sa AMD7870 koju sam mjesec/dva ranije kupio od Sene (nisam je kupio za rudarenje, nego za gaming, jer tad nisam ni znao za rudarenje). Platio sam je 400KM. Krajem 4. mjeseca 2013. sam kupio Asus 7950 i platio sam je 650KM. Nakon toga sam kupio od Samira AMD 7850 i platio je 280KM (zajebo me, kartica se grije ko furuna, bizi ba :smt003 :smt003 :smt003 ) i onda od KingT jos jednu Asus 7950 i platio je 450KM. Sva moja ulaganja u hardware (u periodu od nekih 8 mjeseci, jer nisam sve kartice kupio istovremeno) iznose 1780KM. Do sad sam na karticu povukao 1000$ (~1400KM). Za svo ovo vrijeme rudarenja sam struje platio ~350KM. Znaci imao sam dobit od nekih 1000KM. Pored toga, u novcicima sad imam vrijednost oko 1000$ (~1400KM). Znaci, za malo manje od godinu dana sam kupio 4 kartice, vratio sam pare ulozene u kartice, i imam zaradjenih ~600KM. Sad sve sto zaradim, cisti je profit, nakon sto platim struju. Zaradim dovoljno da mogu platiti ratu kredita :) da sve ovo sad propadne, nestane, whatever, ja sam zadovoljan :) od pocetka, kad sam se upustio u ovaj "projekat", rizikovao sam naravno, ali sam vjerovao da moze biti koristi od toga. Nisam samo sjedio, dosta vremena sam proveo trgujuci (raznim valutama na principu kupi jeftinije, cekaj da poskupi pa prodaj), i slobodno smijem reci da sam tako zaradio bar 30-40% svega sto sam naplatio.
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Kratko receno: "Pokupovao sam sve kartice sto je raja prodavala na forumu..." :)

    Samo ti rudari drug, dokle mozes, kasnije uvijek mozes kartice prodati (u slucaju da propadne sve). Sve dok si u plusu, odnosno na pozitivnoj nuli, investiranje I rizik se isplate.

    Sretno vam svima :D
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mala zarada po meni, a sve vrijeme se moraš nositi sa bukom koju ventilatori prave zar ne (osim ako već nisi "oguglao" što bi rekli)? Al' ok, ako si ti pronašao računicu u svemu tome odlično.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nema niđe zagrabit'! :smt003
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    PA s obzirom da smo na pocetku ove teme konstatovali da svako ko zeli da se obogati, ovo NE RADI :) stoga, s obzirom na ulozeno, ja sam zadovoljan
     
  9. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    kako mala
    600KM keš + 4 kartice "gratis"
    kad je otplatio kartice sve ostalo je profit minus struja
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    600KM za skoro godinu dana, ne mjesečno. Ja uzmem toliko svaki mjesec za cca 30-40 minuta (opuštenog) rada na kompu dnevno.
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Izvini Bill Gates , nismo te prepoznali zbog avatara. :D
     
  12. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    za nas smrtnike je dobro,
    nek sad mjesečno mlati 200KM čisto da mu ostane opet dobro

    reci nam svoju tajnu :D
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jedna od prednosti NGO organizacija jebga. :D
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nema buke, manje buke ima nego kada igras igru :D , nisam radio OC i bitan je broj prihvacenih ili A/24h...

    Treba pravilno konfigurisati cgminer i kod mene rade ventilatori sa 40% u catalyst-u @ 65-67 C.

    Drasticna razlika je kada fiksiras ventilatore preko drajvera :wink: , nego preko MSI AF i sl.

    Mozda je placebo efekt, ali imam osjecaj da GPU preko HDMI radi kao Beethoven's 5th Symphony :smt005
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zna li ko zasto virtualne valute padaju i padaju? Obzirom na difficulty trebalo je ici gore i to znacajno, na $30+ za LTC, a desilo se obrnuto. Ako se trend nastavi, difficulty pada jer ce sve manje ljudi rudariti, medjutim oni koji su kupili kartice samo za rudaranje ce i dalje rudarati sve dok se imalo isplati.

    LTC u ovom trenutku $11!
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    Moja teorija je da se rudari maticni broj za svaki LTC, tako sto bazen salje GPU "dostupne kombinacije", a GPU potom izracuna neki poseban kod koji predstavlja mali dio jednog LTC ...

    Izracunao sam dijelove LTC-a kroz A (Accepted), pa je 100.000 A = 0,01 LTC, 1 milion A = 0,10 LTC.

    Ako novcanica ima serijski broj, sigurno da i LTC ima neku vrstu identifikacije, pa je u "kompjuterskom" jeziku 1 LTC sacinjen od 10 miliona "identifikacijskih" znakova (brojeva i slova slozenih nekim redosljedom) i svaki LTC je unikatan...nemoguce ga kopirati...idealan za pracenje (znas da je taj i taj u Japanu ili Alziru) ...

    Ako je tako nekako, mora biti uspona i padova, a diff ce ostati (trenutno) isti jer trenutno kopamo 1234XXXX... kombinaciju :D ...jer to "neko" tako zeli, da mozda kopamo A1A1A1 kombinaciju diff bi bio manji...itd...

    BTC predstavlja jacu valutu naspram LTC, bas kao sto je KM vs EURO...na kraju opet kazem teorija :roll:
     
  18. h2o

    h2o Aktivista

    Summa summarum je da se bavite izrazito spekulativnom imovinom, i stoga trebate ocekivati velike promjene u relativno kratkom vremenu.

    Razlog za zadnji pad vrijednosti crypto valuta je stoga sto je Porezna uprava SAD-a (IRS) proglasila crypto valute kao imovinu i stoga su podlozne oporezivanju. Kako ce nesto biti oporezovano, odmah je postalo manje atraktivno mnogim i prodaju je. To bi bilo ukratko.
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    Treba razumjeti sta je to porez i od toga ne treba imati niko nikakvog straha. Po meni, to je jos jedan korak naprijed u kripto valuti i to veliki.

    Porez je onaj dio tvoje imovine izrazene u vrijednosti novca koju drustvo/drzava zeli uzeti u odredjenom vremenu kako nebi postojali milijarderi i siromasi, nego javna raspodjela sredstava. Sa tim porezom drzava ce obezbjediti pokrice sredstava za tvoj zaradjeni novac. To znaci da ces imati vece sanse naplatiti taj LTC u stvarnom novcu, jer je drzava uzela npr 15% i na odredjen nacin akumilira sredstva pokrica-tzv carobni krug.

    Sjeti se onog lika iz videa par postova ranije koji pravi 8 miliona USD mjesecno i steka na Banku+kamate na stednju, a neko u BiH ceka 3 mjeseca 200 USD-nije posteno.

    Njemacka npr, drzava koju mnogi smatraju super, postoji socijalna pomoc za nezaposlene. Ti ljudi primaju "pomoc" sto sjede od rudara koji kopaju ugalj u rudniku-nije posteno, ali tako to ide.

    U Njemackoj kada dobijes Bingo, ne placas porez godinu dana ili ga ne placas nikako ako u toj godini investiras pare (bar je tako bilo), jer ces na taj nacin pri svakoj transakciji svejedno platiti porez, npr kupis jahtu :). U BiH kada dobijes Bingo, platis porez i opet ga platis kada sebi kupis jahtu :wink:
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pionir,
    porediti nasu zemlju s Njemackom koja ima desetine ako ne i stotine milijardi suficita, sa ovim nasim gubarima koji budjet krpe preko MMF-a je suludo. Pa ovi nasi majmuni ce izmisliti i porez na zrak sto dises, a gledajuci zivotni standard, imaju 2-3 puta vece plate u odnosu na njemacke politicare, za 2-3 puta manji rad i trud. Koliko su njemci jaki kao nacija, koliko su disciplinovani i inteligentni, govori cinjenica da su se 2 puta u posljednjih 100 god dizali SAMI iz pepela, i postajali najjaca sila u Evropi. Mi se nijednom iz pepela nismo digli sami bez tudje pomoci, doduse prvi puta dosta vise svojim radom i trudom, dok ovaj drugi puta je sav taj rad i trud izostao, i da nije stranaca, mi ne bi imali nista, ali apsolutno nista. Pa i dan danas, 20 god poslije rata, nama pomazu stranci. To govori dovoljno koliko smo mi kao nacija lijeni, koliko smo nesposobni i glupi (pa makar to bilo zbog toga sto se godinama na izborima biraju jedni te isti nehljebovici, ublehasi i kriminalci). Jednom njemackom politicaru otkriju dio teksta u doktorskoj disertaciji, za koji nije naveo izvor, to smatraju plagijatom, i on iste sekunde daje ostavke na sve funkcije koje je obavljao u tom trenutku, a kod nas politicari, direktori javnih preduzeca.... rade bez imalo stida i srama bez obzira sto su u toku mandata pravosnazno osudjeni za razna krivicna djela. To dovoljno govori koliko je ovdje moral iscezao, pa tako nije ni cudo sto 2 puta platis porez kad dobijes na bingu, i kad od tih para kupis hljeb, ili sto platis PDV na carinu, koja usto nije niti roba niti usluga, ili sto ti npr. vodovod godinama, raznim mahinacijama, pokusava naplatiti zastario dug, ili te time ucjenjuje za neku drugu stvar (ja sam licno morao platiti 270KM duga koji je neko drugi napravio 2002-2005 u mom stanu, kad mi je trebao PS obrazac za otkup stana, iako tu uopste nisam zivio, iako sam u drugom stanu uredno placao svoje obaveze). Cinjenica je da ovdje narod ne postuje drzavu (a ne postuje je radi politicara koji su lopovi, i koji nisu nikakav primjer narodu), ne postuje institucije te drzave, niti osobe koje provode zakon. Evo jednog primjera. Osoba A je duzna neki novac osobi B. Osoba B tuzi osobu A, i dobije spor pred sudom. U presudi pise da u roku od 15 dana od pravosnazosti presude, osoba A mora isplatiti neki iznos osobi A, pod prijetnjom prinudnog izvršenja. Nakon sto osoba A ne plati, osoba B pokrece izvrsni postupak radi naplate. Jedno od sredstava izvrsenja moze biti npr. pokretna imovina. Osoba B predlozi sudu da se zaplijeni npr. automobil osobe A, proda na javnoj licitaciji, i od tog novca isplati dug osobi B. Auto se proda na licitaciji, i kad kupac sa sudskim izvrsiteljom ode da mu se preda u posjed auto, osoba A ga prodala, otudjila itd itd, iako je pri pljenidbi osobi A receno da ne smije otudjiti, raspolagati... vozilom. Sudija bi trebao po sluzbenoj duznosti napraviti krivicnu prijavu protiv osobe A, ali to skoro pa nikad ne rade. Da je osoba A u njemackoj, pa cak i da je pravi bosancjeros, ne bi imala muda da takvo nesto napravi jer je jasno sta ga ceka, dok je to kod nas svakodnevnica. Mozda sam otisao predaleko, ali pokusavam reci, da nije ni cudo sto smo ovdje gdje jesmo.