Logosoft - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by (:-D, Feb 8, 2008.

  1. L3v

    L3v Novi član

    imam xDSL gama paket i iznenadio sam se kada sam vidio da je ping prema svim npr. njemackim serverima min. 70-80, dok je cable userima oko 50-60. Zna li neko da li postoji neko rjesenje, da li je moguce da je neki problem do modema ili nesto, jer inace sto se tice downloada/surfanja ide max. brzinom sve.
     
  2. kAcA

    kAcA Aktivista

    Jel igras preko ove Freezone?
    Primjetio sam da je na Freezoni malo slabiji ping (oko 64-68 na nasim serverima, 80 njemacki)
     
  3. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Evo uvedoh i ja ovaj DSL i stvarno sam iznenadjen. Danas oko 12 je sve pusteno u pogon i evo do sada skinutih 12g. Sramota me malo ali ipak dosta su i oni mene handrili i naplacivali upload, na mene je red. :smt003 Inace za sve korisnike KIP-a prelaz je besplatan, ljudi uzeli kablovski modem dali mi ovaj, nisam nista platio a otpisali su mi jednu pretplatu duga sa starog KIP paketa. Ako imate srece i zivite u ovih par ulica koje su pokrivene, i moja preporuka za DSL definitivno. :smt007
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Barem u periodu dok malo ljudi dijeli taj besplatni opseg :)
     
  5. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Pa s obzirom na brzinu sirenja dostupnosti ove usluge taj period bi mogao potrajati. :p
     
  6. kAcA

    kAcA Aktivista

    Mogao si se javiti pa da dobijem mjesec besplatno :p
     
  7. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Grom i pakao pa to sam potpuno zaboravio. :smt003 Mislim mogao sam to preko tebe komotno posto ne znam nikoga da ima ovaj net.

    Nego reci mi kakav je tebi ping prema domacim i stranim serverima? Na free zoni a i na tvom accountu? Koliko mi se cini za sad tesko da se sta moze kvalitetno igrati na fz.
     
  8. kAcA

    kAcA Aktivista


    Znaci da skratimo, ako neko hoce da uvede xDSL neka mi se obrati :mrgreen:
    Ima akcija ako postojeci korisnik dovede novog, ne mora platit racun za sljedeci mjesec. Hvala svima koji se jave :D

    Sto se tice pinga, konkretno za moj account ti ne mogu sad dati informaciju jer ga uopste i ne koristim. Sve vrijeme sam na "freezoni" :D
    Igra je Cod4 server BiHnet i ping se krece od 57 do 60 a nekad zna skocit na kratko oko 65-70
    Njemacki serveri 75-80
    Pokusavao sam optimizaciju ovog routera (koju je ReNNo objasnio) ali izgleda da na Logosoftu ne moze

    Provjerit cu i na svom account-u sutra pa cu ti javit
     
  9. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Da i kod mene je tako otprilike. Juce mi se ucinilo da na fz ping nije stabilan po speedtest.net ali u igrama nema nikavih problema. Ne znam do kad ce ovo trajati ali dok traje na konju smo. :smt003

    A ona optimizacija modema, kako ti ne moze, jeli ne primjetis razliku ili se ne moze podesiti nikako?
     
  10. kAcA

    kAcA Aktivista

    Optimizaciju uradim kako je objasnjeno i uspijem se konektovat medjutim nemam interneta, tj. ne mogu otvoriti nijedan sajt itd.
    Probaj i ti mozda ja grijesim negdje...
    Akcija traje vec dugo ali do sad nisam 'doveo' novog korisnika :(
     
  11. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Pokusao sam konfigurisati ali kad ukucam 192.168.1.1 u bilo koji browser srusi se automatski, a probao sam u tri razlicita browsera. Imam neki belaj s XP-om pa kad to sredim u ovih dan-dva probat cu.. Zato i pitam kako je to kod tebe da se ne peglam bezveze ako ne moze.
     
  12. Ljudi, imam Mini-paket Logosofta. Internet nikakav... Stalno prekida konekcija. Mogla bih razumjeti da je spor jer je mini paket ali ovo stvarno nije dobro, dok otvorim obicni hotmail izzivciram i nacekam se kao da sam u redu u opcinskoj sali... Je li ovo privremeno ili je to standard? Ako je standard da mijenjam paket ili providera usluge? Molim pomoc :shock:

    Hvala :smt006
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Jesi li zvao LOL podrsku?
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Kad nazoves u pozadini se cuje samo LOL :D
     
  15. Zvala sam... Prvo nije bio nijedan operater slobodan a zatim nikako nisam mogla dobiti broj koji sam prije toga zvala. Stalno je bio kao zauzet, umorila sam se nakon pola sata pokusavanja. Brata sam maloprije vidjela jer je bio vani - kaze da ih je on zvao i da ce doci u ponedjeljak... vec su bili nekoliko puta :( i opet isto cak se i pogorsalo ovih zadnjih dva-tri mjeseca. Ujutru do nekih 11 sati do 1 popodne skoro je nemoguce povezati se, stalno remote device izbacuje. Zatim je malo bolje ali samo negdje do oko 10 sati navece a zatim opet isto.... :( Koristim istu konekciju na kucnom racunaru i na MACBOOKu koji je nov novcat (ne hvalim se nego samo zelim da kazem da je nova verzija MACBOOKa koja automatski registruje bilo kakvu konekciju i radi perfektno svugdje gdje se ukljucim na internet osim kod kuce :()
     
  16. Mujka

    Mujka Komšija

    onda ocigledno nije do tebe "lol"

    samo ih zovi non stop i to ce biti ok
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Hajde malo da utvrdimo o cemu se radi. Sta je uopce Logosoft Mini? Je li to neki njihov wireless ili cable paket? Ako je cable, modem ide na neki router? Malo vise detalja...
     
  18. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Pod "Nove pogodnosti" se misli na ogranicavanje free zone. :lol: Je*o te pogodnosti.
     
  19. Moncho

    Moncho Komšija

    gama paket ~ 200 GB za 50 KM vishe nego zadovoljavajuce. Jedva cekam :)
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    "Takođe, i dalje svaki novi xDSL korisnik dobija besplatan jednomjesečni RapidShare account."

    Rapidhsare, pfff, zivio Megaupload :D