Logosoft - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by (:-D, Feb 8, 2008.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    hebes ga, sve sam podesio po njihovim uputama.

    ali evo provjerio sam sad i ukljucena je.
     
  2. kAcA

    kAcA Aktivista

    Ja sam na LOL xDSL-u
    Mogu reci da sam prezadovoljan, puno bolja usluga od BiHnet-a
    Nikakvih problema nemam, brzina je ona koju i placam 4mbit
     
  3. burner

    burner Aktivista

    Daj, argumentiraj ovo malo...
     
  4. kAcA

    kAcA Aktivista

    Za 30km imam 4mbit konekciju i 8gb limita
    Na Bihnetu 9G, brzina ista 55km

    Brzina je ona deklarisana (ne opada) uvijek 4mbit, na BiHnetu varira
    Tehnicka podrska je ekstra, modem mi je crkao isti dan su dosli zamijenit (na BiHnetu ovo nema sanse)
    Pocetkom 2009. ce nudit i TV usluge
     
  5. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Samo da oni hoce povecati rasprostranjenost svojih usluga, to je bitnije.
     
  6. kAcA

    kAcA Aktivista

    Sire se polako :D
    "LOL xDSL Internet na području Dolac Malte"
     
  7. Encor3

    Encor3 Aktivista


    Evo u logosoftu neiskoristeni kapaciteti pa daju internet dzaba. Ko je*e ove na kablovskom i bezicnom, i njihov ping koji je rijetko kad ispod 100 i na domacim game serverima. Otkad su ukinuli forum nemas se vise gdje ni zaliti. Ma fuj.
     
  8. kAcA

    kAcA Aktivista

    E ovo se cekalo :D
    Zadnju sedmicu portal im posjecujem skoro 5x dnevno ne bih li naletio na odgovor promjenama na BiHnetu
    Jeees!!!
     
  9. Moncho

    Moncho Komšija

    def vrijedan potez, samo steta sto je omoguceno samo za xDSL korisnike. Dugogodisnji sam korisnik logosoftovih usluga, trenutno sam na HS, cisto da ispitam i konkurenciju. Ovo bi mi bio dovoljan razlog da se vratim na LOL, ali ipak na mojoj lokaciji je moguc samo KIP, tako da ovo toliko me i ne dira. Sto se tice pingova sto kolega prica, ubjedljivo najmanje pingove ima LOL od svih ISP ova u bih, barem je to kod mene bila, redom kroz BiH pingovi su mi bili <30 sto je izuzetno dobro. Forum koliko ja znam otvoren samo za LOL usere, jer izgleda da je bilo dosta prepucavanja oko usluga drugih ISP na forumu, pa su LOL ovci odlucili da zatvore forum za sve IP adrese koje nisu njihovog opsega.
     
  10. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Foruma vise nema nikako od kako su postavili novi portal. Moze mu se pristupiti preko stare adrese, jer su ga zaboravili skinuti, ali i prije su postovi morali prolaziti rigorozne kontrole prije nego sto bi bili objavljeni. A sada vise ni toga nema pa je zadnji post tamo negdje iz prve polovine 2008. Sto se tice pinga; ja koristim logosoft nekih 3,5 - 4 godine, i do prije par mjeseci sam bio zadovoljan. Ali ovih zadnjih par mjeseci navece je nemoguce bilo sta igrati. Apsolutno na svim serverima, pa cak i logosoftovim ping divlja od 50 do 300. Sve se tjesim da ce doci i do mene ovaj xDSL jer poceli su moju ulicu raditi, i uvijek dodaju po par brojeva, ali ko zna kada ce to.

    A sto se tice ovog besplatnog neta, to ce biti nesto u smislu svi koji su na DSL-u dijele jednu megabitnu konekciju. :lol:
     
  11. kAcA

    kAcA Aktivista

    Na xDSL-u je ping odlican
    A za ovo posljednje sumnjam da ce bit tako (barem dok je jos uvijek malo korisnika)
     
  12. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Ma dobro nisam mislio bukvalno ali ipak se ovdje radi o logosoftu, jedinom provajderu na balkanu, a i sire, koji tarifira upload, pa se ne moze nesto puno ocekivati.

    Nego jesi probao radi li ovo vec. Probaj iskoristiti dok se nije proculo, mozda se moze koja giga na foru maznuti :mrgreen:
     
  13. kAcA

    kAcA Aktivista

    Naravno da sam probao, ustvari pisem ti sa nove usluge :mrgreen: :
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Pa kad bi postavili neku donju granicu ispod kojeg transfer nece ici (tipa 512k), to bilo cak i pristojno u ovom nasem flat Internetu jadu.
     
  15. kAcA

    kAcA Aktivista

    Evo da javim iskustva u vezi ove nove usluge
    Koristim je od pocetka i mogu reci da brzina nikad nije otisla ispod 1mbit ali je 90% vremena max. za paket koji ja imam (4mbit)
    Sve radi bez ikakvog ogranicenja (torrenti, download...)
    Inace je konekcija veoma stabilna na xDSL-u pa tako i na 'freezoni'...Do sad nikakvih problema :D
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Pa svi LOL xDSL korisnici slobodno navalite na ovu uslugu sve dok su pokrivene ove dvije ulice u Sarajevu, vjerovatno ce transfer opadat kad prosire uslugu na druge ulice/poloze optiku.

    Zalosno je sto pricamo o "pokrivanju ulica", no to vec vuce u raspravu o vlasnistvu nad paricama, privatizaciji Telecoma itd.
     
  17. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Fala k***u makar nesto. Jos kad bi prestali obracunavati upload. :lol: :|
     
  18. GV

    GV Komšija

    kAcA je li ta usluga dostupna 24/7 ili je omogućena samo u određeno doba dana jer na lol-u piše citiram:

    U kom periodu će LOL.free usluga biti na raspolaganju?
    Dnevno, u toku svih 24 sata za pretplatnike najvećeg xDSL paketa, mada će najveća brzina biti na raspolaganju između 01:00 i 06:00h. Ostalim xDSL pretplatnicima će usluga biti raspoloživa u skladu sa krivuljom dostupnosti za taj paket...
     
  19. kAcA

    kAcA Aktivista

    Usluga je dostupna 24/7 (barem je ja tako koristim :D)
    Ovo izmedju 01 i 06 su vjerovatno mislili da tad nije opeterecenje pa se moze skidati maks. brzinom - ali je kod mene uvijek tako.
    Maks. brzina ti je ona koju ti dopusta tvoj paket (alfa, beta, gama, delta - 2048, 4096, 8192, 512 respektivno)

    Za Cable i BIP korisnike je druga prica, tamo nece biti 24/7 vec u zavisnosti od mogucnosti itd. Tako sam ja shvatio citanjem :D
     
  20. kAcA

    kAcA Aktivista

    Za one koji ne prate, Logosoft je ponudio svoju uslugu SuperTV - IP televizija
    Takodje tu su i TRIO (telefon, tv, internet) i DUO (internet i telefon) paketi
    Da ne pisem i quotam bezveze sve informacije imate na njihovom sajtu

    SuperTV po mom misljenju i nije nesto, samo 33 kanala i to ima dosta duplih (RTS1, RTS2, RTS SAT wtf?) a i hvali 'standardno' dobrih kanala tipa Discovery, History...
    Uglavnom naglasili su "SUPER TV u svojoj trenutnoj ponudi ima 33 kanala... No ubrzo planiramo da povećamo ovaj broj i posebno naglašavamo da limita u broju kanala nema." a s obzirom da je ovo tek pocetak ponude, vjerovatno ce i bit tako.

    Sve u svemu, odlican potez.