MMA diskusija

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Nani, Feb 9, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne moze zbog regulacija, na zalost. Dosta je toga bullshit u pravilima. Koliko bi manje pauza i povreda bilo da mogu koristiti sva sredstva za oporavak. Ovako je sa njima sport opasniji.

    Navodno usada ima problema i sa hvatanje boraca koji su na "HGH". A ne mogu se sjetiti da su nekoga uhvatili otkako su u ufc-u.
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Hakeru nije ovo atletika ili biciklizam, ovdje se skracuju zivoti od batina (Dillashaw vs Barao npr.).
    A nit mozes pustiti svima da se drogiraju jer nece svi imati pristup najboljim drogama a neki ce sami sebe ubiti dopingom.

    Idealna bi bila neutralna i sposobna (temeljito kao olimpijcima) strana kao tester (ne ovo bullshit popustanje popularnim borcima ala Jones).
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije toliko popuštanje Jonesu koliko oni blage veze nemaju sta se sa Jonesom dešava. Ništa ne znaju o turinabolu niti koliko pulsiranje traje.

    A to, fer sport pa zabrani doping, je fairy tail. Lakše ce sportista doci do EPO nego do "hyperbaric oxygen chamber" terapije. A ucinak je isti. Samo je EPO zabranjen, terapija nije.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    I još gore, sada se pucaju ko zna čime. Onako TRT svi su lafo u minusu sa testesteronom i sve pet
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Haha, cuj nije popustanje, pa citava masinerija se digla od UFC-a do USADA-e (ima li smisla da "neutralna" strana kopa rukama i nogama da opravda jednog borca) da nadje neke smijesne izgovore.
    Padali su i drugi na turinabol pa nikome nije "pulsirao" a i da je validan izgovor opet mu je bio red dobiti 4 godine suspenzije a ne 1 (poredjenja radi Machida je dobio 18 mjeseci za smijesni 7-Keto-DHEA koji ne sluzi nicemu i kojeg je sam naveo u listi suplemenata).
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Bio je na saslušanju u Nevadi. I oni su ga pustili. California isto. Testirala ga je i VADA. Ima licencu. Nije samo USADA-ina zadnja.

    Druga je stvar sto je on dobio 4g pa "postao" saradnik USADA-e te dobio kaznu tacno onoliko da se vrati u decembru da UFC moze finalizirati godinu sa dodatnim $. Naravno da je politika u pitanjju. Nick Diaz je dobio dozivotni ban zbog marihuane. Cijeli sport je cirkus. Zato treba manje restrikcija. Free for all. Kada ne postoji nacin za posteno testiranje. Mislim, USADA ne dozvoljava infuziju.

    Luke Thomas je dobro rekao: Ne postoje PED-s skantali, niti je publiku briga ko je ON, u drugim sportovima jer organizacije to regulišu "inside". Cim se naglasi da je sport prljav, da se konstantno prica o testiranju, kao sto to UFC radi, i da se pod povecalom gleda svaki test, skandali ce postojati.

    Why There’s Never Been a PED Scandal in the NBA
    https://www.complex.com/sports/2018/01/why-theres-never-been-a-ped-scandal-in-the-nba

    Mislim da je neki dan NBA igrac pao baš na EPO i dobio dvije utakmice zabrane. Who cares.

    Svaki profesionalni sportista je na nekim drogama. Pogotovo kada se radi o lijecenju fudbalera. Samo to organizacije rijese unutar sebe. Nema epskih skandala radi sponzora jer to nikome ne ide u korist. Ni sportistima ni sponzorima ni publici.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Upravo, ako ne možeš zabraniti kako treba nemoj nikako i gotovo.
    Na kraju najbolja scena vaganje ubereema i lesnara, svi želimo gledati takve likove :D
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Odlične borbe, porier je bolji bio a i ovo majmunče uze zasluženo ali jedva. Nek i njega neko uzdrma.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Dobre borbe. Tesko da Maxu 155 bude buducnost obzirom kako je jaka konkurencija.

    Nadao sam se da ce Gastelum uzeti ali je ostao kratak.
     
  10. xman

    xman Komšija

    Iritantan je,ne vidim potrebu da prozivas Roberta i nazivas ga laznim itd,Robert je prosao kroz red ubica do vrha,dok je Gastelum prvi ozbiljan test Israela do sada i izoblicio ga. Da nije nakon one ljevice u rundi 3 ili 4 isao na takedown dobio bi ga. Nelogican potez.
    Poirier potpuno zasluzeno.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Roberta? Ja mislim da je išao na obaranje jer nije više imao snage da uputi ijedan malo jači udarac pa kontao ovaj jedva stoji idem rušiti
     
  12. xman

    xman Komšija

    Israel je nakon borbe na presici lupao kao Robert ima lazni pojas itd,a prvi ozbiljan protivnik ga zamal dobio.
    A nije mi Gastelum djelovao tako umoran da ne moze jos 2 udarca uputiti...
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni je izgledao tako. Petu rundu je dobio po nosu samo zuato jer je ispuhao. Gestlum je ubica, ja sam kontao da će on dobiti ovu.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    "Heavyweight contender Jarrell “Big Baby” Miller has tested positive for the banned substance GW1516 ahead his scheduled challenge of unified world titleholder Anthony Joshua, three sources with knowledge of the results told ESPN on Tuesday"

    Bio je pozitivan i protiv Mirka u drugom mecu.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma


    Old school jucing hahaha
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    We have now received news from VADA that Jarrell Miller has now failed a second seperate test for a further substance. AJ’s June 1 opponent will be announced next week
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Dana White: Brock Lesnar is retired; Daniel Cormier vs. Stipe Miocic 2 in the works
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Za vikend su UFC 237 i Bellator 221. Ja znam koji cu ja gledati.

     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Zamrla tema. Poceo je UFC u Švedskoj. Naš Damir je drugi na main cardu. Nego, maloprije vidio, Mirso se vraca na UFC Fight Night: de Randamie vs. Ladd i to protiv zayebanog nokautera (meni jednog od drazih u diviziji) Josh Emmett-a. Ufff.... Luke je nazvao "hardcore fans fight". Emmet je imho pokraden protiv Stephensona sa onim ilegalnim koljenima. Poprilicno gadan borac. Nadajmo se da ce Mirso izaci kao pobjednik. Brži je na nogama. Bice tacno godina kako se borio protiv Lamasa.

    [​IMG] [​IMG]