Nokia 5800

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by XTRage, Feb 28, 2009.

  1. Loki

    Loki Komšija

    Ako uzmem ovaj mob. često bi ga koristio i za slušanje muzike da ne kupujem drugi player.
    Interesuje me kakav je zvuk, kakve su sluše? Mogu li se nabavit' kakve bolje ako ove nisu nešto? Imaju li kakve in-ear? :? :roll:

    E da, šta sve treba da dođe u kutiji sa novim modelima?
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Zvuk je odlican, sa firmwareom v31 je postao jos bolji, a tu je i bruka EQ opcija. Zvucnik je jedan od najjacih koje sam cuo, ako volis da pustas svoje omiljene folk pjevace po tramvaju - moras kupiti ovaj mobitel.

    Dodju in-ear slusalice, dosta dobre (u rangu SE HPM-70 slusa po mom misljenju), jedino sto mi malo smeta jesu velour padovi, vise volim gumu/kozu, ali naviknut cu se. Na gornjoj strani mobitela imas 3.5" jack, u koji ubacujes "produzni" na cijem se kraju nalaze play/pause, stop, next, previous opcije i +/- za glasnocu. Na produzni mozes nabaciti ove "stock" slusalice, ili neke druge koje zelis.

    U kutiji dodju (bar je meni doslo): mobitel, baterija, USB data kabl, wristband sa trzalicom, slusalice (sa produznim), velour padovi za slusalice, punjac, uputstvo i CD sa guideom.

    Ovo su te slusalice: http://adityasphones.files.wordpress.co ... 5-ad54.jpg
     
  3. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    kakva je kamera? hajmo malo fotki nabacite :D
     
  4. Loki

    Loki Komšija

    Hurma puno hvala na odgovoru.
    Što se tiče folk pjevača po tramvaju i ova moja 6300 dobro radi svoj posao. :D

    Ma mislio sam na in-ear baš kao recimo HPM-70 sa onim gumicama, izolacija vanjskog zvuga na nivou. Al' nema veze ako je kvalitetan zvuk i ove sa slike će poslužit' a možda se nabave i kakve sa gumicama.

    Nek' su oni ostavili trzalicu a izbacili tv-out kabl. :?

    Hvala još jednom, mislim da će leć' telefon as soon as possible. :)


    Hehe jel' to ti zaHebavaš jer znaš da kamera nije baš nešto. :p
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa dobro, zato u vratnickom kombiju sa 5800 mozes koncert napravit :p
    Kamera je slinava poprilicno, ali nisam neki fan mobitelskih kamera opcenito tako da mi i ne smeta bas.

    Joj ovaj usrani GPS jede bateriju, a izgleda da je sa instaliranom aplikacijom GPS modul stalno aktivan. Sinoc sam napunio i vec sam na 28% baterije :?
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    imaš kod garmina neki fajl za kopirat koji manje gps-a troši... ubij me sad ako znam cijelu priču.

    ja sam ga kopirao i eto... svejedno mi je jer je u autu obično na punjaču.
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nervira me ne moze dan izdrzati, GPS modul jede bateriju i kad program nije upaljen. Svaki put odem u Settings Garmina, postavim da je disabled Internal GPS, izadjem, udjem opet, ono ukljuceno.

    Nasao sam te neke fajlove i uklonio ih, vidjet cemo kako ce ici.
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    nije kod mene tako, očito su ti fajlovi odradili svoje pošto kad ugasim - ugašen je i gps.

    jedino što cucla baterije nenormalno, ali kažem auto punjač rješava probleme.
     
  9. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    delete kad vam ne treba :lol:
     
  10. artemis

    artemis Komšija

    I kod mene garmin uredno radi, vuce bateriju samo dok je upaljen, ali tada je na auto punjacu... Probaj reinstall
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Popravio sam tako sto sam mu rekao da koristi Bluetooth GPS, ali nisam palio BT :mrgreen:
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da li je neka interna dizajnerska greska u pitanju, ali do sada na 3-4 5800-tke koje sam naisao (ukljucujuci i moju) imaju vise "lufta" sa desne strane kucista pri vrhu nego sa lijeve. Kako je sa vama ljudi?
    I jos nesto - da li je iko napunio ovu 8GB karticu do kraja, i kakva je brzina telefona u tom slucaju?
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    dizajnerska greška nekih modela... očito si ga ti pogodio : (
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nema kod mene nikakvog lufta. Kartica puna malo preko pola, cini se OK (zasad).
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije nista ocigledno, ali postoji. Dosada prisutno na svakoj koju sam drzao u ruci.
     
  16. artemis

    artemis Komšija

    Kod mene takodjer nema lufta, izgleda da ga imaju "starije" serije. Malo uspori mob kada je kartica puna do kraja, sporije izlistava slike i sl, ali nista strasno.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Danas/sutra cu malo isprobati 5530XM, pa mozda i zamjenim ovu 5800 ako mi se svidi. Nedostatak GPS-a mi nije hendikep buduci da je GPS modul u 5800 poprilicno neosjetljiv i spor. Najbitnije je da ima WiFi (iako je sam browser smetlje).
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    spor? sa garminom?
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Garmin + Integrated GPS + Assisted gps = lock na satelit za 3 sekunde na 6220 classic. :smt003
     
  20. artemis

    artemis Komšija

    Ne bi se slozio da je gps spor, u kombinaciji sa garminom i assisted gps, nadje satelit za nekoliko sekundi... ukucas mu rutu, izracuna i pici :mrgreen: