Nokia 5800

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by XTRage, Feb 28, 2009.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ima li ko iskustva sa ovim modelom ?
    Vjerovatno cu ga uzeti iduce sedmice.

    I hoce li se moci otkljucati ? :mrgreen:

    Hvala !
     
  2. Loki

    Loki Komšija

    I ja gledam tu Nokiu i negdje pročitah da ima neku fabričku grešku na zvučniku i sad me to odbilo. :\
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    E sad koliko je pouzdana ta informacija :|
     
  4. Loki

    Loki Komšija

    http://www.unwiredview.com/2009/02/26/b ... arranteed/

    Ukratko:

    Ovo sam proletio kroz tekst, mrsko mi čitat' sve. :D
     
  5. Riddick

    Riddick Aktivista

    Da ne otvaram novu temu. Ima li neko ovaj moby, ako ima bio bi dobar info iz prve ruke :D Da li su se problemi sa bugovima rijesili nakon firmwarea v21.0.025? S obzirom na problem sa zvucnicima, ima li ko info od kojeg su mjeseca proizvodnje zvucnici OK? Kako je gledati filmove na njemu u odnosu na N95 8GB? Da li se isplati preci sa N95 8GB na 5800 eXpressMusic? Svaki info je dobro dosao :D
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    5800 i N95 8 GB imaju ranjive tacke: kod prvog je to touchscreen, kod drugog slide. Na jednom ces dobiti veci ekran, a izgubiti kameru, a na drugom dobiti bolju kameru i manji ekran. Zvucnici su dovoljno jaki. Stavise, mislim da su cak i jaci nego u N95 8 GB. Sa filmovima isto tako je iskustvo puno bolje, zahvaljujuci vecem ekranu, i on je veoma osvjetljen i kvalitetan, i nema s njim problema. Sto se softvera tice, neki sitni bugovi ostaju, ali buduci da je to jos uvijek aktuelan telefon, mislim da ce se iz verzije u verziju situacija popraviti. I na kraju, ja bih licno odabrao 5800, ako te ne iritira rad s dvije ruke, i s obzirom da kamera nije nesto naprednija kod N95 8 GB, zbog LED bljeskalice. Tome dodaj i jedinstvenu Symbian verziju, dizajniranu samo za potrebe ovog novog telefona, a buduci da je (do izlaska N97) jedini Nokijin Touchscreen telefon, bugovi su razumljivi, ali i bez obzira na njih sa telefonom je ugodno raditi.
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    u aktualnim verzijama nema problema sa zijevajućom plastikom kod zvučnika i samog zvučnika... barem kod nas. ovlašteni distributer kaže da trenutno nema više saznjanja oko problematičnih zvučnika, što vrlo vjerovatno znači da su došle nove revizije u naše krajeve.

    moj c/p pisao prije koju minutu:

    evo samo kratko da javim kako sam se jučer priključio 5800 maniji, uzeo ga na 2 godine ugovora za 1300kn u vipu.

    daklem nisam se prije uopće susreo sa ovim mobom i kupio sam ga totalno na slijepo... nove verzije NE dolaze sa onom fancy gumenom trobicom, pa samo morao iskeširati dodatne pare za nokia čarapicu

    uz to sam uzeo univerzalni vakuum stalak za auto i auto punjač (vip oko 100kn zajedno minus 10% jer sam uzeo i mob kod njih) i stvarno rade odlično, pogotovo držač i njegov sistem hvatanja mobitela i stakla... s obzirom na nokia univerzalni stalak i "ovlašteni" punjač po promotivnoj cijeni od 350kn

    stalka za 5800 orginal (cr-103) kod nas nema, a vani sam ga vidio za 45-50Ł sa dostavom (lol), a torbica koja je dolazila u ranijim verzijama paketa isto tako se ne može zasebno kupiti (sve ovo mi reko mobis čiča).

    kaj da kažem... ko ga ima zna sve njegove prednosti, ko ga nema - nek si ga kupi

    proz:

    svo brdo fičra na tak malom uređju (nisam osobno imao nikad tako napredan mob), on-demand spajanje na wifi prilikom paljenja svih aplikacija koje koriste net, brdo senzora koji rade odlično, gps koji lovi u sobi bez pretjeranih problema (samo sa garminom i naravno bez potpomognute mreže), oooogromni ekran, touch tehnologija od koje nisam izgubio živce i generalna lakoća korištenja, glasnoća zvučnika je nešto najglasnije kaj sam čuo do danas i prilično je kvalitetan zvuk za tako smiješan uređaj.

    conz:

    nema više favorite osobe u sms-ovima i generalno predugačak put do zvanja i sms-anja pojedine osobe (tanki xm koji imam to radi puno brže i praktičnije).

    uz to sam se prvi put susreo i sa garminovom navigacijom (adria route 2.2 karta) koja radi besprijekorno. danas sam se furao do vinogradske i došli smo tamo bez a i b... čak me natrag dobro vratio u moju bogu-iza-nogu slijepu ulicu na ferenščici (adm kupci znaju koja je to zabit)

    teta priča, a ja dajem žmigavce i gas pa gledam realnu brzinu... mali francuz laže za 5kmh, što znači da mogu još brže

    šteta je kaj samo dolazi sa jednom temom, pa sam si skinuo neke dodatne, no većina su mi onak katastrofa jer su ih radili krapinski i sisački auto tuneri, osim jedne kaj ima brdo svojih ikonica i kul zgleda, pa eto ak netko traži takvu minimal temu, hf: http://dailymobile.se/2009/05/16/nokia- ... e-by-babi/

    e da... ako nekog još brine apdejtanje, mob dolazi sa v10 softverom i preko zadnje verzije updatera se bez problema dignuo na v21.nešto.nešto

    na kraju balade - iznimno sam zadovoljan sa mobom i vidim da ćemo se jako lijepo družiti.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    sto syss kajka:D
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    tako ti se priča kod nas :D
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    nikakvih problema... mislim da se u nekom trenu i mijenjao sam ustroj ekrana, ne sjećam se priče točno. uglavnom kažu da su sa novom v21 verzijom softvera još poboljšali response, ali iskreno dobar je bio i sa v10 verzijom (odmah sam dignuo na v21, tako da ne mogu reći jel ima razlike).

    vipnet - 1 godina 1500kn, 2 godine 1300kn, oboje na tarifu 50
    tmobile - 2 godine 60 tarifa 1400kn, 150 tarifa 1300kn i 300 tarifa 1100kn

    tarifa = minimalni iznos mjesečnog računa u kunama
     
  11. Loki

    Loki Komšija

    Kao što napisah gore odavno gledam ovaj mob. al' me strah kupit' kod ovih naših hadalja. Ako neko zna nekoga ko zna nekoga nek' mi javi, hvala. :roll:
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    upravo sam gledao hrt1 preko njihovog live streama i kućnog wlana... ovo je sad već bolesno postalo :)

    jučer sam uključio hsdpa kod providera (50kn za 512mb paket mjesečno, inače je 100kn ali je 50% off na postojeći pretplatnički voice broj) i ovisno o signalu može povući i do 1mbit vezu... znači nema potrebe za pcmcia/usb namjenskom karticom, nego jednostavno preko blututa i pc suite-a dereš po netu za prilično smiješne novce.

    kewl :D
     
  13. Riddick

    Riddick Aktivista

    syss hvala na utiscima :D Jucer sam dobio 5800 i za sad nemam zamjerki, samo mi fali softvera koji inace dodje sa mobitelom :lol: Nigdje nema: Quickoffice, Adobe PDF, Zip... Da li kolicina softvera (koji dodje u mobitelu) zavisi od "telekoma" za kojeg je radjen? Ako ima razlike koji kôd da mu "nabacim" (05xxxxx), neki kôd iz Hr ili za Balkan? BTW syss ti si dobro prosao fali ti samo "fancy gumena trobica", a meni i Data kabal :lol:

    P.S. koji je program dobar za konverziju DVD filma (sa prijevodom) u MP4? Trenutno koristim Xilisoft DVD Ripper Ultimate 5 ali ogranicena mu je manipulacija sa prijevodom.

    EDIT: Dobio sam USB kabal, al nije za ovaj moby i sad opet moram otici do radnje :evil: :evil:
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    nisam ni ja dobio ništa od tih aplikacija koje navodiš, ali bar nije problem za symbian naći softvera po netu.

    moj data kabel je mali neki dugačak 10cm (odlično imho).

    stavio sam nedavno race chrono aplikaciju koji mjeri preko gps-a ubrzanja, lap times, g forces i slično u autu... sad mjerim 0-100 di god stignem :D

    14.8 za sad najniže, a 13 tvornički... pas mater, negdje ima lufta :D
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    ili na tebi viska :mrgreen:
     
  16. Riddick

    Riddick Aktivista

    Preko wap-a sam skinuo Quickoffice, Zip i jos neke aplikacije, a Adobe PDF nesto zeza al zbavit cu ga... Prebacio sam kôd "na balkan" i fleshao moby. Samo mi je malo cudno, koliko znam kod fleshanja sve se obrise, a kod mene su fleshanje "prezivjele" neke stvarke od "telekoma" sa kojeg je moby :? Npr. ostala mi je neka aplikacija (emozõne - tako nekako) i ne mogu je obrisati "redovnim putem".

    Imam i nekih problema sa USB konekcijom (cesto puca), i teze sam sinhronizovao playliste iz WMP11 s mobitelom, a konekcija je pucala i kod prebacivanja videa. Sa N95 8GB nikad nisam naletio na takve pizdarije. 5800 XM ima kvalitetniji zvuk, i osjetno bolji i veci ekran u odnosu na N95 8GB tako da se film moze fino pogledati. Druga strana medalje je dosta, dosta losija kamerica u odnosu na N95 8GB.

    P.S. syss tema od "by babi" dobar izbor :smt023 Inace on pravi najbolje teme, bar po meni :)
     
  17. h2o

    h2o Aktivista

    Pa sa GPS modulom u mobitelu neces nikad ni dobiti neke ozbiljnije podatke, jednostavno su predugacki intervali izmedju novih mjerenja.
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    znam da je "prespor", ali ajde neka bude i ta funkcija kad se već free može skinuti.

    vidio sam ono đubre što ta racechrono ekipa preporuča sa 5hz intervalima osvježavanja, ali tako daleko neću ići.
     
  19. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Kakva je kamera kod 5800 xpress, citam na internetu i vidim da je losa pravo :/? Kakva je u odnosu na nokiu n73, nije valjda losija ?
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sa gsmarene:

    "The picture quality of Nokia 5800 XpressMusic is our main concern though. It falls well below the average performance of the 3MP cameras. The images look bad even on the portable screen itself let alone on a desktop computer."