novi pc

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Sp3x, Nov 12, 2011.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa i nije klokanje ako je postavi na brzinu HD6970, vec je otkljucao shadere.. :smt005
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ako se uspjesno unlockala ne mora znaciti da ce udariri HD 6970 frekvencije na stock naponu.
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Razlika je 80MHz tako da ce sigurno uspjeti..

    A i voltaza se moze podesiti bas kao i frekvencija..
     
  4. p4ja

    p4ja Komšija

    ja mu govorim za ostale oc potencijale,bezpotrebno da nastavlja sa experimentisanjem.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sta fali experimentisanju.
     
  6. p4ja

    p4ja Komšija

    pa ne fali nista,naprotiv,al u njegovom slucaju bez potrebe.to govorim.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Vise mu znaci klokanje nego otkljucavanje. Samo ti nju derni na 6970 klokove. Moja ide na stock naponu od 6950 na 920/1420 al je ipak drzim na 880/1375. Ne znam kako je na toj podesen fan profil ali ako ti idu temp preko 80C podesi drugi profil sa trixx-om i et ga :D
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I moja na stock naponu ide i do 950/1500 u igranju npr MW3 dok za rock stable u svim testiranjima 920/1450 a sto se temperature tice na auto fan profilu nije prebacila 65c nikad.Uglavnom se vrti oko 60c
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    To si uzeo onu Sapphirku sa dva venta kod Didija?

    Eto,dobi ti HD6970 za 5 stoja :wink:
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Vjerovatno i kod mene memorija moze puno vise ici, nikad nisam testirao na vise od 1420. Koji je kod tebe stock napon? Ako je custom grafa onda mozda nije stock napon :D I nije isti fan profile na stock grafama i custom zbog totalno razlicitog kulera, i nije isto 30% fan-a na stocku i na custom ventu. Uglavnom na referentnim 6950 grafama je odlicno odradjeno hladjenje sa vapor chamber tehnologijom.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Napon mi je 1,175 a cooler mi je vapor chamber sa dodatnim pipama pa tri venta na njemu. A fan pprofil mi je 40% u idleu pa do 65% max se digne.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa tako mi reci :D To je def napon za 6970. Def. napon na 6950 je 1,1V, znaci meni je na 1,1 stabilna na 920MHz.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U mene je OC verzija sa dobrim coolerom pa je napon nesto viši.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    A zato sam i reko, ti rece i kod tebe na stock naponu :D. Ja sam probo sa fleshanim biosom u kome sam napon promijenio na 1,175 i isla je fino na 950MHz, na 970 vec posustajala :D.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Al svarno nije potrebano toliko mrcvarenje,moja kako je vec malo jaca od obicne vrti sve bez problema i na stock brzinama.Tebi opet radi vece reze treba neke dodatne snage.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sve je dobro dok je ne volt-modas i stavljas druge biose. :D :D :D

    Ovako slobodno izvuci iz nje koliko ide. Kartica je zvijer.
     
  17. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Da ne otvaram novu temu pitaću ovdje.

    Danas sam sazno da bih za 3-4 mjeseca, trebao dobiti 1000KM. Ja bih najradije uzeo Intel konfiguraciju, ali koliko vidim cijene su im vrtoglave! Da li bi bilo pametno da sa E5200, 4GB RAM-a pređem na AMD platformu? Znači vidjelo se da su ovi zadnji AMD-ovi procesori sranje, ovi FX kako god... Zanima me da li je moguće staviti 1055T na neku AM3+ ploču zbog moguće nadogradnje u budućnosti?

    Hmm, da li bi napojna od 500W mogla podnijeti taj (najvjerovatnije klokan) CPU i neku grafičku karticu iz 6xxx serije?
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Idi ti na dobru Intel plocu i jeftini SB i3 2100 dual core quad thread procesor,trenuno je jaci od bilo kojeg AMD-a kad je gaming u pitanju pa njega zamjeni kad 2600K bude dostupan obicnom smrtniku.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, pristojna P67/Z68 ploca i makar i3 2100. Procesor ne samo sto je odlican za igre nego se izuzetno malo grije i malo trosi.

    A poslije ces imati dosta mogucnosti za nadogradnju sa i5 procesorima, bilo Sandy Bridge, bilo Ivy Bridge.
     
  20. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Ma uzmem li ja i3 2100, ja mislim da ga se nikad neću riješiti. Nego kad dođe vrijeme za nadogradnju prodaću trenutni hardver koji imam. I od tog viška para ću kupiti i5 2600K.