Nvidia Ampere - GeForce RTX 3x00

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jan 3, 2020.

  1. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Sena druze dobro dosao na forum ponovo.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nece, cista pionirska.
    A i ovaj put sam nesto drugaciji “nasadjen”.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Koja je razlika od prošli put? Kupovinom dvije 6900xt, nadam se da je ovaj izlet u pozornost vrijedio 5k maraka.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Primarna razlika je da ne dam djabe stvari vise. Eto ako te zanima bas.
    A privatne je prirode sta cu ja raditi sa njima.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Ja znam da je ona napojna đaba otišla neki dan.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja isto znam da se meni nije jebavalo po piku i da je stajala skoro mjesec dana, placena je 360KM, jer je uzeta za -25% off cijenu, otisla za 300, gubitak od 60KM je prihvatljiv za PSU bez garancije. A ja je u biti ni nisam morao da prodam, novac nije potreban trenutno.
    Ali da se desi da RX 6900 XT dam za milju, to nece biti. Radije bi uzeo cekic pa je slupao.
    Bez uvrede bilo kome kome sam prodavao u proslosti sa se razumijemo, sad je samo stav drugaciji.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    KingT likes this.
  7. Decerto

    Decerto Komšija

  8. ming

    ming Veteran foruma

  9. Vedo

    Vedo Moderator

    @ming - Gdje nadje tu RTX?

    Treba mi RTX3090 sa svojih 24GB radi posla, ali propade mi opcija da je uzmem iz Australije. Iako cijene na Piku stoje 3.600KM evo sta odgovore u pm. Helem, f*ck ETH.

    [​IMG]
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Mineri uzimaju 3090, čovjek je neki dan uzeo 50 komada. Nema ni jedna više. Jedva je i to nabavljeno.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Imas ih ponekad na CU, doduse nisam racunao koliko izadje sa PDV-om, jer od starta sam Radeone htio. Ali za sada je i dalje supply slab, iako ie bas striktan limit kad kupujes, samo one per customer. Plus i Samsung yieldovi nisu nesto, onda i Micron bas ne isporucuje dovoljno GDDR6X, i na kraju imas majnere. Sve se skupilo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Nista novo od svercera da te zacudi. Jedna cijena i jedan model na oglasu, a nude 30% skuplje neki drugi model. Ne znam zasto jednostavno ne stavi tu Strix od 4575 na oglase i cao. Prodat ce svakako, nece mu hljeb jest.
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Zasto ne prijavite istog olx?

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  14. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Feb 9, 2021
  15. selvin

    selvin Moderator

    Pa ne mozes prijavit pola korisnika, uostalom sve su to radnje sto su bitnije olx-u nego ti. A i ne mozes za ovo ni prijaviti jer kako ces dokazat da covjek stavlja bezveze oglase, iako i oni to znaju. Da ima nacin da se to ocisti, 50% manje oglasa bi bilo.

    Nego, pouka cijele price je da mogu grafe bit najavljene i za 99USD, sve je to dzaba, kad trziste diktira cijenu :)
     
    Sena likes this.
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma znam...al et zbog svoje satisfakcije.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Vedo ako ti nije hica, moj savjet ti je da pricekas malo, ajmo reci dok se ova situacija “slegne”, oko Tesle i kupovine coina. I usput mala je sansa za ikakve nove GPU-ove ove godine ni od crvenih i zelenih, tako da po meni nemas zijanit sta.

    A ovo gore je selvin 100% upravu, od MSRP nema nista. Eno gledam i Radeonima cjena skocila koji nisu u minigu na nivou GA102 chipa. Djaba, neki bi ljudi i mikrovalnu upregli da mogu. Nije da je za osude, u danasnje vrijeme....
    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Feb 9, 2021
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Najgore sto mi jeste hića, al 4.5K za grafu mi granici sa ludilom..

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne da granici, to JEST ludilo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    A Radeon, ako je vec hica?
    Vidim da je koriste u te svrhe?
    Da se ogradim, samo prenosim sto sam procitao.


    Sent from my iPad using Tapatalk