Nvidia Ampere - GeForce RTX 3x00

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jan 3, 2020.

  1. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Nedavno bi moj savjet bio da sacekas jos mjesec dva, ako mozes. Odavno su bili leakovi da ce izaci RTX 3080 ti sa 20GB VRAM-a, iako je zadnji leak nazalost da ce to biti samo 12GB.
     
    Sena likes this.
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne bi Radeon da mi platis, ja i AMD grafe smo se davno posvadjali :) Salu na stranu, nemaju Radeoni RTX, to mi je bitno.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Mislis na Ray Tracing, imaju Navi 21 RT hardware, doduse ne na nivou Nvidie.
    Ne znam, ne ocekuj prije ljeta RTX 3090. Ako bas hoces GeSilu, onda pricekaj, sta je tu je.
    Micron bi trebao da poboljsa GDDR6X produkciju, a ona je odmah iza mininga najveci problem, a i vidim da se radi nesto i sa tim scalperima, da se umanje te kupovine pa preprodaje po 2x vecoj cjeni, iako sam realno skeptican da ce se tu ista poboljsat. Ali eto, zivi bili pa vidjeli.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  4. FearLess

    FearLess Aktivista

  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Dovesti ce se ovo pod kontrolu, ali toliko Vedo ne moze da ceka.
    Imho, ne vidim bas neku alternativu cekanju, ako vec Radeon nije opcija. Nisam pametan.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  6. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Da, nema izlaska na vidiku. Rip to all gamers and content creators out there...
     
  7. igor.g

    igor.g Komšija

    Eto sad ce i 4 serija jos malo :D
     
  8. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Ako ovako nastave da divljaju sa cinenama mogla bi se 3080 kupit po MSRP za jedno dvije godine.
    A u tom ce bit stara grneraciju ili mozda dvije.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bit ce na stanju Intel graficke :D
     
    kolinsb likes this.
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Skoro pa takve iste većina već ima u CPU :D :D
     
  11. Esh

    Esh HWB

  12. Decerto

    Decerto Komšija

    Kad su ljudi prodavali 2080ti grafe po 400$ nakon objave 3xxx serije....2080 bile po 300$. Kakav deal ko je to ugrabio,danas je moze prodat za 3x tu cijenu :D
     
  13. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  14. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Samo mineri i oni kojima je taj novac ko tebi i meni 20 pfeninga.
     
    Stevie_Ray and Picoooka like this.
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa neće je ni miner sigurno kupiti, jer je kupuje isključivo radi profita. Treba uložiti 1500€ da bi s njom zarađivao 4,5-6$ dnevno tj. maximalo 200$ mjesečno i treba mu više od 9 mjeseci samo da bi bio na nuli i to je prevelik rizik.
     
  16. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ili za posla, pa će svakako za nekoliko mjeseci obrnuti te pare.
    Kome nešto stvarno treba i zna to iskoristiti, cijena je nonfactor.
     
  17. igor.g

    igor.g Komšija

  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Nadjem sinoć u Imtecu Asus rtx 3070 za 2000 KM, daj reko sta daš, treba mi sta jače od ove 1060. Stavim u korpu, platim karticom, dobijem potvrdu da je spremna za pošiljku.
    Zovu me banditi danas, kažu morat ćemo otkazati, znate, mining je buknuo, imali smo jednu i odmah je prodali. Pa sto je držiš na sajtu i sto mi dozvoliš da je kupim i platim? XD cirkus kao i sve kod nas...

    Zatamnio sam broj narudžbe, dok mi ne vrate pare prvo :D

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
    [​IMG]
     
    Last edited: Feb 17, 2021
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Piiii. Sta ces sad?
     
  20. p4ja

    p4ja Komšija

    Sad ce sklonit onaj oglas i jos tamburat na 1060 :)