Nvidia Ampere - GeForce RTX 3x00

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jan 3, 2020.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    aNaToMiC !
    To cu sada uraditi,stavit cu ovaj 12cm od kucista pa ako ne bude dovoljno dobar, nabacit cu nesto drugo ali moram.
    Sena
    Vratio ja ventilatore orginalno gdje stoje na kucistu jer mi stvaraju buku kada ih stavim na plafon, toliko se krije da sam dobio dva puta BSOD ili lede igre. Vjeruj da se ne bih zezao da ono radi. Ok je gdje mogu lockati FPS na 60 ako baca preko, ali ako je na limitu kao RDR2, 91C cijelo vrijeme.
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    To je vec drugo kad ledi, dok sam na zraku bio pa sa MPT modifikacijama, to na ovoj na kojoj igram, mi Big navi useri se zezamo s tim, islo bi do 110C i sve radi bez problema.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Aug 29, 2021
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nails zamijeni thermal pad od grafike obavezno ako vec nisi i vidi da bude dovoljno debeo da stvara kontakt. Ne znam jesi novu ili polovnu uzeo ako je polovna mozda je neko prije cistio i skinuo pa vidi na netu ako je tako gdje dodje thermal pad za tvoju karticu.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Zamjenio jucer pastu i iste su temp bile tako da je ona ok, vreo je hladnjak i prenosi toplotu ok vec ovo gofno od ventilatora ni na 100% nece da ohladi. Evo skinem njega i stavim od kucista ventilator koji je mozda na 5v, jako spori, i ne prelazi ovih 85c u RDR2 nekih 15min, tako stoji.

    [​IMG]
    [​IMG]

    Znaci tiši i hladniji racunar. Ako opet bude islo do 90c, onda je ovo rjesenje sto je anatomic linkkao. Ali mislim da ce biti ok, vidjet cu nakon 1h gameplaya.

    Sena
    Mozda driveri prolupaju pa baca BSOD dok bi bozda sa drugim bacalo sam ona desktop kao sto BF5 uradi kada se pregrije. Ali jeste do temperatura jer cim sam vratio ventilatore gdje su bili da 3 izbacuju, sve bude ok, i ako dodje do 91C ali mi je buka strasna da bih radije na integrisanoj bio.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam jel bolje hladi ali znam da bolje igram.. lol

    [​IMG]
    [​IMG]

    Šalu na stranu, nakon nekih 45min i vidim doslo je kao do 88C ali kada god udarim alt-tab, bude 84, mozda ja to samo momenat. BF5 svakako grije vise PC jer je procesor upregnut maksimalno, ali posto zakljucavam na 60FPS, nece karta ici preko 75% tako da nece temperature ici ni preko 80C. Kako god, mislim da je fixano ali šega od hladjenja.


    EDIT: Evo malo klokana:

    [​IMG]

    BF5 nekih 30min. Bez problema ili kresanja, sve na ultra.
     
    Last edited: Aug 28, 2021
  7. iPlay

    iPlay Komšija

    Last edited: Sep 3, 2021
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Jesam ali nisam puno toga dobio a nestabilna bude. Overall kvaliteta ocito nije neka da se moze puno manipulisati ali eto, sa ovim jednim ventom sam prodisao da i ovako klokana radi rock solid a temp idu do 90C ali ne kreša. Natjerao sam je na 2GHz i mislim da je ovo solidno.

    [​IMG]
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod mene na istom OC u igrama temp 66-68C, al su dva venta. Tvoja je bas vrela kartica.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Zato sam ti odmah rekao, pazi pri kupovini da ne bude kao kod mene sto se ovih kompaktnih tice. Bas kako DMR rece, imasp ola hladnjaka. Ali cu nekada kada mi ne bude mrsko nabaciti cooler sto Anatomic predlozi jer vidim da se moze i klokati i da je stabilna samo kada se temp rijese.

    Npr, da li bi mi pasao ovaj hladnjak, visina treba biti adekvatna: https://www.olx.ba/artikal/40928619/msi-hawk-5770-vidi-opis/
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ispalo je na kraju dobro, solidna kartica, izgleda da je nije ubio rudarenjem, a i cijenom je bila ok.
    Za razliku od one RX580, nebo i zemlja.
     
  12. Esh

    Esh HWB

  13. bojler

    bojler Aktivista

    Meni žao što ne mogu Cyberpunka odigrat na 1440p baš zahtjevna igra za gtx 1080. Spremio ga u izbrisane igre pa možda jednog dana za 4-5-6 godina kupim neku malo jaču grafičku po normalnoj cijeni, jer nehumano mi je davati 3k km za jednu grafičku karticu, al baš nerealno, ko dere majning to je njemu super, ali za nas gamere to je nehumana cijena.
     
  14. Decerto

    Decerto Komšija

    cyberpunk u cybertrash. :D
     
    bojler likes this.
  15. p4ja

    p4ja Komšija

    Slikaj nam to sve kad dodje da malo balimo :D
    Sretno!!!
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hvala drug, bit ce slika od oba racunara.
     
    Last edited: Sep 13, 2021
    hurmash1ca likes this.
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    I ja glasam za slike tih setupa ali stavi signature u neku vodoravnu varijantu ziv bio :D
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Radim. A Corona render je CPU render, ne igra ulogu grafa, GPU (nVidia only) koristi samo za denoising.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Aha vedo, thx. Ostajem ipak pri ovome sto sad koristim ( Indigo/RX 6900 XT ); a ostalo mi sve mora da radi CPU, a inace izivini ako nekad neko njub pitanje postavim, ovo je ipak i dalje meni novo nesto.
     
    Last edited: Sep 14, 2021
    Vedo likes this.
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    [​IMG]
    Ko nogom je CPU uslika, ali bolje ista nego nista…
    Eto ima ih jos na cloudu, a ovo je svjeze, pa cu stavljat, ako netko predlazi temu, eto mozda da otvorim, sta ja znam.

    [​IMG]
    [​IMG]

    Malo “golotinje”
     
    Last edited: Sep 21, 2021
    iPlay and Picoooka like this.