Nvidia Ampere - GeForce RTX 3x00

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jan 3, 2020.

1. Sena

Sena Veteran foruma

Nisu meni za kopanja, ako se na mene misli, po noci ako ne radim nista evo ovu jedno ostavim, i tako ce biti i sa drugim pc-em.
    Ali da, cyberpunk se slazem, bez RT se super moze igrat, govorim o RX 6900 XT, ali covjeku na umu uvijek to.

2. Picoooka

Picoooka Aktivista

Pa sta bi zar nisi narucio dvije 3080 Ti ? Gdje je zapelo ?

3. Sena

Sena Veteran foruma

Ma u fullu u biti nisam, one su zadnje bile sa WC stvarima, ostalo je tu. One su trebale kad se novac dobije, jer one tegle najvise.
    Ma aj sklopit ce se do proljeca nesto, sta ja mogu sad, ne razbijo ja glavu valaj.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Last edited: Sep 8, 2021
    Picoooka likes this.
  4. Sena

Sena Veteran foruma

Eto ipak sam izvuko funds za dvije RTX 3090 Strix, i povrat pdv i eto saga je over, sad papircine i cekaj.
    Ako se bude otplatilo kao ova jedna i po, a sad sam malo u rest modu jer ovo je valjalo ganjat, bit ce vrh.

Last edited: Sep 12, 2021 at 8:24 PM
    Vedo, hurmash1ca and Picoooka like this.
  5. Sena

Sena Veteran foruma

Usput, off topic mali, ovo me toliko oporavilo da je to fascinatno, pocevs sto imam cjeli dan popunjen, konacno sam dosao do svog novca, uspio sam ovo izvuc uz muku, ali uspio, ovaj drugi PC, nakon sage, konacno svjetlo na kraju tunela.

6. Vedo

Vedo Moderator

Bravo, samo nastavi vrijedno!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sena likes this.
  7. KingT

KingT Veteran foruma

Svaka cast Sena, ali ti nikada ne razjasni cime se to konkretno bavis i za koga pa ti treba ova PC masinerija.

I brate ovaj sig smanji, zauzima 1/4 ekrana :D

8. Sena

Sena Veteran foruma

Jbg, kupi screen sa vecom rezom ( zeza ). Smanjit cu vidim da je povelik, ali opet ono na 1440p manje se osjeti, xD.
    Ma svasta drug, Cinema4D ( freelancing i otac mi nasao preko poznanika ( salon namjestaja ) da im po koji posao uradim, kopanje ( iako vecinom jedna po noci samo i nedjelja ), trgovanje kritpom, eto, Nema benchanja sto je u biti najvaznije, ako nesto zeza odvrtim test neki da vidim da li je u hardweru problem ili je nesto trece.
    Nebitno, novac se vraca sporo, ali vraca, sto je vazno, a ja sam u rekordnoj skoro 11 mjesecno remisiji ( jos vaznije ), nema hodanja po bolnicama, shrinkova, i slicnog.
    Usput @Vedo, gledao sam Corona renderer i probao, nekako mi nije jos na nivou ( sto se brzine tice ) RX 6900 XT Indigu, ali opet mozda ja negdje grijesim, ili je moj workload jednostavniji. Jeli i dalje radis u 3dsmax?
    i9 sam kod jarana testirao na X299 Strix ploci, a Ryzen inace drzim na 4.3 kad radim, ovo je kad igram, a u biti vrtim cetiri igre, doom/doom ternal i divison/RE2.
    Usput kuciste je tu, ploca/napojna i diskovi su na putu.
    Jos jednom usput cjena jedne RX 6900 XT ( ovog modela sa vodenim blokom, koliko sam ja ( otac ) platio je 3600KM ); tako eto ti racunice, jedna i po, i ne bih o novcu vise, ono bez uvrede, mislim da se ulazi previse u privatnost. Ja od staraca nemam vise sta traziti, otac se blizi penziji, i ovaj prvi PC je bio zadnji ulog i onda da ja nastavim, i eto, uspio sam par komponenti za ovaj drugi da kupim, koje nisam mogao da novcem od ovoga pokrijem, i sad je na meni da nastavim ovim putem.
    Raspisah se ja, ali eto da ne bude nejasnoca vise.

Last edited: Sep 13, 2021 at 11:49 AM
  9. p4ja

p4ja Komšija

Slikaj nam to sve kad dodje da malo balimo :D
    Sretno!!!

10. Sena

Sena Veteran foruma

Hvala drug, bit ce slika od oba racunara.

Last edited: Sep 13, 2021 at 7:56 PM
    hurmash1ca likes this.
  11. hurmash1ca

hurmash1ca Moderator

I ja glasam za slike tih setupa ali stavi signature u neku vodoravnu varijantu ziv bio :D

12. Sena

Sena Veteran foruma

Eto sad je cisce, nije mi na palo napamet za vodoravno, vjeruj neku noc sam u pola sest izutra lego, naletilo, iako sam bio u rest modu, da poigram stagod na radeonu ovome. Ima dana kada samo spavam cirka 3-4 sata, to je u zadnje vrijeme, na pocetku je drugacije bilo, ali opet sve to i radim traje duze nego normalno zbog manjka skilla, ali eto tolerise se jer otac zna vlasnika, a kad je kriptobum bio, nisam nikako spavao, samo kupuj/prodaji.
    Imam ja slika od ovoga dosta, ali eto sve nesto nisam htio stavljat, a danas sam dobio predracun za jednu RTX 3090, sada ne mogu dvije da nabave, pa da pricekam, za drugu, ali garantuju, rekoh ja gore da je cirkus. Mora biti ista, jer nema nacina da spojim blokove, a da bude uredno, tj. ne znam jeli se moze opste spojiti, a i nisam ovaj most kupio da stoji kao ukras.
    Stavit cu slike kompletnog "crvenog" kad neke prepravke uradim, CPU blokom nisam zadovoljan pa cu novi narucit ( od svoje love ), i manje sitnice da promjenim.

Last edited: Sep 13, 2021 at 11:17 PM
  13. Vedo

Vedo Moderator

Radim. A Corona render je CPU render, ne igra ulogu grafa, GPU (nVidia only) koristi samo za denoising.

14. Sena

Sena Veteran foruma

Aha vedo, thx. Ostajem ipak pri ovome sto sad koristim ( Indigo/RX 6900 XT ); a ostalo mi sve mora da radi CPU, a inace izivini ako nekad neko njub pitanje postavim, ovo je ipak i dalje meni novo nesto.

Last edited: Sep 14, 2021 at 9:55 AM
    Vedo likes this.