nVidia GTX 10x0 [Pascal]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by KingT, May 7, 2016.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Možeš imati i zaključan framerate pa da igra opet trza na sve strane, upravo je to microstutter-ing i mnogo je izraženiji na "crvenom" hardveru. Zato se prilikom testa ne gleda samo na fps, već i na latencije za svaki frame.

    Kako rekoh već u drugoj temi, ovo je samo jedan od primjera:
    [​IMG]
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma da, vec govorim u cemu je suština problema kada se desi microstuttering i zasto se primjeti a lokanje fpsa je naravno, limitiranje samo gornje granice.

    Pricamo o kartama i nije bas ista situacija ali je meni 965BE pravio dipove ma kakav prosjecan i max framerate bio. Jednostavno su igre trzale na sekund, pola sekunde.. tacnije, manifestuje se kao "dragging" u datim momentima i dovodilo me do ludila a takvo nesto ne mozes vidjeti iz sirovih testova max frameratea i kako X hardver stoji u poredjenju sa ostalim hardverom. Kao sto si se i ti morao licno uvjeriti.
     
  3. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Re: RE: Re: nVidia GTX 10x0 [Pascal]

    Ovo je suština.

    AMD je davno priznao te probleme i obećao ih riješiti. Tada su se i pojavili novi Crismon driveri i tako dalje. Na svojoj 6850 dok sam bio aktivan na bf3 taj microstutering sam osjetio ali sam mislio da je problem negdje drugdje. Nije bilo neigrivo. Tek kasnije su izašli ovi podaci o latenciji pa je misterija bila jasna. Nije bilo do mene, a mislio sam da sam nešto poremetio, jer svoj sistem ne diraj godinama, pa je tu bila originalno sedmica, pa sp1, pa win8, pa Win 8.1...

    Sent from my MI 4W using Tapatalk
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Al' ništa ne rješavaju: frame pacing, "overhead" svojih drivera, OpenGL i DX11 performanse, nema fast/half vsync-a, a tu su i spontana "the display driver has stopped" rušenja.
    Zadnja GeForce kartica koju sam imao je bila 8800GT, vidjećemo kako se "moderna" nvidija ponaša.
     
  5. enterthevoid

    enterthevoid Novi član

    Ima li povoljnije cijene kod nas za MSI GTX1060 GAMING X 6GB u odnosu na olx 680KM
     
  6. somer

    somer Aktivista

    Ima, Iris Workshop (facebook)

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I ja ganjam kakvu 1060-ku 6GB fabricki klokanu.
    EVGA SC Gaming i ASUS Dual OC izgledaju zanimljivo, ali se jos drze na 300-ak eura.
    Napajanje mi je knap, valjda ce moci izgurati, muka mi i njega mjenjati :mrgreen:
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imaš Gigabyte ITX OC odlična je, bolja od EVGA non-SC ili Zotac Mini. Asus Turbo nije loša, a još izbacuje toplotu van kucista.
     
  9. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ponosni vlasnik STRIX ROG GTX1060 6GB
    Zadovoljan sam, prezadovoljan. Za nekoga poput mene ko igra na 1080p @60fps, odlična grafička.
    Još kad se uzme u obzir da je prethodna bila HD6850, ova je zvijer!


    Evo jedan gameplay video, igrao i snimao 1:1 sa nVidia GeForce Experience
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ta Gigabyte izgleda OK, slicno kao ova EVGA SC, ali jeftinija je samo 10 eura i izbor portova mi je meh (2x DVI, 1x HDMI, 1x DP).
    ASUS Turbo 26,7cm, 2cm previse :mrgreen: Dual OC 24,2cm bi taman stala a i brza je malo.
    Kod ASUS modela mi se svidja izbor portova, oni jedini imaju dva HDMI-a.

    Po kalkulatorima ovim online ispada mi load 260W sa 1060-kom, nece to ovo moje govno od "420W" izdrzati sve su sanse :D
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa koja je napojna koja ti je konfa? Gledam 1060ka trosi ko upaljac 120W ma radit ce ti ako ti je iole ta napojna od 420W neki solidan brend.
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    i3-6100 (51W TDP) i ostale standardne komponente, GTX750Ti (60W, ne treba dodatno napajanje). 190-200W total po kalkulatoru, radi sve OK.
    Za 1060-ku bi trebao dva 4-pin molexa prikopcati na 6-pin PCI-e.
    Napojna je cunga-lunga sto je dosla sa kucistem za prvu ruku.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Gigabyte ima 3 god garancije i dobru RMA podršku u EU. A ova ITX OC varijanta ima također dva heatpipe-a kao EVGA SC, dok ostale imaju hladnjak poput onog Intel-ovog za i3 procesore.
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Evo objavise da Gears of War 4 ide u bundle-u sa 1070-kom i 1080-kom.
    1070-ka mi je ipak preskupa ali fin deal za one koji je misle svakako uzeti.
     
  15. somer

    somer Aktivista

    Kazu da se moze dobit ako se kupilo u julu i augustu, via serial number. :)

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imal' kakve ljubavi za 1060? :D

    Zaboravih postaviti Unigine rezultate za 1060 i RX480:

    Gigabyte GTX 1060 ITX OC (~1970MHz boost clock sa minimalnim varijacijama):
    [​IMG]
    Referentna RX480 8GB sa istim postavkama:
    [​IMG]

    Kad stignem malo ću se pozabaviti sa power/fan/oc postavkama.
     
  17. somer

    somer Aktivista

    ne znam za 1060, ali čuvaj fige da meni večeras prođe redeemanje sa s/n :D

    ček, zašto si ti promijenio 480, jel bolja puno 1060? prijatelj se konta između te dvije pa me zanima
     
  18. efo

    efo Komšija

    1060tka 6GB je najbolja price performance graficka ikad. Bolja, nego sta.
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ta medalja može ići za 7950/7970.
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Narucio EVGA 1060 SC Gaming i Corsair RM650X.
    EVGA P2 i G2 su skuplje 20-30 eura iz nekog razloga iako bi trebale isto kostati kao Corsair.

    Isprobati malo na ovoj mojoj napojnoj sa molex-->pcie adapterom, ako bude OK vraticu onda Corsair.