nVidia GTX 10x0 [Pascal]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by KingT, May 7, 2016.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nisi se baš usrećio s tim napajanjem ali nije ni loše. Prije bih uzeo Corsair SF600 ili Cooler Master V650 (RS650-AFBAG1).
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Zasto se nebi usrecio sa RM650X? To je veoma kvalitetno, tiho i odlicno napajanje (CWT je OEM), 100% Japan kondenzatori (Nippon Chemi Con), regulacija napona ispod 1% i ripple ispod 15 mV na svim granama.

    Nista Evga G2 nije bolje napajanje, jos kada se uzme u obzir da je Super Flower koji je OEM "varao" koristeci dodatne kondenzatore za peglanje napona u PCIe kablovima. Isto vrijedi i za V650 tj nije nista bolje od RMx serije.
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja gledam kako da i ovo vratim da mi ostane stoja u dzepu a baha me zajebava :D
    Vidim po review-ima da su G2/P2 i ovaj Corsair najbolji do 100 dolara/eura, samo sto je EVGA 120-130 eura u Evropi.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    SF600 za iste pare daje 0.5% regulaciju i 10mV ripple kontrolu, a Great Wall je imho bolji OEM od CWT-a.
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Jao 0.5%, pa ako cemo tacno onda je 0.7% regulacija kod RM650x, znaci velika razlika :D, ali kod SF600 ripple nije 10mV kako kazes vec je:

    Kod RM650x ripple je :

    12V = 10.3 mV
    5V = 10.1 mV
    3.3V = 9.9 mV

    SF600 je slabija 50W od RMx tako da kada se sve sabere i oduzme, nije nista bolja .
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Narucio sam dvije gtx 1080, nije se imalo love za titane.
     
  7. igor.g

    igor.g Komšija

    Javi kad budes prodavao do nove godine :smt005
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hahahhahahahaha
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Što nisi GTX 1060, lakše bi bilo kupit od tebe kad budeš prodavao, a ovako možda KingT opet omasti brk :D
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hehhehe, mogao sam ici na titane, ali bi bio na granici s parama, a i bad mi je sto nije full chip, bit ce na prodaju naravno kad volta izadje.
    Btw tu je i i7 6950X i 128 GB ram-a :mrgreen: :mrgreen:
     
  11. somer

    somer Aktivista

    Nije li 128Gb overkill? :)

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jest, ali je zabavno.
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Haha, ja bi pjevao i sa 6800K iako nemam potrebe za njim nikakve :D
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Napajanje doslo, graficka nije :smt021
    A iduca 4 dana slobodan :evil:
     
  15. somer

    somer Aktivista

    joj kako to mrzim kad se dogodi.. odakle si naručio?

    ja sam tako sa OLX naručio bio cpu, mb i ram, i sve došlo, čak i garantni list od ram-a, ali ram-a ni na mapi! :D javim se čovjeku, kaže poslat ću ti sutra, eto za par dana će bit kod tebe... ma rekoh živ ti meni bio, ko će čekat i odem u Plus i kupim tamo.
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    U at sam, napajanje sa amazona a graficku od lokalnog dilera u srijedu, i ovdje su u tom fazonu "dolazi sutra" pa onda ode na iducu sedmicu.
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  18. efo

    efo Komšija

    Jel se tebi ovo desilo ili nekome negdje? :eek:
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma kakav ja ba 9gag ja bi se bacio s balkona al mi svejedno zao :cry:
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kuriru bi nogu odsjeko.