Nvidia Kepler

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sena, Jan 24, 2012.

  1. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Performanse se manje vise mogu predspostaviti, ono sto je meni vise bitno je cijena u odnosu na AMD, odnosno ko ce tu biti bolji performanse/dollar. Cijena ce na kraju presuditi dok ce performanse biti manje vise na istom nivou.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    AMD itekako ima jos prostora za spustanje cijena, a mogu lako izaci i sa 1.5GB karticama ako treba. To ce se sigurno i desiti, HD7950 sa 1.5GB memorije.

    A i HD7800 mozda budu beton. HD6800 su bile tek nesto sporije od HD6900, mozda opet bude tako.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Novi info o GTX 680 (GK 104)
    GTX 680
     
  5. Esh

    Esh HWB

    I kad se uzmu u obzir sve glasine, april je tu za par sedmica, a ne znamo da li cemo dobiti mid-range, high-end karticu, ili zapravo nista :D
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Vec vidim Senu kako prodaje HD7950 i po ko zna koji put se zaklinje nVidiji na vjernost.. :lol:
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A ja vidim kako AMD povlaci potez koji je uradio sa serijom HD4000 i izbacije sngleGPU na streroidima,prostora ima da se 7970 digne za nekoh 150-200mhz i ako zatreba jos jedna naponska linija da to pricuva.

    Pogotovo ako 680ka bude samo tih 10% hitrija :D
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U oba slucaja Sena prodaje HD7950. :D
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znaci treba stediti pare i cekat Senu na zicer :D
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    I uzet kartu sa fabrickom greskom ;)
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Moja nema gresku. Mislis stvarno da bi bila 2 dana u racunaru u mene da ima neku gresku? HD 7970 DCII ima gresku, previsoke VRM temp, kod jednog lika na OCN jer krepala. Moja koristi isti cooler kao i tvoja GTX 580 DCII.
    A, sto se tice prodaje HD 7950, sumnjam, realno mi je sve ovo malo dopizdilo, mozda na kraju godine prodam cijeli racunar i neki fin lap uzmem.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Naravno alienware....
     
  13. Love AMD

    Love AMD Novi član

  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    GTX680:

    [​IMG]

    [​IMG]

    The Source
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Jah, kazu neche vuci vise od 200w, pa ne treba.
    Ali cim custom hladnjaci dodju, biche ti 2x8.
    Asus prvi pa onda svi ostali.

    A sada malo slikica ;)

    [​IMG]
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Strasne performanse, ako je vjerovati ovim rezultatima.
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Naravno da su ovi grafovi "dumine" cuj 45% brža od 7970 u BF3 uz 4xAA tj. na Ultra postavkama. Milsim volio bih da je tako.I jos sve to uz potrosnju ispod 200w,190w da budemo tacni. :D

    Kad Nvidia napravi takvu grafu sutra odmah dolazi najbrzi procesor na svijetu iz AMD-a. :lol:
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Po rumorima bi trebala biti do 0-28% brza, ovo za BF3 izgleda pretjerano. Meni je dovoljno da je na novou HD 7970 sa nizom cijenom. :) A ovo za potrosnju, pa moja GTX 460 ima 2x6pin i preko 200W, tako da mi je i ovo neralno. Valjda ce ubrzo izaci oficijelni review.
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Pa dobro, na stranu neke igre koje se mogu vrtiti brze na jednoj ili drugoj arhitekturi, neko ocekivanje od 10-20% je realno, a ostaje da vidimo hoce li to isporuciti.