Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. DzigiBau

    DzigiBau Novi član

    Znad da mozda nije tema ali da malo pomazem.

    Spoji DreamBox preko skarta, ali da je skart koji koristi sve pinove, a ne ona najjeftiniji, imas ga isto u Electronic Centru. Onda idi Menu, SetUp, System Settings i A/V Settings pa mijenjaj na RGBm ali svakako probaj i CVBS i S-Video pa vidi jel sta bolja slika.

    Ima varijanta jedna, uzmes Scart a sa druge strane S-video i njega sa strane utaknes, pa prebacis DreamBox isto na S-Video.

    Probaj pa javni.
     
  2. gusa

    gusa Aktivista

    rijeseno do skarta je bilo. sada je super slika

    hvala na savjetu
     
  3. DSA

    DSA Aktivista

    Nani, šta će ponuditi G20 u odnosu na G10 Panasonic plasme kad se pojavi?
     
  4. DSA

    DSA Aktivista

    šta je sa nanijem, jel živ čovjek uopće???
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    LOL

    Pa imam posla, polako :)

    Nista spektakularno prema prvoj analizi. Infinite black algoritam u sklopu Pioneer Fuga tehnologije algoritam se ugradjuje na V seriju (V20 i VT20-3D) te je dobio sufiks "Pro"

    G20 imat ce standardni Infinite black algoritam te vjerujemo da ce razina crne biti pomaknuta na 0,02 ili evnutalno 0,01cd/m2. Ispod toga, tesko ali optimisticni su mnogi zbog koristenja druge generacije NeoPDP modula.

    Dodana je Skype funkcija, USB recording funkcija koja ce omoguciti snimanje samo digitalnog sadrzaja na externe HDD-ove, (maksimalnog kapaciteta 2TB)
    Dakle, analogni sadrzaj nece moci biti sniman kao ni mogucnost prebacivanja snimljenog sadrzaja na PC. Snimljeni sadrzaj se nece moci ni reproducirati na drugom TV-u (cak ni na istoj seriji). Minus.

    3D funkcije nema na G20.

    Jedine novine su: ISFccc mogucnost profesionalne kalibracije i THX certificirani panel.

    Koliko znam mkv podrska je izostavljena takodjer.
     
  6. stripiii

    stripiii Aktivista

    Je li isti fazon za pogledati koliko je tv odradio sati u TX-P37x10 ko za 42x10?
     
  7. gusa

    gusa Aktivista

    ljudi sta znaci kad plasma ima

    VIERA Though panel

    ???

    hvala
     
  8. JaLa

    JaLa Komšija

    pozdrav,

    Pitanje za Nania i ostale koji imaju 42B430 :D
    danas bio u Tehno Mag-u. Imaju Samsung 42B430, cijena 1059 km.

    Da li se isplati, jer ionako nisam mislio dalje od 1000km ici. Naravno imam namjeru spojiti i PC sa navedenim TVom. Da li je slika OK tada, jer sam citao da nesto nije u redu... ?!
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za te pare ima odlicnu sliku, sigurno u rangu PV80 Panasonica iako sa nesto slabijom crnom koliko sam uspio vidjeti. Inace "druzim" se s tim TV-om svakodnevno kod djevojke, i sve izgleda super, pogotovo mkv i BluRay.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    @AMDprocessor - vidio si kako kod mene izgleda PV8, a on je slabiji od PV80 (izmedju ostalog ima manji kontrast nego PV80). Kupuj :)

    Btw, taj Samsung je bio na onoj akciji po 900 KM koliko se sjecam? Jel' ko slucajno naletio u nekoj radnji jos po toj cijeni (nema veze ako nije u Sa, lako je skoknut do Tz, Ze i sl.)?
     
  11. bolence

    bolence Novi član

    Ako ti se skace do Banjaluke, ovde je 949 KM, gledao ja prije mjesec dana, ali kupio Panasonic-a.

    poz.
     
  12. Juka

    Juka Komšija

    Momak iz robota mi je rekao da je vrlo moguca ponovna akcija, koja traje vikendom i samo na kesh se uzme za 900, treba da upita, mozda imaju sta u planu...
     
  13. JaLa

    JaLa Komšija


    Imam i ja namjeru uzeti isti kabal... Da li ima razlike u kvaliteti slike ovog kabla od 33KM i nekog kabla od 50 KM ili vise ? (da se ne zaljecem) :)
     
  14. Nani

    Nani Komšija

  15. JaLa

    JaLa Komšija

    Hvala Nani,

    ionako cu samo komp. prikljuciti na TV tako da cu uzeti ovaj jeftini :)
     
  16. JaLa

    JaLa Komšija

    Samo da javnem, uzeo sam ovaj kabal od 33KM i cini se dobar, nema razlike u kvaliteti ovog kabla i npr. kabla u Imamex-u koji kosta nekih 50KM (Prodavac u Imamexu ubjedjuje da ima i u slici i u dzekovima, i u gumi, kojom je kabal oblozen...) xD
     
  17. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Naravno.
    Kod digitalnog signala nema razlike u kvaliteti slike.
    Ili radi, ili ne radi.
     
  18. JaLa

    JaLa Komšija

    eh ovako, da ne otvaram novu temu, mala konfuzija :)

    Kada sa PCa prebacim na TV signal, gore pise 720p itd itd
    Pokusam calibrirati sliku kao sto pise na "hdtelevizija.com", za ovaj model 42x10y.
    Medjutim, sljedece opcije nemam nikako na TVu:
    Eco mod: off
    Picture Noise: off
    3D Comb filter: off


    Kako to da nemam ove ocpije uopce, a korisnik "juka83", na istom TVu ima ove opcije ?!

    Koristim WIN7 i jednostavno win+p odaberem Projector Only i to je to, baca sliku na TV, ali nema navedenih opcija.

    Evo link za ckalibraciju 42x10
    http://hdtelevizija.com/2009/06/13/recenzija-plazma-panasonic-tx-p42x10-107-cm/5/

    Takodjer, kada gledam dgitalnu preko scarta, nemam ni opciju xvColour uz gore 3 navede...
     
  19. Nani

    Nani Komšija

    Hajmo redom xvColor je namjenem samo za HDMI, ti gledas preko scarta - nema opcije
    Eco mod i Picture Noise kao i sve ostali filteri slike ostavi izgasene (sta god ti pise - zavisi od tunera i modela koji imas) oni su obicno namjenjeni za MPEG signal odnosno za AD tunere.
     
  20. JaLa

    JaLa Komšija

    Eh vako, za xvColor sam rijesio problem, znaci samo preko HDMIa kada gledam tu opciju i imam na TVu. (pc/tv)

    1) Kada gledam PC na TV preko HDMI-a (720p) opcije ECO MOD, PICTURE NOISE i 3D COMB FILTER uopce nemam. Znaci ne mogu ih birati nigdje na TVu, ne postoje te opcije u onom Picture Meniu... To i jeste moje prvo pitanje, kako to da ovih opcija nema na TVu nikako... ?

    2) Ne mogu staviti rezoluciju vecu od 1280*720 (720p) na TVu. Ako stavim vecu, slika ostaje crna, a u desnom gornjem cosku blinka HDMI/WIDE/16:9 i onda me vrati na ovu rezoluciju od 1280*... ?