Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. snajper007

    snajper007 Novi član

    Pozz svima,dali zna neko dje mogu uzeti ovaj TV u BiH???

    Panasonic TX-L42D25E
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    Taj smo model testirali, na test nam ga je ustupio www.vtc.ba a mozes a mozda bi bolje bilo da kontaktiras www.digitalline.ba, oni ce ti ga odma isporuciti.
     
  3. JayJay

    JayJay Novi član

    Hvala svima na pomoci.. ;)
     
  4. axyflion

    axyflion Novi član

    Pozdrav svima... Treba mi neka strucna pomoc oko odabira LCD TV-a , citao sam dosta sa ovog foruma i vidim da se razumijete, ali nisam bas dosao do zakljucka koji model da uzmem...

    Budzet mi je oko 800-900 KM, mislim mogao bih se mozda napregnuti da dosegnem 1000 ali mi se i ne daju tolike pare jer zaista ne provodim previse vremena ispred TV-a, a i nemam neki pretjerano dobar signal, gledacu kanale preko IPTV-a, e sad me interesuje koji model mislite da je bolji :

    Sony LCD 32BX300(prvo sam mislio da kupim ovaj TV, ali onda sam citao neke reviewe gdje su ga jedni ocijenili kao odlicnog, cak i predobrog za taj novac, drugi kao KATASTROFALNO loseg, na Sony-evom sajtu je navedeno da mu je prednost to sto ima i USB konektor, bla bla, a na reviewu su naveli da mu je mana sto to isto NEMA, onda je navedena prednost MotionFlow-a, a u nekim reviewima je napisano da je slika previse ZAMAGLJENA bas zbog tog MotionFlow-a, i meni kao laiku sad apsoultno NISTA nije jasno :?: )

    ili

    Philips 32PFL36O5 (o njemu nisam nasao gotovo nista sto nije prepisano sa oficijelne stranice, Full HD, 20 i nesto milona boja, bla bla, e sad meni je malo cudno sto je Sony 32BX300 skuplji od ovog Philipsa u radnji u kojoj namjeravam uzeti TV, pa sam mislio i da je Sony onda kvalitetniji, i da to nije samo do imena..... A ne znam ni koliko mi treba Full HD jer nemam ni PS3 ni bilo koji drugi uredjaj za koji bi mi trebao Full HD, kanali ne vjerujem da ce skoro preci na HD )


    Negdje sam ranije procitao na ovom forumu da od Sony Bravia ne valja nista osim EX serije.... (mozda nije isto ovako bilo napisano, ja se izvinjavam ako sam se sad provalio :smt003 )

    Pa eto... toliko... hvala unaprijed....
     
  5. snajper007

    snajper007 Novi član

    Hvala Nani.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Zasto samo ta dva modela? Evo iznad se kao dobra kupovina spominjao Panasonic C TX-L32S20E.
     
  7. axyflion

    axyflion Novi član


    Pa zato sto sam napisao da mi je budzet od 800-900 KM (maksimalno 1000 KM), a taj Panasonic vidim kosta preko 1300 KM....
     
  8. Esh

    Esh HWB

    To je bila cijena za 37" model, treba provjeriti za 32" koji bi trebao biti jeftiniji.
     
  9. neko

    neko Aktivista

    ma za 32" bi bilo preskupo 1300 KM, pogotovo jer onaj panasonic ima 20.000 kontrast, a recimo 32EX402 ima 120.000:1, full hd je i kosta 1000KM. moguce da ce me nani ili neko iskusniji potopiti podacima kojim ja ne baratam, ali meni kao laiku onaj sony je best buy zaista, jer 300+ KM razlike ne znam bas da li vrijedi. sad da li on ima solidno zasicenje crne boje ili ima neki drugi problem, se moze prokomentarisati, na mostu dobijes, na cupriji izgubis i to je to. mene zanima koji samsung bi preporucili od 32" jer nani rece da je samsung najbolji sad?
    pozdrav!
     
  10. axyflion

    axyflion Novi član

    Ne, 32"... Evo sad sam provjerio, i u Srbiji kosta 65.990 DIN sto je oko 1350 KM.... pa vidim i u oznaci da je 32"ni...ali sam svejedno provjerio, pise 82 cm dijagonala.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Nije problem u preporuci "best buy" modela, vec sto je trziste neuredjeno (gle cuda), web sajtovi / cjenovnici takodjer, tako da je realno jedina mogucnost za provjeru dostupnosti i cijene zivkanje na telefon ili kampovanje u radnjama.

    Provjeri kakva je trenutna dostupnost i cijena modela Samsung LE-32B530, on bi "trebao" biti oko 900-1000.
     
  12. Nani

    Nani Komšija

    Nije Panasonicova S serija u low-end segmentu, kao sto je slucaj sa Sony EX300 i EX400 serijom. Razlike su u vidljivom uglu te pokretnoj rezoluciji. Nivo crne boje je jednak oba imaju nivo crne boje od 0,04cd/m2, dok S20 ima 800 linija naspram 300 kod EX serije.

    Evo poredbe oba modela;

    S20: http://hdtelevizija.com/2010/05/10/rece ... e-94-cm/9/

    EX402: http://hdtelevizija.com/2010/05/01/rece ... in102cm/6/
     
  13. neko

    neko Aktivista

    gledam ovaj model je na hd televizija sajtu dobio skoro sve 4 od 5. cijena je 999, ali za istu cijenu mogu dobiti i 32C530 koji ima jos i usb prikljucak i ne znam jos neke cake. isao sam sad u tehnomarket i najvjerovatnije ce to biti upravo ovaj 32C530, ipak moram jos neke recenzije procitati da se uvjerim da je stvarno ok.

    pozdrav i hvala na savjetu Enise! :)
    takodje hvala i naniju i znam da ovo smara kad mjenjam misljenje svaki tren, ali stvarno je tesko kad je covjek ogranicen budzetom i kad se bas mora gledati dosta tih stvari, a sto vishe gledam sve je teze odabrati. ovaj ima ovo, onaj ima ono, ovome ne valja linija, onaj nema full hd itd.
     
  14. axyflion

    axyflion Novi član

    Ja mislim da trazim na pogresnom mjestu... Vidim da vi bas razumijete tematiku, ali meni je sve to nepotrebno, mislim, ja sam vise od onih koji ce psovati kad prevod brzo prodje, nego od onih koji ce se diviti kakva je kolicina detalja u uglu slike, koji je inace u mraku.....

    I nakon sati i sati pretrage, tone procitanih reviewa sam zakljucio - NISTA... Uvijek od boljeg ima bolji (i skuplji), nekome ne valja, nekome valja... i na kraju sam odlucio da cu po starom principu uci i reci " Koji ti je najbolji za XXX KM? ".... Eto toliko, hvala.... :smt006
     
  15. DSA

    DSA Aktivista

    i ti misliš da će ti baš prodavač ponuditi najbolje za cijenu koju mu kažeš??? može ti komotno ponuditi neki model iz recimo 2008. godine, da te ubijedi da je baš taj model najbolji za tebe, a to što stoji 2 i više godina tu, što je neka stara, već prevaziđena tehnologija, to nema veze..ali ako prodavač kaže, onda je to to..
    e moj prijatelju
     
  16. neko

    neko Aktivista

    a znas koji je stari trgovacki fol..uvalice ti losiji i onaj koji mu najslabije kupuju...sto ne kazes nama ovdje koliko imas love pa cemo pomagati, ljudi smo, nismo stoka. istu stvar sam i ja shvatio, ogranicen sam budzetom i donji sam kako god. i ja sve gledam jedan po jedan model i shvatio sam da ako covjek nema 3000 KM za tv, nema sanse da kupi neki a da za 100KM ne moze dobiti neki jos bolji. ovaj od 999 ima jedan usb prikljucak, a onaj za 1010 ima dva, pa onaj je iz nove serije i on je 1100KM i je*aji ga, samo bi da muzu :D

    //a druga stvar, pitaju jednu uposlenicu (nije vazno koja firma) koja je razlika izmedju mp3 i mp4, stariji neki ljudi i hoce unuku da kupe, a ona se zijanila i kaze pa mp3 je mp3 a ovo je mp4. :) ko veli, sta ti ja znam, kupi oba pa vidi koji je bolji.
    na licu mjesta sam bio kad radnik nabroja za 3 ili 4 sekunde nekoj zeni (40-ak godina) prikljucke na sonyevom modelu 32ex402 i kaze " ova dva modela su vam ista, imaju oba...", ko da ona shvata sta ovaj nabraja i ona zna sta je dvi ili skart ili full hd i hd ready. cim sam mu postavio pitanje u cemu je razelika izmedju tog i jos jednog modela, izgubio se, sto ti je znak da je samo nabubao na pamet sve i bifla ko navijen.
     
  17. axyflion

    axyflion Novi član



    Ma ne nisam mislio tako, mislim znam otprilike kakav je koji Model, koje su mu specifikacije, ali ne vidim da cu i ovako nesto postici.... Ljudi pitaju kakav je neki TV, kazu dodaj jos 300 KM (kao sto je neko pitao za isti ovaj Philips 32PFL3605, za koji sam i ja pitao) i kupi neki drugi model... Pa znamo mi svi da ima boljih.... I zato kazem da ja nisam za ovo jer je meni +300 KM zaista previse, iovako gledam mogu li da ustedim, jer sam vidio Philipsov 32PFL3605 na reklami na akciji Konzuma - 680 KM , a ja sam do neki dan kontao da ga platim 830 KM.... Auto mi trenutno nije dostupno tako da ne mogu do Sarajeva..... I na kraju se svodi na suti i plati....
     
  18. axyflion

    axyflion Novi član


    Pa napisao sam ranije da imam budzet od 800 - 900 KM (uz maksimalno naprezanje 1000, iako mi je i ovih 800 - 900 KM previse), i pitao sam za misljenje o Sony 32BX300 i Philips 32PFL3605 , eto mozda i Sony 32EX302, oni mi predloze tv od 1350... Ja znam da ima skuplje i bolje, ali meni , licno, tv nije toliko bitna stvar niti provodim previse vremena gledajuci ga,.... :roll:

    Vidim da se ovdje raspravlja o najboljim TV-ima, i znam da nije uopste interesantno kad ja pitam o nekom modelu iz nize serije... Ali sta cu, ja sam tek student i nemam 3000 za TV :D
     
  19. adnandus

    adnandus Novi član

    help ljudi
    Situacija ovakva, kupljen LCD Philips 32pfl3605/12 full HD prije mjesec dana poslije tri dana prvi problem bijela boja prelazi u pink i naravno pravac servis MEGATREND poslije jednog dana zovu riješen problem nešto kabal slab kontakt na CRT hmmmmm zar to nije oznaka za stari cjevas al heleneise reko valjda neznam il nisam dobro čuo.

    Jučer zadnji put ,ustvari 3-4 puta mi se desilo poslije duzeg perioda od par sati ugasenog TV-a kad ga upalim ton ima slike NE ustvari kao malo razaznajem slova "PHILIPS" prilikom paljenja ali skroz slabo i to je sve.
    I tako ja jučer njega opet pravac servis ostaviše ga kažu na promatranje jer se problem desava s vremena na vrijeme.
    NANI vidim da si ti tu tata-mata šta da radim skočio bi s balkona dadoh platu za TV a više nov TV u servisu nego kod mene malo ironije. Šta je tvoj savjet Dali da trazim zamjenu ovog već starog i popravljanog televizora ili šta i ukratko jesam li se zahebo kupnjom ovog TV-a ili sam za istu cijenu mogao kupiti bolji jer nisam prezahtjevan a najveci crnjak mi je prijatelju jer mi žena zvoca "e sto nisi kupio LG jesam ti rekla" koji je njen favorit a ja kao veliki strucnjak reko bolji je philips ima bolje ekrane hihi koja budala izvinjavam se na preopširnost očajan sam i unaprijed hvala na odgovoru.
     
  20. neko

    neko Aktivista

    isti sam ti sto se tice studiranja, a evo, ako mozes do 1000, onda samsung 32c530 je moj izbor. nani je u recenziji ispisao dosta toga pozitivnog, pa procitaj. ja sam rezervisao sebi model i za 2 sata idem da kupim. ako hoces, sacekaj pa cu ti ja prenijeti svoja iskustva. sony je bio moj prvobitni izbor zbog imena, ali ocito je da oni ime i naplacuju, a phillips, necu da se petljam, nisam zaista citao nista oko njihovih tv-ova.
    saznao sam preko nekih oficijalnih servisera da se ovaj model 5. generacije (samsunga) nije jos reklamirao u ovoj firmi gdje sam dobio informacije, a prodali su ih bruku. kako on rece najnekvalitetnija je serija 3, kao npr. model 350 i dosta ih je vraceno, dok je najbolja serija 6 (iako nije posljednja, ima 7. i 8. jos).
    pozdrav