Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Reventon ko zena, ne bi se uklopilo.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Haman tebe zena sikira cesto ako te ta rijec podsjeti na nju....

    Ima ono pravilo dijagonala ekrana vs daljina sa koje gledas tv. Zato imaju modeli od 32" do 65". Ja sam samo gore stavio link za 49" model kojeg je Enis naveo, ako je nekome 55" ne odgovara, a diskusija ode u 3pm sto je standardno na ovom forumu.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pravilo je sto vece to bolje.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Važna je mogućnost izbora. Na 3 metra je 50-55" sweet spot. Hoćeš staviti na zid, imaš veću prostoriju, slobodno idi na još veću dijagonalu.

    A zamisli tek rasprave bolji TV vs. slabiji ali sa većom dijagonalom?
     
  5. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Što se tiče veličine tv-a, prije će čovjeku ponestati para nego zida/slobodnog prostora :p
     
  6. Esh

    Esh HWB

  7. Esh

    Esh HWB

    mirseth and selvin like this.
  8. selvin

    selvin Moderator

    Super, imaju prodajno mjesto i u Tuzli, u Neutrinu. Samo je pitanje garancije i servisa?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa eto na stranici je navedeno da se registrovanjem TV-a online dobije 5 godina garancije. Ima li ko iskustva, kakvi su "ispod haube"? Dizajn im je odlican.
     
  10. Esh

    Esh HWB

  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovaj tlc su hvalili na sva usta i na papiru izgleda super. Koliko ovaj od 1500 nudi u odnosu na ekvivalentan Samsung?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I mene interesuje jer 49" TCL P6046 kosta isto kao 49" Samsung NU7172.
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jeftinija varijante nemaju smart daljinski, izbacili bluetooth, DTS zvuk (nisam opet siguran)

    Uglavnom ovo se spominjalo, i pozadinsko osvjetljenje nije jako kao kod MU serije.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako mislis na moje pitanje u vezi ona dva Samsunga, isti su im daljinski i oba nemaju DTS niti bluetooth.

    Na HDteleviziji imaju recenzije ovog TCL i Samsunga NU7100 serije koje sam naveo. Otprilike su iste kvalitete, pozadinsko osvjetljenje je srednje kvalitete na oba, tako da bi TCL trebao biti jeftiniji, ako je vec u pitanju niskobudzetni brend.
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja imam vise od godinu dana MU 6172 seriju i ne ureklo se zadovoljan sam.

    Tizen sistem leti (youtube, smart iptv, EON)
    Usb stik filmovi FHD i 4k pici bez problema.

    Ne mozes fulati, nadam se da NU nisu osakatili u odnosu na MU modele.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Identična stvar i kod mene. Baš sam zadovoljan.

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    I ja da pohvalim ovaj mu6172 od 50".Par mjeseci koliko koristim prezadovoljan.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma


    Gore nego pasme
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    I ja imam MU6172 seriju 43", kupljen u BHTelecomu i zadovoljan sam. Sve radi kako treba. Kod mene je vec 7 mjeseci. Jubito pici, gledao sam UHD preko externog diska i radi kako treba, jedino je player siromasan s opcijama. Npr. ne moze se .srt ucitati posebno nego se mora imenovati kao i .mkv pa ga player sam ucita. Ne znam je li takav player na svim modelima ili...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk