Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Dali ste dobili Oreo update na svojim android televizorima, meni vec stoji poruka da bi se trebao uskoro tv updetovati dok na zvanicnoj Sony stranici postoji fajl za skidanje
    [​IMG]
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Izasao je jos prije par sedmica za americke modele, a evo od prije par dana se moze preuzeti i za evropske. Kod mene ga jos nema preko TV-a, pa mozda odradim preko USB-a..
     
  3. DSA

    DSA Aktivista

    U međuvremenu je povučen Oreo update, ima nekih većih bugova. Savjet, ne radite još taj update ni pješke, treba ovo sačekati bar par mjeseci da otklone sve greške.
     
    RED DEVILS and Esh like this.
  4. Esh

    Esh HWB

    U pravu si, pauziran je automatski update 13.2.

     
    RED DEVILS likes this.
  5. Esh

    Esh HWB

    Instalirao sam ručno Oreo ipak i do sada najveća promjena koji mi znači svaki dan, nemojte se smijati, je što ide brže pojačavanje / smanjivanje (skala) preko daljinskog :D
     
    RED DEVILS likes this.
  6. DSA

    DSA Aktivista

    Kažu da je zgodna i ova opcija long press centralna tipka - gašenje svih procesa iz pozadine. Nešto kao force stop
     
  7. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Imali kakvih problema bagova itd.. jer bih i ja instalirao ali se bojim da sta ne zeznem tv koji imam je Sony 55XF9005
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Nisam primijetio, ali trenutna preporuka je da se ne instalira ako se koriste soundbarovi i ostala eksterna A/V oprema..
     
  9. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Danas probam neki stari LG 32SL8000 TV i iznenadio sam se koliko je dobra slika, i boje i kontrast i posebno me iznenadilo koliko slika ide glatko, prvo sam pomislio da je u pitanju 60fps video, kako sam pustao sve redom vidim da na svakom ide ovako, stvarno nisam vidio niti jedan tv da ovako glatko i lijepo ide slika osim naravno kad je neki 60fps video, na ovom tvu 30fps izgleda tako.

    Kako su ovo ispeglali? Zna li netko o cemu se i kakvom panelu radi?
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Meni se cini da ti jednostavno gotivis soap opera effect, dok se vecina gnusa :D
     
    Qler likes this.
  11. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Vozdra
    Molim vase misljnje , tv do 1500 km 49/55 inc android po mogucnosti eon ovo ono :) mozeli neki savjet sta kupiti.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Samsung 55NU7172 je oko 1000KM, a imas i 55NU7502 sa zakrivljenim ekranom oko 1500KM. Pogledaj malo spec. na njihovoj stranici.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Samo koliko ja znam Samsung nije Android...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  14. DSA

    DSA Aktivista

  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Danas u Domodu u SCCu vidim

    75MU6122 LED, 75" (191 cm), Ultra HD 4K, HDR, Smart

    2.755 KM, 2.500 KM za kesh. Super deal kome treba velika dijagonala.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Esh likes this.
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod punca na LG televizoru na vise od 1/3 ekrana probija bijela svjetlost, ekran je potamnio, kao da je 50% osvjetljenje iako je na 100%. Bijele boje su vise svijetlo plave.
    Obzirom da ima garancije jos pola godine, hoce li uvaziti garanciju?
    Kupljeno u Staniću, model 43UH610V.
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Odnesi na servis obavezno. Prije toga, za svaki slucaj, uradi samo reset softvera.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nije bilo nikakvih update-a sto se softwera tice, ali uradit cemo i to.
    Steta, inace je dobar tv.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozz radni narode. Ako smijem zamoliti za pomoć/savjet. Prijatelj hoce kupiti TV. Osuđen je na BHTelecom radi kupovine na rate. Sta uzeti od ovih modela

    Philips 43" 4K Smart TV 43PUS6523/12
    Philips 43" 4K Android TV 43PUS7303/12
    Panasonic Viera LED TV TX-40ES400E
    Philips 50" 4K Smart TV 50PUS6523/12

    Vidim da od Samsunga i LG nemaju nista. Vjerujem da ove tesle sl. treba zaobići.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Imam 55 i 50 incne verzije Philipsa PUS7303, solidni televizori, 4k, ambi light.
     
    kolinsb likes this.