Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Govorim o trackingu bh pošte.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. sumeir

    sumeir Komšija

    Koliko dugo koristiš njihovu uslugu ?

    Znači naručiš nešto i ovi ti proslijede za Bosnu ?

    Jeli ovo na principu neke pretplate ili platiš po narudžbi ?

    Koja je cijena dostave za Bosnu preko njih i koje je vrijeme dostave ?

    Hvala.
     
  3. exwizzard

    exwizzard Komšija

    @sumeir Koristim od 2016, kad se registrujes oni ti dadnu adresu u njemackoj na koju narucis stvari. Kad njima stigne paket onda to vidis na websiteu i onda moras popunit podatke kao sto su vrijednost robe, screenshot racuna i mozes odabrat da ti spoje 2 narudzbe u veci paket ili da ti oni otvore i slikaju paket. Kad to sve saberes dobijes koliko moras platit, sad gledam i najmanja cijena je bila 8.5 eura a najveca 23 eura za neki veci paket. Paket dodje za nekih 7 dana.
    Ako te bas nesto specificno zanima onda im posaljes link npr na neki amazon.de artikal i oni ti izracunaju koliko ce te kostat, brzo odgovaraju na email.
     
    nenji_avero and sumeir like this.
  4. sumeir

    sumeir Komšija

    Hvala.

    Vidim sa njima kako i šta dalje.

    Upoznat sam sa ovom vrstom susluge, ali nisam znao da ima opcija za Bosnu.

    Kako se tretira pošiljka koji oni šalju za Bosnu, kao pošiljka od pravnog lica jeli ?

    Hvala još jednom.
     
  5. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Da, paket stize od firme mailboxde.
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ljudetine da li se isplati kupiti ovaj ultrabook?Naime treba da zamijenim svoj stari mali hp laptop sa amd procesorom star 100g koji se uzasno grije a sluzio bi mi samo za surfanja,officea i mozda neki filmic ili serija da se pogleda?

    https://s.click.aliexpress.com/e/cgEei7uM

    Mada vidim da je ovo neki kinezer jbg.Bolje onda uzeti nesto polovno kod nas.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    Last edited: May 28, 2019
  7. Esh

    Esh HWB

    Atom cpu - preskoči.
     
  8. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    To ti je kao Shipito ili Planet express iz USA....mail forwarding opcija za robu iz Njemačke.....prema težini i veličini paketa ti idu tarife....oni ti naplaćuju svoj fee što ti prime paket i eventualno prepakuju.....
     
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma evo vidim na procomp.ba ima polovnjaka finih do 300KM

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  10. Shark 11

    Shark 11 Guest

    Pozdrav,
    Pročitao sam na nekom predhodnom postu,da cijena dostave ne ulazi u osnovicu.
    Danas dobio paket od computeruniverse cijena sa dostavom 182€ a bez dostave 148€ i naplatili carinu...
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Trebas se zaliti
     
  12. Shark 11

    Shark 11 Guest

    Zalbu carini poslati ili...
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kad sam spominjao da cijenu dostave ne mogu cariniti napadose me. :D
    Logicno je da se samo roba carini odnosno njena vrijednost.
    To koliko kosta dostava ili je besplatna je dogovor izmedju kupca i prodavaca, ne moze se dodavati na vrijednost robe.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Isto kod mene. 118 eura proizvod 45 dostava i traže carinu. Vidjet ćemo šta će biti.
     
  15. DSA

    DSA Aktivista

    Ja kad sam pisao da vodite računa, da su meni računali i dostavu, jbg neki su tvrdili drugačije.. E sad nek vam plate ovi što su vas savjetovali.. Ljudi ovo je banana država, morate se pomiriti sa tim
     
  16. Shark 11

    Shark 11 Guest

    Mislim da ce me vise kostati tablete za smirenje nego carina,ako se upustim u zalbu i natezanje sa njima :)
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    @KingT nas naguzio :D ma ja sam ovo za firmu, moralo se naručiti, oni plaćaju, ali da uzmu dostavu u osnovicu svaka im čast.
    A evo suplementi došli, još pola proizvodi od konoplje i ništa sve ok :D
     
  18. Shark 11

    Shark 11 Guest

    Ma OLX premia :D:D
    U buduce nista sto ima veze sa drzavom :D
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam neki dan kontao naručit mobitel,nekih 320KM na aliju,i skontam da su male šanse da me maši carina,kupim kod nas,platio sam opet manje nego ovaj s carinom i dobio ga odmah,ima eto i neki garantni list :)
    Prošle godine platio 306KM na aliju,ovi naši uzeli samo 3,5KM za muzevirluk...
     
  20. zdici

    zdici Aktivista

    Ako paket placam 122 EUR + shipping iz njemacke 37 EUR mogu ocekivati carinjenje zbog ovolikog shipping-a. Jer prodavac salje samo DHL International. Nismo u EU pa mi kaze za nas je sve skuplje :)