Poljoprivreda

Discussion in 'Generalna diskusija' started by IdeMedoSumom, Jul 16, 2014.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: Voćarstvo

    Kolka je otkupna

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  2. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Re: Voćarstvo

    Prva tura je otišla za 8KM po kg, za drugu još ne znam tačno, u nas otkupljivači vole izmišljati razloge da smanje cijenu :roll:
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Voćarstvo

    Ima li ko iskustva sa podesavanjem kapaljki na kpk sistemu? Kapaljke kao na slici, peglam se tri dana, nikako da uriktam.

    [​IMG]
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Re: Voćarstvo

    ja sutra planiram ubosti ove kapaljke kao sa slike
    danas sam po onoj najvecoj vrucini cijeli dan bio na suncu i postavljao crijeva,vezice,alkaten ,cesmice i pripremao navodnjavanje za aroniju
    kud to ne odradi ranije,ali nije bilo vocarskog crijeva i jbga oduzilo se

    nego,sta je problem sa ovim kapaljkama ?
    koliko sam ja skuzio,one se odvrcu-zavrcu i tako se stima koliko da izlazi vode...e sada nisam probao u praksi kako funkcionise

    aroniju sam dva dana zaljevao iz crijeva...dok sam se ja bavio kornisonima,aronija mi se poce susiti pred ocima :D
    a fino pocea zriti...sada joj moram puno vode dati da se vrati u zivot
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Voćarstvo

    To ispade ko da igras strategiju ala Tropico moras sve balansirati.

    Nemam sta dodati na ovu temu samo reci da je milina vidjeti ove lijepe slike, samo naprijed :smt023
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Voćarstvo

    Moj savjet - zavrni ih sve do kraja prije ubadanja i onda odvrci jednu po jednu. Fazon je sto su sve odvrnute toliko da tece voda umjesto da kapa, pa ne stize do kraja crijeva. Onda moras redom krenuti i lagano.
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: RE: Re: Voćarstvo

    Mozes li na pijacu dati po vecoj cjeni?

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  8. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Re: Voćarstvo

    Malo sam se raspitivao ali nema neke fajde od pijaca naših. Prije svega, kod nas je kupovna moć preslaba za voće koje košta 8+KM po kg. Isto tako je teško veće količine plasirati na pijaci, taman da cijena i nije problem.

    Žalosno je, ali ovakvo voće se 90% proizvodi za evropsko tržište.
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: Voćarstvo

    Steta. Kupujel raja ovako??? Napravis stranicu na face buraz kucna dostava po kantonu svom besplatna i cao... Sedmicno suvotom razvozis svima..mislim samo ideja ako vec moze po 10km cijena ako je isto u radnji 15km

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  10. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Re: Voćarstvo

    Napravili smo stranicu na face ima 2 mjeseca i objavljujemo slike ali niko ne traži da kupi. Šta bi, ja sam zadovoljan i ovako. Kad bude veća količina da imam radi čega ja lično izvoziti, tu će prava zarada tek biti aBd.
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: Voćarstvo

    Daj da lajkamo malo ajde

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: Voćarstvo

    Uplati na facebook 10 dolara malo reklame pukni ne ozb kod mene jaran jagode sumkse tusj
    Hi po firme uzme tlrazvozi a 13km prodaje kilu ne moze da proda

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: Voćarstvo

    Tj da nabere kolko raje hoce te domace ne-prskane organske proizvode...ovoo malo iz iskustva:))

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Re: Voćarstvo

    ja imam dosta narudzbi za aroniju,nece biti neka kolicina za nabrati ali vjerovatno cu sve prodati...ako mi se ne osusi,vec je krenula ...a sistem kap po kap jos nisam osposobio,jos da zavrnem kapaljke ,tj,ubodem
    to sutra planiram,samo molim boga da ne bude sunca i sutra,da hoce malo zahladniti i pasti kise
    btw.ja sam rekao cijenu od 14 KM za kg aronije i imam potraznju za sada...vjerovatno vecu nego sto cu nabrati kg...jer tek je prva rodna godina a neke su mi podbacile,nema puno ploda na sadnici...morati cu slijedece godine uloziti u gnojivo neke love...da je potjera
    isto sam napravio na FB stranicu ali slaba je potraznja preko stranice...ovako po mahali,prijateljima,poznanicima,pa se procuje ,pa hoce i ovaj da proba i tako to

    samo da mi procepi sistem za navodnjavanje,ima da istresem 10 kubika vode da je povratim u zivot haha
     
  15. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Voćarstvo

    Cestitam, ih kako bih se sad najeo borovnica...

    Kad sam bio u USA, tamo bio grcki jogurt sa muesli pahuljucama (one hrskave) i veoma krupnim borovnicama. Jao kako je to valjalo... :D Ih kad se sjetim :smt005 :smt005 :smt005
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: Voćarstvo

    eh ako te put navede za sarajevo pones kilu :D moze malo skuplja od otkupne, hehehehe
    eto polajko sam ti. kad ja lajkam to vide i moji itd itd.. moras malo na marketingu poradit.
    Jaran moj cajeve bere trave i to, platio 40/50 km za 6 mj 1000 likes na page ima, al od toga ima stalne musterije sad mu i nestaje.
    lajka ko voli itd itd,
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: Voćarstvo

    + logo kutije i sl pravi malo raja voli sminku :D
    Stavljaj svaki dan neku sliku, uz dobar dan, laku noc, poslastice, al svaki dan..

    ehet malo..
     
  19. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Re: Voćarstvo

    Hvala prijatelju :smt003

    Ovo sam ja ženi prepustio da rukovodi stranicom, ja doslovno nemam kad dok se to ne obere, a za narednu sezonu ću se malo bolje pripremiti aBd :smt006
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma