Preporuka za miš

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Seadboy, Jan 18, 2010.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma drug ja ako ga rastavim ja cu ga i razlupati. Jos se moze koristiti ali za cca 2000-3000 klikova ode on u k... i onda cu vidjeti sta logi kaze dodje mi da uzmem kakvu tastaturu jer sam razocaran u ovog misa a nema kod njih nista drugo da mi se svidja. Kolega prije cca dva mjeseca uzeo onaj neki gamerski sto ima tonu tipki odozgo (mislim da je G700) a meni fakat bezeze mis jos ona plastika mi bas nekako jeftina pod rukom iako vjerujem da nije.
     
  2. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Evo i ja da se javim nakon par mjeseci koristenja univerzalnog mx518. Jest on precizan i sve to ali vala potezak mi je nekako u ruci i glomazan iako sam visok 188cm i imam poprilicno velike sake. Ne znam, sad se malo kajem kud ne uzeh onog G9X polovnog sto je bio na forumu al eto...
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Prodaj ga, g9x je jos uvijek dostupan. 100km za raju s foruma :)
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Taj isti problem sa duplim klikom ima i MX1000 i MX Revolution... To im je neka opasna greska...
     
  5. pac

    pac Komšija

    Po meni nije to nikakva grska vec potrosni materijal. Ipak je to mali komadic bakra.

    [​IMG]
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    3 mjeseca potrosni materijal mis koji se koristi da navec pokrenem video fajl i odgledas 2-3 serije, a nakon toga ugasis comp. To je max 30 klikova. Drug moj Logitech RX250 (15-20KM) na poslu koristim dnevno 500x vise, znaci od 8 do 16h klikcem vec par godina i kao nov. Zar je bio problem u misa od 200 KM ugraditi prekidac te kvalitete ?

    Nego sta uzeti novo a da nije Logitech a da je wireless sa pristojnim dometom.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    I razer krait ima ovu boljku pa i moj. Zamjena mikroprekidača riješila bi problem... Mene je počeo zezati nakon godinu dana možda i više.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma


    Prvo u MX1000 nije ovakav prekidac, nego onaj mikroprekidac sto samo viri onaj bijeli kontakt. Svejedno, ja na poslu vec 3 godine koristim Genius od 10KM. A kuci sam promijenio dva MX1000 i evo sada jos uvijek slusa MX revoultion, ali stari mi kaze da je njega njegov poceo zezati... E hajde mi sad objasni gdje je problem?
     
  9. pac

    pac Komšija


    Isto ti je to sve samo sto taj sa bijelim kontaktom izgleda ovako kad ga rastavis.
    Znam kako ti je mis koristen preko 5 godina nije nikad imao prob sa duplim klikom ali se desilo da je lijevi klik malo oslabio. Moja preporuka ti je da uzmes kakav low-end mis posto izgleda da njima micro prekidaci duze traju.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Stvarno je fail da na misevima koji kostaju 100+ KM odu tako banalne stvari prilicno brzo.

    Kada smo kod prekidac. Meni je mx620 dosao takav da se scroll mora jace pritisnuti da ostvari funkciju. Citao sma da je i kod drugih isti slucaj mozda ne samo na mx620. Mislio sam da je to po defaultu tako i nisam mnogo obracao paznje osim sto sam se nervirao.

    Kada mi je otisao lijevi scroll kontakt, tacnije, kada je trebalo prilicno snazno stisnuti, odlucio sam da rastavim i vidim o cem use radi.

    Zanci radu se o univerzalnim dugmicima koji se nalaze cak i na veš mašini. Imaju mali okrugli udubljeni limić koji pritiskom pravi onaj klik i ostvari kontakt. Na tom istom limiću se nafata nekakvo crnilo, nesto zelenkasto pa cak moze, vidiio sma na drugim uredjaima, da se uhvati i hrdja.

    Treba uzeti samo štapić za uši ili bilo šta sto moze ocistiti i.. to je to. Nakon toga scroll ostvaruje kontakt bss po kliku bez ikakve sile. Oni su znaci prekriveni malim limom koji se fino uklapa a na vrhu imaju plasticno crno dugme.

    Vjerovatno se i na ostalim logitech, a i drugim misevima nalazi (a kako rekoh.. isti se nalaze i na ostalim tehničkim uredjajima) ista stvar pa ako nekome bude teže radilo neka zna u cemu je problem.
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    Haman se na ovom forumu samo jos Enis ne zali na MX Performance, a medju prvim ga je kupio.

    Enise koristis li ga :smt003 ili smo mi ostali samo obicne sivonje ?
     
  12. Ninja

    Ninja Komšija

    Ja sam popravljao ovaj prekidač na svom MX1000 (samo malo istegao taj jezičak na limiću). Poslije toga mi je duže bio ispravan nego kad je nov bio. Samo je malo zajebancija vratiti limić na mjesto.
     
  13. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Nema se para, jedino kompenzacija MX518 sa garancijom plus repa.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo i ja planiram uzeti logitech mx1000 (polovan za 25 KM) a sada slucajno uleti na temu i vidim da on ima nekih problema
    da li sada da ga uzimam,jos ga nisam ni probao,doduse probati cu kad dodje pa onda dati pare postaru (placam pouzecem) ali sad ne znam ni sam da li da ga otkazem

    je li to neka serijska greska,pa se na svakom kvari ili ako te potrefi ?

    i jos nesto
    kakav je ovo mis inace,za normalnu upotrebu i nekada counter strike ?
    sad imam neki najobicniji,noname
     
  15. Ninja

    Ninja Komšija

    MX1000 je što se tiče drugih stvari odličan. Nikad me nije ruka zaboljela s njim, a držah ga po 15 sati dnevno. I nema laga.

    A što se tiče prekidača, to je mana svakom mišu, naročito skupljim Logitech modelima. Ako je polovan, vjerovatno je već došao do te faze.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    navodno je dosao iz dijaspore sa racunarom a ovaj ovdje ga nije ni koristio jer ima isto dobar mis i navikao se na njega
    e sada,probati cu vidjeti jel ispravan,ako ne,saljem mu ga nazad,nije ni 25 km za bacanja

    a ne mogu da vjerujem da tako skupi misevi imaju takvu manu,to je ocito namjerno uradjeno,radi bolje prodaje
     
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    I ja pokusavam sanirati mx1000 .... ako ko naleti na bateriju nek javi
     
  18. Ninja

    Ninja Komšija

    Jedino na Ebayu. Ja sam naručio iz Honga Konga, kobajagi istog kapaciteta (1700 mAh), ali nije baš. Naruči neku od 2000, malo su skuplje, ali se ne predstavljaju kao original.
     
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pustite probleme i kupite kvalitetan mish ;) Moj :p
     
  20. Ninja

    Ninja Komšija

    Čini mi se da je Logitech postao karina. Fušere mišove, tastature, web kamere nisu ništa bolje od Geniusovih... A sve to masno naplate.