Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    najsigurniji nacin za otkljucat ace je preko ovih stranica "plati i dobijes code"

    sve ostale metode koje su se pojavile nisu 100% sigurne, dosta je unistenih mobitela zbog pokusaja otkljucavanja.


    kod nekih bez problema prolazi metoda otkljucavanja (ja sam otkljucao sa programom koji je na kraju povucen od strane tvorca jer je unistio veliki broj mob, dok je kod mene sve ok) a kod nekih jednostavno se izgubi IMEI broj i tu nastane happy end
     
  2. Tesla

    Tesla Aktivista

    Da, istina je da su malo nepouzdani ti programcici ali ako se napravi efs backup nema problema :), iako nije ni to garancija.

    Naravno, i ja kada sam uzeo SGS, poceo sam od uputstava za "ovo for dummy" "ono for dummy", danas vec nakon 15 dana sve radim zatvorenih ociju.

    Bitno je samo sve dobro istraziti i citati citati citati
     
  3. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Joj kad ste pisali da sam najebo što sam bacio 500KM na njega, to na mene ozbiljno uticalo hehe. Jutros sam bio u njihovoj radnji i tražio da mi vrate pare za njega (da uzmem neki jeftiniji), ali rekli su da su već obavili transfer novca i da to nije moguće... Odnio sam ga u servis na dekodiranje i oni će to obaviti softverski (kako ste rekli nije sigurno da ja to radim). Ako ništa, makar ću imati dekodiran telefon.

    EDIT: Hahah, i da ne zaboravim makar sam prodavcu iz Eroneta izvadio toliko živce da samo što nije počeo čovjek psovati, naplatih mu ja svojih 500KM.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nisi imao razloga da zezas covjeka, znao si cijenu i istu si platio, nije te niko tjerao da uzmes u eronetu. Sam si kriv sto se nisi raspitao jel ima gdje jeftinije. Kako si mislio da ce on ponovo prodati taj telefon kojeg si ti otpakovao i koristio? Iz tog razloga ti nije vratio novac, a to sto ti je rekao je cisto da te otkaci.
     
  5. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    A nisam ja njemu mogao reći dajte da vidim, jeste li vi stvarno dali taj novac... To bi bilo isto ko da pljačkam radnju jbt. I od svog tog pakovanja, ja sam samo jedan mali papiric presjeko da bih otvorio kutiju, i telefon sam koristio svega 2-3 sata za pokušaj rootanja i otključavanja, ali to nisu ni znali...
     
  6. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    problem je sto na ACE ne postoji efs, nije ga moguce nigdje nacin da bi se mogao uratiti backup
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bilo i proslo, sada uzivaj, dobar je taj telefon i nemas potrebe da se crnis sto si ga platio vise. I ja sam svoj desire s platio 700 da bi poslije par mjeseci bio 600 na istom mjestu. Ko ga sisa, bitno je da ti se svidja i da te slusa.
     
  8. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Hvala na podršci! :D Drago mi je što i tebe tvoj sluša.
     
  9. pac

    pac Komšija

    Da neotvaram novu temu dali moze preporuka za mob do 400-450KM nov ili polovan. Bitno je :

    -da neznam koliko aplikacija instaliras da tel i dalje radi normalno

    -qwerty tastaturu ili touchscreen

    -OS nije bitan

    -klasicni autofocus za kameru

    Sve preporuke mogu osim SGS-a!
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja sam pravo zadovoljan sa SE ray, nije dzombast ko samsung, dobar dizajn, kvaliteta izrade fakat dobra, sve sto sam mu natrpao trpi...
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ako ti OS nije bitan,onda preporuka za neku nokiu,hardware i ergonomija su vrhunski,pogotovu kamere
    mozda bi ti najbolja bila nokia n97,em je touchscreen em ima qwerty tastaturu i dobru kameru
    plus polovnih ima i po 250 KM,dok je nova mislim 350 KM,mozes i ustediti

    ili neki polovan HTC,isto bi mogao doci za te pare
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    N97 je smetlje i ne odgovara zahtjevu "da neznam koliko aplikacija instaliras da tel i dalje radi normalno" koji je kolega postavio.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja imam N900 i stvarno sam zadovoljan telefonom,ubjedljivo najbolja nokia koju sam imao,poslije ovog ne bih mogao vise na symbian ni za pare.Kamera je OK po dani a nisam primjetio da je usporio kako se zatrpava.32gb memorije je stvarno fino a i tastatura radi OK. baterija moze biti 3-4 dana kad vec isfuras telefon a ne moze se ubit za dan ne znam sta da mu radis. Moze se klokat na 850mhz a inace je 600.
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Sony Ericsson Xperia Arc
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    @pac

    Solidan 3Gs od 32 gige.
     
  16. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Razmisli i o Motoroli Defy ili Milestone kao i o Samsung ACE.
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    N900 je beton telefon. Imas i mogucnost da na njega stavis Ubuntu Mobile ili Android, ne znam je li se jos sta moze na njega staviti :D
    Nije to sto gotivim Nokijine telefone, ali N900 je stvarno odlican telefon, imao sam ga priliku koristiti, tako da svaka preporuka od mene.
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Dobar telefon al cigla brate.
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako je N900 cigla sta je onda SGS,Crijep? :D
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma