PS3

Discussion in 'Igre i konzole' started by GW, May 21, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Cobalt

    Cobalt Aktivista

    Ma i kod Japana svi bale kako je skupo cak 80% kazu cijena skupa.

    Koliko Xbox i Nintendo samo placaju ove reklame. :lol:
     
  2. FearLess

    FearLess Aktivista

    Htjeli to neki priznati ili ne Sony je udario visoku cijenu.
    Jednostavno ljudi ne zele odvojiti 600$ za konzolu ma gdje oni bili, naravno da postoji dosta ljudi sto ce i to odvojiti(fanboys), ali Sony ce izgubiti dosta trzista od ljudi sto se premisljaju koju konzolu odabrati. Jer ipak ljudi ce radije platiti 400$ za X360 ili 250& za Wii.
    Vecina konzola i igara se proda tokom bozicni i novogodisnjih praznika gdje roditelji ili ostala rodbina kupuje te stvari svojim bliznjima(naravno oni ce izabrati jeftiniju soluciju)
    A za bozic ocekujte snizenje cijena X360 da "ukradu" jedan dio kolaca od Sony-a.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    PS3 se gotovo nikako nece moci pronaci u slobodnoj prodaji sigurno 6 mjeseci poslije launcha. Sve ce da se rasproda. I kako je onda PS3 u tom slucaju skup? Znaci svako ko uzme PS3 ili nije normalan ili je fanboy? PS3 ce kao i u ovoj generaciji imati najbolje igre i to je ono sto ce prodavati konzolu, a ne njena cijena ili hardver. Zasto bi ja davao $400 na Xbox kada 90% naslova imam i na kompjuteru u boljoj tehnickoj izvedbi. A i ono sto je dosad izaslo, u tehnickom se pogledu ne moze nazvati next-gen. I PS1 i PS2 su bile znacajno skuplje sprave od konkurencije pa ih to nije sprijecilo da se prodaju zajedno u preko 200 miliona primjeraka...
     
  4. Cobalt

    Cobalt Aktivista

    TI razumijes i vecina ali braca amerikanci su drugaciji. :smt002
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ama svako imalo razuman bi skontao da PS3 nije skup, jer osim sto vrijedi puuno vise zbog svog hardvera cijena mu je najavljena 7 mjeseci prije. tako da ne treba zapomagati vec se potruditi i skupiti/zaraditi/ukrasti lovu do novebra i kupiti ga lezerno. da su izlazak najavili za mjesec dana, to bi bila druga prica. gore bi mi bilo da ga uzmem za $500 u junu nego za $800-900 u novembru...
     
  6. Cobalt

    Cobalt Aktivista

    Famitsu oko 80% skupa cijena za JAPAN.

    Gamespot svaki drugi post skupo.

    Gamefaqs pool bio,preko 50% je bilo da je skupo pa eto vidis da ima :smt002
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Joj price i preseravanja.

    Dodje mi rodjak balavac iz njemacke (dva burazera) sve imaju duplo 2xPS2, 2x PSP dvije Nokie od 300eur.


    Još bošnjo dijasporac, e sad zamisli orginalnog švabu.

    Npr Španija, koka kola je 7eur u kaficu :wink: pa ti vidi jel skupo.
     
  8. Cobalt

    Cobalt Aktivista

    E sad vala sto ti neuzmu jednu PS3. :wink:

    Ajd cekat cemo sad ce ubrzo i PS3 izaci,vrijeme leti.
     
  9. Chem

    Chem Komšija

    bravo ja cu ga ako Bog da nabaviti,mislim kad se provale chipovi i ostalo,PS je dobra stvar*dosad sam imao oba*
    Mislim jos uvijek imam PS2 nije da se hvalim
     
  10. FearLess

    FearLess Aktivista

    Od modchipova neocekuj puno jer ce BD diskovi biti vemo skupi zamalo ko i sama orginalna igra
     
  11. Lamagician

    Lamagician Komšija

    O tome ja pricam : )
     
  12. FearLess

    FearLess Aktivista

    Gdje to u Spaniji ja sam bio sa eskurzijom u Barceloni i kola ti dodje ok 2 eura.
    Zivo sam i u Swe gdje je cijena zamalo pa ista ko i kod nas.
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Jašta, hajd reci još da u Švici primaju po 150 km plate.
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja sam u Spaniji placao casu obicne vode oko 4eura. Bas i nisam naletio da je cola 2 eura pa makar. Jedna prijateljica je u Veneciji platila cetiri kolaca i cetiri soka citavih 75 maraka.
     
  15. 3125

    3125 Komšija

    Kafa u Londonu 3 i po funte (nista ekskluzivno, normalan kafic)
     
  16. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    Onaj kome je PS3 skup naravno da ga nece ni kupiti. A kako Bahamut rece prvih 6 mjeseci se nece moci doci do njega.
    Pred nama je, pa cemo vidjeti koliko su te izjave po forumima vjerodostojne.
    Kako moj stari kaze: kada ti tvoj klinjo zavapi i kaze ,,tata kupi mi PS3'' taman da je 1200$ kupices mu ga, jer ga je i komsija kupio svom klincu. E tako to ide kod Amerikanaca i ostalih zapadnjaka :D .
     
  17. Nani

    Nani Komšija

    Pogledajte tehnicke specifikacije gpu-a u ps3, pa cell prpcesora disk od 80 GB, network ready i da ne nabrajam i to je kao skupo. PS3 mije evolucija PS2 to je nesto sasvim novo, revolucija u pravom smislu. Pa pogledajte samo cinjenicu da hardware moze na rezoluciji od 1920*1080 izbaciti preko 60fps!!! U PC svijetu to su 2 7900GTX kartice sa najjacim procesorom. Opet dolazimo do iskoristivosti hardvera kod PS3 odnosno do neiskoristenosti kod PC-a. Kupit fino plazmu od 46" HD sa nativnom rezolucijom od 1080p, plejku za 1200 maraka, tastaturu i mis za iste da se fps koji razbaci i kanit se igranja vise na pcu i trosenja novca narednih 7 godina na ***** graficke kartice!
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa da. Da se kompjuterski hardver cijedi do maksimuma, ne bih ja rijeci rekao - ko hoce nek se igra na PS-u ili PC-u. Poenta je u tome sto se najmoderniji hardver ne moze iskoristiti iznad nekih 50-60% svog potencijala (najvise zbog DirectX-a), a i ta brojka je ambiciozna, prije nego dodje vrijeme da se nesto pocne mijenjati (prvo graficka i ram). 600E nije mala svota novca sigurno za dosta ljudi, ali je mizerna kad imas u vidu da ce taj hardver da ti traje 7-8 godina bez problema. Sto je najbolje - igre sa vremenom izgledaju sve bolje, tako da imas osjecaj da ti se konzola sama od sebe nadogradjuje. :lol: Sve je to suprotno kod PC igara, svakih nekoliko mjeseci slider za graficke opcije ide prema dole. A ko vec ima solidan LCD monitor (barem 1366x768 wide reza) ispocetka ni ne mora tragati za dobrim HDTV-om, vec si samo zbavi HDMI>DVI adapter i super...
     
  19. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Rece mi sulu za ovaj thread...kontam pretjerao je,nemoze biti tako loshe...
    ...onda ugledah OVAJ cirkus i umrijeh sretan na wc sholji.

    Gledajuci vas kako uzaludno pokusavate da doprete do nasih
    cijenjenih(suze mi na oci udarishe) forumasha sa specifikacijama i sl., sjetih se citata:

    "Two things are infinite: the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the the universe." - Albert Einstein


    PS3 kosta vise Sony za proizvesti nego sto ce kostati u prodaji,
    a da i ne govorim o parama koje su potrosili razvijajuci PS3 i
    gradeci/nadogradujuci fabrike za proizvodnju PS3.

    Jel PS3 skuplji nego sto su bila prva dva?jest
    Jel skup za nase uslove?jest
    Ali PS3 je abnormalno jeftin s obzirom sta nudi.(samo Blu-ray player kosta brdo kesha).
     
  20. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    Ljudima das prst a oni hoce sisu :mrgreen:

    Mozda ste malo pretjerali sa izjavom da ce PS3 trajati 7 godina. Koliko ce on trajati to trenutno ni ljudi u Sony-ju nisu sigurni. PS3 za sada nece imati jaku konkurenciju, ali mozda za par godina i na polju konzola krene hardverski rat.
    Cinjenica je da PS3 vrijedi svakog ulozenog dolara.
     
Thread Status:
Not open for further replies.