PS3

Discussion in 'Igre i konzole' started by GW, May 21, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Chem

    Chem Komšija

    moj rodjak ima u sweden platu 4000 Eura,pa ja mislim da mu nije problem dati nekih 500 eura za to ,a PS ce se zadugo zadrzati ,barem je to bio slucaj do sada
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pa oba PlayStationa do sada su imali zivotni ciklus od 6 godina minimalno. jos kad uzmes u obzir da ima nekoliko ultra jakih naslova koji izlaze za PS2 (God of War II, Final Fantasy XII, Guitar Hero II i sl.) na kraju njegovog zivotnog vijeka (GoW2 bi trebao izaci na trziste oko 7 godina nakon prvog izlaska PS2 u prodaju), lako je zakljuciti da ce isto biti i za PS3. dakle, investicija od nekih 1000E za 6-7 godina je sasvim opravdana.
     
  3. FearLess

    FearLess Aktivista

    Pa sta taj tvoj rodjak radi kad ima platu zamalo 30000 kruna.
    Dok sam zivio u svedskoj moja stara je imala platu 14000 kruna i radila je u skoli kao nastavnik.
     
  4. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Prosjecne plate u Bec-u su 2000-3000 eura ali zato je i jedna piva u kaficu 5 eura...kao i sve ostalo sto je skupo : )
     
  5. Chem

    Chem Komšija

    radi u volvu na nekom nadgledanju racunara ,on je tu neki IT lik,al uglavnom to je tako,
     
  6. Nani

    Nani Komšija

  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    mislim da na kraju cijene igara nece prelaziti $60. osim ako Sony ne misli da sahrani PS3 prije vremena. dzabe zvjerski hardver kad cu si moci jednom u 3 mjeseca priustiti jedan original.
    doduse igre za NeoGeo AES su kostale $200 u prosjeku pa su ih ljudi kupovali. naravno i sam mislim da je vise od 60E apsurd. makar ce PS3 da stoji onda na polici kao pravo dobar a jeftin BluRay player. :lol:
     
  8. GV

    GV Komšija

    Pričekati godinu od izlaska i cijena padne, onda mod čipovi i pirati
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pirati ce i za godinu biti skupi tako da je bolje od pocetka uzimati originale dok kopije ne padnu na jedno 20KM. tako sam mislio i za PS2 pa propustio gomilu odlicnih igara koje ni danas nemam vremena da odigram...
     
  10. FearLess

    FearLess Aktivista

    Ma kad izadju mod chiipovi za PS3 pirati ce biti dosta skupi 40-60KM zbog visokih cijena BD medija.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    a writeri sigurno nece biti ispod nekih 600-700KM. za te pare mogu uzeti finu kolicinu originala dok kopije ne spadnu na 20KM.
     
  12. Esh

    Esh HWB

  13. Esh

    Esh HWB

  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  15. Esh

    Esh HWB

    evo i mali video koji prikazuje ps3 interface - beta :) dakle, interface je skinut sa psp-a, vrlo je jednostavan, kroz mjesec - dva ce sigurno biti dodatno dotjeran, ali mislim da je xbox-ov ipak daleko ispred u ovom trenutku.

    http://video.google.com/videoplay?docid ... 9092&hl=en
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    PS3 ce svakako po funkcionalnosi biti ispred Xbox dashboard-a tako da nema veze kako izgleda koji. Samo treba obratiti paznju na PSP 1.0 FW i novi 2.71 - razlika ogromna, a i PS3 radi po istom principu.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bad news - Evropska PS3 premijera je odlozena za Mart 2007. Razlog - teskoce u proizvodnji plavih dioda za BluRay drive. Ostali su dosljedni sami sebi - Evropa je uvijek na posljednjem mjestu... :|
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Ne mogu da vjerujem, nakon gay hoaxa od strane Inquirera sa losim yieldom Cell procesora ko bi rekao da BR laser moze napraviti odgodu izlaska :|
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Developeri su demantovali taj los yield Cell-a nedavno. A BR (i HDMI 1.3) su bili glavni razlozi sto je PS3 pomjeren sa proljeca na jesen ove godine. I sad se ponavlja prica. To je donekle i razumljivo posto je Sony najveci proizvodjac plavih dioda na svijetu i moraju podmiriti drajvove prvo u PS3, u vlastitim BDROM playerima, u Samsungovim i jos u nekoliko HDDVD modela. Prebacili su vecinu proizvodnje na PS3 ali ocito to nije bilo dovoljno. Nadam se da ce EU verzija dogodine imati ispravljene bugove ako ih bude u ovoj prvoj posiljci. :|
     
Thread Status:
Not open for further replies.