Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Megan jest najljepši, oktavija je najveće auto od tih svih, a i ok je.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Superb predzadnje su mocne pravo :D Mislim da su to godista 2017-2019
     
    Reventon likes this.
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Slaba je ponuda benzinaca, sve su uglavnom dizeli. Mozda nema taj motor u karavan izvedbi. Meni se najvise svidja Megane u izvedbi limuzine.
     
    Last edited: May 11, 2021
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Samo sto vw nema postenog benzinca.

    Corolla nova je fino auto, ima i karavan, bolja od renola sigurno a japanac je babo za benzin.
    Kia Ceed i Hyundai i30 takodjer odgovaraju opisu, isto pouzdani benzinci.
     
  5. Hellas

    Hellas Aktivista

    Ja vozim 159ku od 2013. Ne kontam sta treba poseban majstor za Alfu, meni servisira lokalni lik, koji prvih 5 godina nije ni imao obrt nego od kuce, a sad radi francuska vozila. Motor 1.9 jtdm, svak zivi popravlja. Nema mnogo ni drndanja koliko ljudi ocekuju.

    Inace ok auto. Kontao prosle godine mijenjat ali nisam nasao nista novije od 2014 da je iste velicine ili vece nego Alfa, da ima minimum 150 ks i da je jeftinije od 20k. Tako da ostao na Alfi i ne smeta mi ako budem jos 5 godina sa njom.
     
    zippoo, Haker and SamiRX-8 like this.
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Sve je to dobro dok ne dođe neki gremlin problem koji ti ne znaju riješiti. A drnda Alfa, jako je tvrda, ima i problem sa lafetama zbog naših loših cesta, jednostavno im podvozije nije podešeno za naše loše ceste. Ja opet kažem to ni mene ne bi spriječilo da je kupim jer je stvarno top auto :)
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Eto u Italiji su ceste med i mlijeko :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Bas je vw grupacija podesena za nase ceste, targetiraju nase trziste i inzinjeri podvozje prave naspram ceste Tuzla - Gracanica i tu testiraju prototipe.
     
  9. Hellas

    Hellas Aktivista

    Ako uporedis sa Audijem A4 iz 2005 drnda isto. Cak sta vise skoro sva auta do te klase tog godista drndaju na neki nacin. Ja sam ramena fabricka promjenio jedno donje i jedno gornje na 200 000 km. Sad sam na 280000 i jos fabricke dva imam od kojih jedno cu morati promjeniti ubrzo... amortizeri su jos fabricki.

    E sad ne znam kako je kod drugih sa tim ramenima na toj kilometrazi, ali meni je ovo prihvatljivo za auto staro 16 godina.

    Znaci da se razumijemo nisam Alfist nit me nesto zanimaju druge Alfe, ali auto je drasticno bolje od recimo Golfa slicnog godista, a manje kosta.
     
  10. nivla

    nivla Komšija

    sta ja znam, na golfu 5 2005. kupljenom sa 380000 promijenjeni fabricki prednji amortizeri na nesto preko 400000km, i stabilizatori, te jedan zadnji lezaj koji je poceo fa huci, ostalo sto se tice trapa sve bilo fabricko i auto prodato sa preko 470000 na satu gdje nista nije kuckalo i lupkalo, to ga na kraju i prodalo jer je trap bio max utegnut, mijenjat ramena na 200000 mi je nekako prerano, sto opet nista ne znaci
     
    Hellas likes this.
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sve zavisi ko vozi, neko nacilja rupu par puta na vecoj brzini i halali letvu.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Idem na more krajem jula u Hr.

    Trebam auto iznajmiti. Pa ako ima ko iskustva sa ovim da mi baci neku preporuku za Sarajevo. Od koga iznajmiti, sta pripaziti.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
  13. sumeir

    sumeir Komšija

    https://www.europcar.ba/

    Zavisno od kalse vozila imaš iznos koji "zamrznu" na kreditnoj kartici.

    Automatik je +10 % na cijenu.

    Naglasiti da ideš sa autom van Bosne

    Prije nego preuzmeš vozilo, napraviti fotografije iz vana i unutrašnjosti vozila, također guma.

    Vjerovtano su skuplji nego drugi, ali su im vozila modeli od 2018 pa gore.

    Mani se "tašna - mašna" firmi - likova da ti nebi auto gdje stalo, u najgorem slučaju kočnice zakazel i sl

    Imaš i ovu firmu.

    https://www.cac-rent.ba/
     
    EL NINO CFC likes this.
  14. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Cito rentak takodjer.

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
    EL NINO CFC likes this.
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Valjda unajmiti :D
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nece se ponoviti :D
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

  18. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Pozdrav raja,

    Ima li iko iskustva sa Vitarom 2019.-2021. godina, benzin, 1.0 motor?
     
  19. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Pozdrav raja,

    Ima li iko iskustva sa Vitarom 2019.-2021. godina, benzin, 1.0 motor?
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Imam je ja na poslu. Tvrda, slab motor, slaba upravljivost. Probaj obavezno prije kupovine :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Stormbringer likes this.