SSD diskusija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Mar 21, 2009.

  1. GW

    GW Moderator

    Novi file sistem...kad se samo sjetim WinFS priče. :lol:
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Ne trebamo ici daleko od ove teme, no misljenja sam da za ozbiljniji file system nove generacije ipak treba "upgrenuti" neku softversku alijasnu, odnosno tijela za standardizaciju, kako bi se dobilo kvalitetno, multi-platform rjesenje jer je ocito da ni Microsoft bas nije spreman da se "sam baca u vatru" s tim eksperimentom.

    Inace, evo jedna starija prezentacija Microsofta u vezi SSD-ova i Windows 7. Na zalost, malo su se usutili po ovom pitanju, no nadam se da pripremaju neke promjene ispod haube, strucno kazano.
     
  3. GW

    GW Moderator

  4. Esh

    Esh HWB

  5. GW

    GW Moderator

  6. Esh

    Esh HWB

  7. GW

    GW Moderator

    Dobro izgleda!
     
  8. Esh

    Esh HWB

  9. Esh

    Esh HWB

    Novi JMicron kontroler u razvoju, par detalja:

     
  10. GW

    GW Moderator

    Na prvu izgleda dobro. Doduše i prošli čip je na početku izgledao dobro, pa se ispostavilo da nije. :)
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Jos par informacija o novoj generaciji JMicron kontrolera: http://www.pcper.com/comments.php?nid=7239. Iako smo kolektivno popljuvali (s razlogom) trenutno dostupne JMicron SSD kontrolere, izuzetno je vazno da JMicron napravi kvalitetan kontroler jer se bez njih jedostavno ne moze ocekivati pojeftinjenje SSD-ova.

    Da je "do Intela", cijene X25-M i slicnih SSD-ova bi se drzale 2-3 godine.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Link: http://technet.microsoft.com/en-us/sysi ... 96645.aspx

    Vrlo koristan alat za uocavanje aktivnosti na SSD-ovima (zbog problematike) koji se, jasno, moze iskoristiti i za rjesavanje mnogih drugih problema u situaciji kada ne znate sta tacno uzrokuju odredjeni problem ili aktivnost.
     
  13. GW

    GW Moderator

    Ovo treba dati onim "inžinjerima" što prave JMicron kontrolere. :D
     
  14. Esh

    Esh HWB

  15. GW

    GW Moderator

  16. Esh

    Esh HWB

    [​IMG]

    Ako se ispostavi tacnom ova najava da nece podrzati TRIM sa 50nm generacijom, onda se bas radi o low-kicku za sve kupce, medju kojima sam i ja :x
     
  17. Esh

    Esh HWB

  18. Esh

    Esh HWB

  19. Esh

    Esh HWB

  20. Esh

    Esh HWB