SSD diskusija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Mar 21, 2009.

  1. dzeri

    dzeri Aktivista

    Power!!

    Gdje si uzeo C300 lafe?
     
  2. Cohiba

    Cohiba Novi član

    Computeruniverse, 100 eura, ali nazalost nasi oderu za carinu...
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Fantasticne performanse. Nemoj samo zaboraviti da nema TRIM podrske u RAID-u.
     
  4. Cohiba

    Cohiba Novi član

    U beta driverima vec ima nesto kao TRIM za raid. Po forumima ljudi su potvrdili da su im se vratile orginalne tj. prvobitne brzine. Bas zbog toga sam ove diskove stavio na SATA2, a ne na SATA 3.

    U svakom slucaju vidjecemo kako ce se pokazati u vremenu koji dolazi. Na diskovima nema nista vazno, samo Win 7 i 2 igre :)

    http://67.90.82.13/forums/showthread.php?t=259658
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    bas moze jos sta stati? :smt003 :p
     
  6. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Nisam upalio AHCI prije nego sam instalirao windows 7 u BIOSU, kada sam to učinio naknadno imam velikih problema sa bootanjem istog, u stvari neće nikako da boota, kolka je važnost tog AHCI uopšte i kolki su dobitci na performansama? Anyone?
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  8. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Hvala. Performanse su bolje od 40-50 MB po sekundi kad je riječ kod čitanja. Jedino je problem kod Bootanja windowsa ide jako sporo nego kad je to bilo na "native ide" postavki, i to za nekih 15 sekundi sporije. da li je to problem sa AMD-ovim SB 750?
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  9. Esh

    Esh HWB

    Link: https://hardwarebase.net/vijesti/4943/pr ... d-uredjaji
     
    Last edited: Feb 11, 2018
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Izuzetno skupo.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Usput, vec polovinom marta dolaze novi SandForce-bazirani SSD-ovi, imaju ih vec OCZ, G.Skill, Patriot, a osim toga u prodaju ide i Micron C400.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sad ce se zakuhat.

    BTW za sve ove nove SSD-ove je SATA3 neophodan, debelo prebacuju mogucnosti SATA2 interfejsa. Vec samo po sebi garantira brzinu. :D
     
  13. _bit

    _bit Guest

    Ljudi, gdje (i kako?) je u BiH najbolje nabaviti SSD disk ? Gledao sam na stranicama nekih domaćih firmi, ali bez nekog većeg uspjeha :(
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je bas losa vijest, jer znaci da ce samo OCZ imati ekskluzivu na te kontrolere.
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Stoji, medjutim razvila se vec poprilicno zdrava konkurencija na trzistu kontrolera.
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ogromni problemi sa sandforce v2. Disk samo nestane, windows naravno ode u BSOD, bios ga ne prepoznaje, 3-4 reboota, i onda ako se pojavi.

    Edit : Corsair je zaustavio prodaju Corsair F120 diskova, radi problema.
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Je li samo taj model ili i drugi iz Force serije (prva generacija)?
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Samo ovi zadnji, ja imam F120 prve generacije, i nemam nikakvih problema.